Skocz do zawartości

Pierwszy porządny zestaw.


Suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od początku roku czytam forum podziwiając efekty Waszych prac. Starałem się samodzielniw zebrać wszelkie potrzebne informacje, ale ze względu na dość duże koszty kosmetyków, maszyny itp. piszę z prośbą o pomoc w skompletowaniu pierwszego zestawu. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z AutoDetailingiem. Nigdy nie zapuściłem się dalej niż do umycia samochodu gąbką i wyplakowania wnętrza (tak, wiem... zgrzeszyłem). 

 

 

Mam już myjkę ciśnieniową i kilka mikrofibr. 
Zakupiłem pakiet chemii firmy Tenzi, niestety bez Prix'a. Kusi zakup pakietu UNIQUE.

Całą resztę chcę kupić "na raz", żeby nie kusiło. Możliwie najlepszej jakości w rozsądnej cenie.

Polerka rotacyjna Makita 9227CB/9237CB (słyszałem, że są wręcz legendarne i nie do "zajechania")
Pasty menzerny FG500 + PF2500 + SF4000
Pady - ???
 

 

Samochody to pięć starych japończyków i jeden francuz. Lakiery po myjniach automatycznych - koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odnośnie chemii to chyba nie wypada mi namawiać Cię na UNIQUE mimo, iż są to bardzo dobre kosmetyki. Może, jak będą sławniejsze, dobra wieść sama się rozniesie. Póki co złego słowa nie słyszałem.

Pasty są ok, ewentualnie przesuń je lekko w dół, tj. 400, 2000, 3000.

Gąbki NAT lub Royal Pads 3 twardości i tyle. Oscylacja by Ci się jeszcze przydała na te japończyki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D
 

Odnośnie chemii to chyba nie wypada mi namawiać Cię na UNIQUE mimo, iż są to bardzo dobre kosmetyki. Może, jak będą sławniejsze, dobra wieść sama się rozniesie. Póki co złego słowa nie słyszałem.
Pasty są ok, ewentualnie przesuń je lekko w dół, tj. 400, 2000, 3000.
Gąbki NAT lub Royal Pads 3 twardości i tyle. Oscylacja by Ci się jeszcze przydała na te japończyki..

 

Nie ma potrzeby namawiać, widziałem na forum jaką robotę robią. Sama oscylacja? Polerkę stricte oscylacyjną chyba mam, ale nie wiem czy daje radę. Jaka by była czasowa różnica przy pracy pastami 400,2000,3000 ,a 500,2500,4000 i końcowy efekt?

 

 

Zamiast Menzerny 3000 polecę Koch Antihologram.

Przy takim parkingu jednak zastanowiłbym się nad maszyną DA.

 

Samochody robię wyłącznie dla siebie więc nie zależy mi szybkim efekcie. Mogę postawić samochód na kilka dni. Antihologram plasuje się między 3000, a 4000? Czy ma jeszcze jakieś "magiczne" właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjenta, na którym będę eksperymentował aktualnie nie ma (Camry 1993 czarny akryl, bardzo mało skomplikowane kształty). Jest pacjent numer 2 GtpRVnO.jpg 

:) czarny akryl (?) zniszczony przez myjnie automatyczne. Wosk widział tylko na myjni. Glinki i polerki chyba ani razu :)

W środku lepiej nie pokazywać. Brud można łopatami wynosić. 
Dziwne poszycie foteli. Oprócz skóry jest wentylowane alcantaro-ścierko-welur. Nie wiem czym to myć :/

Kształty blach dość proste. Nie umiem zrobić zdjęć zniszczeń spowodowanych przez myjnie. Mam tylko aparat w telefonie, a ten nie bardzo chce współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta 20 letnie potrzebują generalnie kilkuetapowej korekty,kombinacji past i padów a często matowienia lakieru i wypełniania ubytków

To musisz zainwestować grubo w sprzęt

Jeśli chcesz tylko odświeżyć lakier to kup sobie jakąś DA i pastę Scholla A15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...