Jump to content

UNIQUE Zeus


fireman_marcin

Recommended Posts

UNIQUE Zeus to zasadowa aktywna piana, która dobrze się nadaje do mycia aut przed korektą czy przed woskiem.
 

 

Pierwszy na rynku o zapachu drzewa sandałowego, wysokiej jakości specjalistyczny preparat do mycia ciśnieniowego metodą spray lub z lanc pianotwórczych aut osobowych i dostawczych. Doskonale sprawdza się w myciu mocno zabrudzonych powierzchni, np. felg lub silników samochodowych. Dzięki składowi chemicznemu, skuteczny przy usuwaniu zanieczyszczeń oleistych i ropopochodnych. Wyjątkowa formuła posiadająca właściwości woskująco-nabłyszczające, nadaje połysk mytej powierzchni. Preparat posiada właściwości wysoko pieniące. Pomimo wysokiej skuteczności działania, nie pozostawia zacieków na częściach aluminiowych i lakierowanych pojazdu.

Opis działania:

Koncentrat do rozcieńczenia w następujących proporcjach: przy myciu ogólnym pojazdów metodą spray zalecane rozcieńczenie z wodą wynosi od 1:10 do 1:20, przy użyciu lancy pianotwórczej 1:4. Przy myciu silnika, felg i innych mocno zanieczyszczonych powierzchni rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:10. Cysterny paliwowe i olejowe oraz zanieczyszczenia ropopochodne czyścić roztworem w rozcieńczeniu 1:15. Po zastosowaniu produktu, zostawić go na czyszczonej powierzchni przez ok. 3 minuty, następnie spłukać obficie czystą wodą pod ciśnieniem.

Dostępne pojemności:

·         1l w cenie 23,4 zł brutto

·         5l w cenie 102,59zł brutto

·         20l w cenie 381,23zł brutto


Piana o świetnym i wręcz obłędnym zapachu, który unosi się podczas panowania.
Zapach, którego nie czułem nigdy przy żadnej innej pianie.
Produkt ma postać wodnistą o kolorze coca coli.
fthZlTi.jpg
200ml piany na 1l wody w pianownicy PA
3NRv4va.jpg
Auto nie było zbyt brudne, lecz miało sporo robactwa
frugucV.jpg
cWinmTK.jpg
zDuMn97.jpg
qau6hgN.jpg
No brazzers go:
Ehmg1zi.jpg
dqNO1w6.jpg
Czas start
neIOEAd.jpg
aWJ7GiS.jpg
gxPKa5q.jpg
xnAl3Q1.jpg
ImMsx5L.jpg
mrbVKAn.jpg
JyJcSsy.jpg
Po prawie 3min
YRJE0FU.jpg
QibxwkY.jpg
m9dAB8v.jpg
Robale? Jakie robale ;)
9gq2Q3t.jpg
w70XWWN.jpg
52Ypcma.jpg
D8T03T0.jpg

Wnioski?
Piana leżała 5-7min, pewnie na niekorzyść działało słońce i +20*C bo mogłaby poleżeć dłużej. Żadnych efektów ubocznych pracy w słońcu, ani na lakierze ani na chromach.
Dobrze domyła, robaki znikały pod myjką.

Link to comment
Share on other sites


Słońce zdecydowanie działało na niekorzyść jeśli chodzi o czas utrzymywania się piany ale zobaczyliśmy równocześnie, że nawet na słońcu piana nie szkodzi lakierowi, chromom czy szybom. Zapach jest świetny i teraz nie tylko ja tak mówię, czyli nie przesadzałem.. :D

Łatwo się płukało?

Dziękuję za test :)

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie brak zdjęć ale mam kilka spostrzeżeń.

Pomijam aspekt domywania i zapachu bo to jest na poziomie na piątkę :)

Jedno mnie mocno zaskoczyło.

