Skocz do zawartości

Prośba o radę


Mariusz L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem tu nowy i pierwszy raz. Jeżdżę BMW F10 w kolorze czarny akryl i nie zajmuję się detailingiem mojego samochodu osobiście.

Ostatnio, w celu poprawy wygladu auta oddalem je do jednej z krakowskich firm w celu usunięcia rys i położenia powłoki.Jak się n pewno domyślacie coś poszło nie tak.

Po pierwsze hologram na wszystkich elementach. Po drugie stan powłoki. Zastosowano Gloss coat firmy Optimum.

Hologramy są widoczne tak naprawdę przy bardzo ostrym słońcu i dlatego zobaczylem je dopiero niedawno.

Powloka natomiast jest położona nierówno, choć kropelkuje nieźle.

Ostatnio zlapalem na karoserię kilka kup. Z braku czasu podjechalem do najblizszej myjni i poprosilem jedynie o spłukanie samochodu. Nie wycieralem wody bo auto tak naprawdę nadal było brudne. Gdy woda wyschła, powstały plamy które fachowo nazywacie Państwo water spot. Po prawdziwym detailingowym myciu okazalo się, że nie znikły.

Mój problem jest następujący:

uzyskałem zapewnienie usunięcia hologramów i nałożenia nowej powłoki. Pytam natomiast szanowne forum, czy zawsze już nie wytarta w porę woda, spowoduje powstanie water spotów.

Pytam, ponieważ nigdy wczesniej nie mialem takiego problemu. Nawet jeśli plamy powstawały np.wskutek niedokladnego osuszenia zakamarków, to znikaly podczas następnego zwykłego mycia.

Teraz dowiedziałem się, że trzeba je usuwać przy pomocy specj. preparatów.

A może winna jest powłoka, może jej złe wypolerowanie. Jeśli tak, to może jest to kiepski preparat, może lepszy jest wosk...

Będę wdzięczny za radę. Pozdrawiam.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wina leży po twojej stronie

Mianowicie kazałeś tylko spłukać auto i cały gnój pozostał

Na przyszłość w Krakowie używamy mocnej chemii z racji zapylonego powietrza i twardej wody

Wskazane po myciu nałożyć coś dedykowanego do danej powłoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...