Skocz do zawartości

Ponowne woskowanie


Pudzianow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od niedawna interesuje się detalingiem i mam do Was pytanie związane z woskiem. Dwa miesiące temu położyłem pierwszy raz wosk firmy K2 Ultra Wax. Przed jego położeniem dokładnie umyłem auto na bezdotyku i wytarłem mikrofibrą. Szczerze powiem, że fibra była brudna i to bardzo. Wyciskałem ją i płukałem kilka razy.Potem położyłem lekkościerną pastę K2 Turbo wypolerowałem i nałożyłem wosk K2 Ultra Wax. Auto super odżyło i kolor zrobił się głęboki. Myłem go 5 czy 6 razy na bezdotykowej myjni kończąc programem wosk na gorąco i wycierałem fibrą. Myślę o położeniu kolejnej warstwy wosku. I tu mam pytanie:

1 czy mogę nakładac na istniejący wosk czy trzeba to zmywac jakims odtłuszczaczem zeby sie wosk kleił.

2 jeśłi chciałbym zrobic glinkowanie to musze odtłuszczac czy tak jak teraz mam .Zapodaje glinkę i warstwę wosku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej,

 

warto byłoby się zgodnie z regulaminem przywitać najpierw :)

 

Odnośnie myjni bezdotykowych to nie oczekuj cudów, mikrofibra przy każdym myciu będzie się brudzić bo bezdotykowo samochód możesz oczyścić z grubszych zabrudzeń, natomiast o dokładnym myciu tą metodą zapomnij.

 

Ad 1. Wosk nakładany na nieprzygotowaną powierzchnię nie będzie się trzymał lakieru, natomiast hydrowosk, który kładziesz po myciu bezdotykiem też się nie trzyma bo auto jest brudne w trakcie woskowania :) Najlepiej pod wosk przygotować auto jakimś cleanerem, albo chociaż IPA, generalnie ma być bez najmniejszych zabrudzeń.

 

Ad 2. Glinkowanie robisz po to aby samochód umyć, czyli zbierasz z jego powierzchni zabrudzenia stałe (smoła, osady metaliczne, etc.), natomiast po wyglinkowaniu całego lakieru należy umyć samochód, dokładnie przeczyścić jakimś jak to ująłeś "odtłuszczaczem" i dopiero kłaść wosk.

 

Lenistwo nie popłaca, na forum jest mnóstwo tematów dotyczących mycia, glinkowania, woskowania itd. Warto poczytać, ja też tak zaczynałem i warto było dużo poczytać :)

 

A tak w ogóle to jak kiedyś myłem samochód to wosk K2 kładłem na brudną jeszcze Toyotę i też cieszyło oko. Detailing to śliski temat, jak zaczniesz to nie ma końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

warto byłoby się zgodnie z regulaminem przywitać najpierw :)

 

Odnośnie myjni bezdotykowych to nie oczekuj cudów, mikrofibra przy każdym myciu będzie się brudzić bo bezdotykowo samochód możesz oczyścić z grubszych zabrudzeń, natomiast o dokładnym myciu tą metodą zapomnij.

 

Ad 1. Wosk nakładany na nieprzygotowaną powierzchnię nie będzie się trzymał lakieru, natomiast hydrowosk, który kładziesz po myciu bezdotykiem też się nie trzyma bo auto jest brudne w trakcie woskowania :) Najlepiej pod wosk przygotować auto jakimś cleanerem, albo chociaż IPA, generalnie ma być bez najmniejszych zabrudzeń.

 

Ad 2. Glinkowanie robisz po to aby samochód umyć, czyli zbierasz z jego powierzchni zabrudzenia stałe (smoła, osady metaliczne, etc.), natomiast po wyglinkowaniu całego lakieru należy umyć samochód, dokładnie przeczyścić jakimś jak to ująłeś "odtłuszczaczem" i dopiero kłaść wosk.

 

Lenistwo nie popłaca, na forum jest mnóstwo tematów dotyczących mycia, glinkowania, woskowania itd. Warto poczytać, ja też tak zaczynałem i warto było dużo poczytać :)

 

A tak w ogóle to jak kiedyś myłem samochód to wosk K2 kładłem na brudną jeszcze Toyotę i też cieszyło oko. Detailing to śliski temat, jak zaczniesz to nie ma końca...dzie

Dzieki wilekie za odpowiedz czyli teraz mycie ,cliner ,glinka, mycie i woskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wilekie za odpowiedz czyli teraz mycie ,cliner ,glinka, mycie i woskowanie

 Nie. Mycie, glinka, mycie, cleaner i woskowanie - to jest właściwa kolejność wymienionych przez Ciebie czynności. Cleaner jest ostatecznym przygotowaniem lakieru pod wosk/sealant, a glinkowanie jest etapem dekontaminacji lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...