Mianowicie piana nie jest zbita jak śmietana co jest modne ostatnio a mimo to nie spływa nawet z powłok (!) i siedzi na aucie jak zła dłużej od uznanych marek na rynku.

Zapach jest genialny, inny jak wszystko.

Produkt oceniam bardzo wysoko.

PS tradycyjnie nie narusza wosków i dressingów.

Ja to polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki mistrzu, to dla mnie bardzo dużo znaczy!

Ach, gdyby się ludzie dowiedzieli.. :ymdaydream:

Jeśli chodzi o gęstość piany to zależy ona od przepływu wody w myjce tak po prawdzie bo roztwór w butelce pianownicy jest ten sam (1:4). Myłem wczoraj MLa tymże roztworem i na aucie leżała jakby śmietanka, nie ubita ale i nie mleko. Natomiast później, na bmw zrobiłem sobie 1:3 i ubijało o wiele ładniej. To nie będzie bita śmietana jak ta w sprayu bo piana jest mokra i chemicznie to niemożliwe ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Spieniłem juz 2l. Można wiele pisać i zachwalać bo produkt jest rewelacyjny. Domywa, pachnie, długo leży, nie zostawia zacieków. Daje dużo satysfakcji z pracy, można spokojnie piwkować i patrzeć na rozpuszczające się robale. Mam 5l i czasami ciężko się powstrzymać od ponownego pianownia auta. Polski produkt, który w niczym nie ustępuje zagranicznym a jego cena w stosunku do możliwości rozkłada na łopatki. Zdecydowanie polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kupiłem również Zeusa, więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie jest to typowy test a amatorskie spojrzenie na temat i z góry uprzedzam, że to mój "pierwszy raz" z pianą i pianownicą więc błedów nie uniknąłem. Pojawiły się również pierwsze w związku z tym pytania ale o tym za chwilę. Aplikacja myjką black&decker pw1400 plus pianownica p.a. w zalecanym stężeniu 1:4. Piana jak wyglądala u mnie po ok. 3 minutach na zdjęciach poniżej. Nakładana w jednej warstwie, słonko mimo wczesnej pory ( godz. 7 ) już dosyć grzało.

 

piana002.jpg

piana001.jpg

 

Jak już sobie spłynęła to opłukałem auto, celowo nie myłem pozostawiając do wysuszenia i tu miłe zaskoczenie. Korzystałem dotychczas z myjni bezdotykowych i po tzw "umyciu" zawsze po wyschnięciu pozostawał "film, nalot" brudu, auto wyglądało jak zakurzone a w przypadku Zeusa tego efektu nie ma, lakier jest po prostu czysty (Super!), pomijając jakieś tam osady z drzew. Niestety fotki nie zrobiłem.

 

Czas na pytania z mojej strony.

1: Zużyłem 300 ml rozcieńczonego preparatu nakładając jedną warstwę piany. Czy aby nie za mało? Widziałem na filmikach nakładanie piany 2 lub 3 razy.

2: piana nie rozlała się nawet w połowie  tak jak na fotkach Marcina, nie mówiąc już o śmietanie z fotki Goldena. Coś źle robię czy sprzęt tak ma? Jak ustawić szerokość strumienia w pianownicy i w jakiej odległości trzymać ją od auta? Podawanie środka ustawiłem na minimum.

 

Wybaczcie, ale dla Was to wszystko jest oczywiste, a ja dopiero coś tam próbuję  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kolego, pokrętło na pianownicy PA ustawiasz maksymalnie na "-" aby brało jak najwięcej roztworu z butelki, strumień piany ustawiasz na wylocie, trzymając otwarty spust kręć główką aby ustawić żądany strumień. 3 minuty to sporo czasu aczkolwiek widać na aucie mleko a nie resztki śmietany. Do wyregulowania na pianownicy. 300ml to raczej szybki oprysk, mi schodzi ok. 500ml na całe auto. Mowa oczywiście o gotowym roztworze.

Dzięki za test, trzymamy kciuki za następny raz :u

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...