Jump to content

Kolejność czynności


episode

Recommended Posts

Witam. W przyszły weekend zabieram się za swoje pierwsze całodzienne lub dwudniowe (żona jedzie do mamusi) :) czyszczenie auta ,wyposażony w zestaw do "1 detailingu". 

Co i czym czyścić z grubsza już wiem. Bez korekty lakieru - wszystko ręcznie. 

Mycie na 2 wiadra ,glinka ,politura ,wosk , na felgi  iron X.Skóra- Colorlook strong plus esencja zapachu skóry. W drodze jeszcze dressing do opon ,żółta glinka oraz rękawica Chemicalguys. Wosk w sprayu Mega i parę innych drobiazgów. (miniatura)

Nie mogę jednak dojść w jakiej kolejności wszystko ogarnąć np. zewnętrzne plastiki przed wykańczaniem lakieru czy po? Kiedy lepiej jest zrobić całe wnętrze? Na początku czy na końcu po całym "zewnętrzu"? Bardzo proszę o jakieś sugestie doświadczonych kolegów o jakąś krótką listę w punktach. Tak aby nie narobić sobie podwójnej roboty i nie pracować chaotycznie.

Mam wrażenie ,że przeczytałem naprawdę dużo ale takiego krótkiego poradnika kolejności zadań nie znalazłem.

 

Chodzi mniej-więcej o coś takiego. Nie o kolejność użycia środków bo tych porad jest na forum grubo. Zwykła kolejność zadań.

 

 

1.wnętrze ,odkurzanie plus  (deska,plastiki,skóry) plus szyby od środka plus wnęki przy drzwiach - przykładowa kolejność :)

2. bla bla bla :)))

 

Dzięki ,jeśli komuś będzie chciało się zrobić taką listę na podstawie swoich doświadczeń będę bardzo wdzięczny. Obiecuję relacje z dziewiczego detailingu. 

post-10755-0-22832100-1428330127_thumb.j

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...