Jump to content

Ford Focus - Max Protect UNC-R


fireman_marcin

Recommended Posts

Czołem Brygado!

Szwagier trochę się naczekał więc trzeba było zrobić szybką weekendową akcję czyli dobre dwuetapowe odświeżenie lakieru i powłoka.

Wybór padł na MaxProtect UNC-R bo od dawna byłem ciekaw tej powłoki no i mam. Aplikacja bez większych trudności (miałem 16-18*C), lakier bardzo ściemniał (Szwagier też zauważył :D ), więcej o powłoce powiem jak umyje auto i zobaczę jak się zachowuje :)

Tylko zdjęcia przed i po, ale nie było wiele czasu, a auto miało normalne klasyczne swirle, no i chciałem coś wrzucić ze swojego podwórka:D . Lakier przyjemny w obróbce, łatwo oddawał rysy, a i nie rysował się od złego dotyku, więc robota przyjemna i szybka :)
Powłoka nałożona na lakier, plastiki i lampy przód i tył. Mam zdjęcie przebiegu, będę obserwował.
Na nadkola i felgi przyjdzie czas bo 2,5dnia to za mało na wszystko...

ltzy17k.jpg
KNyqN9J.jpg
rfGeibX.jpg
Jcam2te.jpg
pIutTx2.jpg
EloGoWx.jpg
D0GzLNE.jpg
xPUhZMj.jpg
tUimfhO.jpg
plYScbW.jpg
VdYTubr.jpg
JIamK6t.jpg
DDBAjVY.jpg
3Q2jdsr.jpg
KPHxWK6.jpg
qk88CNi.jpg

lDVUBx4.jpg
h5x35qX.jpg
WBZ1rNl.jpg
X53FQGj.jpg
D26NwVG.jpg
zX2lVeg.jpg
pxIbCgG.jpg
aVXyrRy.jpg
bkVqgh4.jpg
0rjQKZE.jpg
9G3yQ9y.jpg
WiYAxEq.jpg
M20ruel.jpg
yRdZO4S.jpg
oXMZhzh.jpg
GStiSMr.jpg
1SAAZwB.jpg

5fMdJJx.jpg
gvHthTu.jpg
8X3sYTH.jpg
WiQoGUU.jpg
NLw350J.jpg
hbgQDLS.jpg
SAnvmQZ.jpg
YZSpKNR.jpg

Link to comment
Share on other sites


Dzięki :)
Jak? Nakłada się lekko tępawo, bo to taka gęsta ciecz, która trochę odrobinę opornie się rozprowadza w pierwszych ruchach, a później już swobodnie.
Ścieranie, też lekko tępe, ale fajnie bo nie rozciąga się tak bardzo, że wjedziesz na połowę drugiego elementu :P, tak jak już Szakal napisał jedna fibra pierwsze przetarcie, druga dotarcie i jak ktoś chce to trzecia na finalne, ja robiłem na dwóch i było ok.
Dzisiaj kładliśmy na czarne bmw i tak jak przyciemnia ta powłoka to chyba nowy lider mi się wysuwa pod tym względem, niedługo więcej na blogu opisze i pokażę jakieś fotki :D.
A odświeżenie to ostatnio lubiane połączenie czyli duże elementy FLEX VRG, małe DAS6 i do tego flexi prowool + Mothers Heavy Duty Rubbing :)

Link to comment
Share on other sites

Szybkie z Was chłopaki :D

W tym tygodniu nałożę w końcu UNC-Ra, krążę wokół niego i krążę, robię z gęby cholewę ;)

Marcin, jak szybko po aplikacji ścierałeś? Szybko paruje? Na duże elementy kładłeś na raz? Czy na "zakładkach" nie widać ciemniejszych miejsc? Wygrzewa się to?

Link to comment
Share on other sites

Jak szybko ścierałem? Jak najszybciej, czyli nałożysz i od razu ścierasz nie ma co na czekać. Teraz nowa wersja jest i ma poprawiony czas odparowywania, że masz trochę więcej czasu, nie wiem jak było wcześniej ale teraz jest ok. Maska dzielona na 6 razy, w zależności jak tam przetłoczenia idą, drzwi na 3-4, wszystko zależy od elementu i auta :)
Czy na zakładkach? Hmm no właśnie to mnie zastanawia bo na Focusie mi na masce została ciemniejsza linia, a robiłem mały panel. Co ciekawe w słońcu jej nie widziałem dopiero w cieniu wyszła, ale zostawiłem to z ciekawości czy coś się zmieni przez 2tyg czy nie, bo teraz będę w weekend w domu to umyje foke i zobaczę czy jest poprawa a jak nie to nałożę na maskę ponownie.
Nic nie wygrzewamy, najlepiej 24h żeby przestał w garażu i tyle. Jak za szybko wody nie zobaczy to wszystko będzie grało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...