Skocz do zawartości

Mondeo MK4 Panther Black Soft Ceramic - renowacja + UNC-R


Pogodny

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega sprowadził ciekawy samochód, mondeo mk4 po lifcie z 2011 w automacie.
Tą ciekawą rzeczą, którą chciałbym się z wami podzielić, jest to, że auto na życzenie klienta posiada lakier ceramiczny panther black sofc ceramic.
Z tego co się dowiadywałem, u nas w krajówkach ten lakier jest dostępny dopiero w mk5.

Dekontaminacja,deironizacja, glinkowanie:
1. Nielsen Tar&Glue Remover
2. Tuga Alufel
3. Flexipads clay pad.

Pre-wash oraz mycie właściwe

1. VP Snow Foam.
2. SG Strawbery
3. Nielsen APC

Plastiki,uszczelki,opony
1. S-A-S
2. Poorboys Natural Look
3. Nielsen Brillance

Zabezpieczenie lakieru, felg
1. Max Protect UNC-R
2. Colliniete 845 Insulator Wax

Korekta
1. Menzerna S300/ fioletowy pad Scholl
2. Menzerna PF2500/ żółty pad 3M
3. Menzerna SF4000/ czarny pad Profipolish

Skóra
1. Gliptone Cleaner Strong
2. Colourlock Impregnat

Odtłuszczenie
1. Ludwik miętowy
2. IPA

Chromy
1. Autosol
2. Max Protect UNC-R

Na poczatku przedstawię wnętrze bohatera, na którym przeprowadziłem odświeżenie polegające na etapach:
- Dokładnego i jak najgłębszego odkurzania całego wnętrza.
- Nałożenia Praysprayu za pomocą przerobionego Marolexa w celu uzyskania dobrej piany
- Odessanie brudu Karcherem Se4001.
- Pędzelkowanie tworzyw, zakamarków APC.
- Odżywienie i zabezpieczenie tworzyw Natural Look'iem.
- Oczyszczenie skórzanych elementów cleanerem od Gliptone i zabezpieczenie środkiem Colourlock.


3142c5s.jpg

2mwm7s.jpg

2qsz137.jpg

e6sjl4.jpg

315kj9z.jpg

16lwbra.jpg

Podsufitka została w cąłości odświeżona, jedynie miejscami trzeba było zrobić kilka podejść do plamek.

1038sj8.jpg

Wnętrze ogólnie w bardzo dobrym stanie, trzeba je tylko odkurzyć i odświeżyć.

2lsv18w.jpg

15z1l4m.jpg

1zldjt1.jpg

snm0s3.jpg

b3na0i.jpg

2cysh7o.jpg

2eldugz.jpg

15rgjcy.jpg

103vjeo.jpg

30sx4zm.jpg

33ffhg3.jpg

xfxd8m.jpg

2licsk4.jpg

33ym5a0.jpg

30holea.jpg

1zqwx90.jpg

2qlakgw.jpg

2hf7xna.jpg

2dl6o8k.jpg

260e9mr.jpg

Czas na felgi:

2saiflx.jpg

2nr0uqc.jpg

Czas na deironizację felg za pomocą Tuga Alufel...

2rzq7ae.jpg

Felgi zaczynają krwawić.

11mc9zr.jpg

24y7gbs.jpg

Spośród deironizatorów jakie przetestowałem: IronX, Angelwax i Tuga, nr1 jest dla mnie Tuga ze względu na zmienianie się w gęsty żel
który dłużej siedzi :)

2eghfub.jpg

Kwestie dekontaminacji, glinkowania i mycia karoserii pomijam, czas na Pana inspektora Halogen'a :D

34zku8w.jpg

2rpeh5u.jpg

21kgky9.jpg

Nad każdą klamką ten sam widok:

4zxnk7.jpg

ddpel1.jpg

2emd73r.jpg

2vkdg86.jpg

29ep4kj.jpg

25gh1rt.jpg

2rrmfxs.jpg

2dj7wa1.jpg

2wmov42.jpg

2ym83r7.jpg

2vdpv7m.jpg

ev1jzl.jpg

1z56d7s.jpg

33fg77o.jpg

v4mhkp.jpg



Przed rozpoczęciem prac związanych z korektą lakieru trzeba dokonać pomiarów na lakierze...

v4lzmh.jpg

Z racji, że samochód posiada lakier ceramiczny i pasta Menzerna FG400 na twardych gąbkach go nie ruszyła, trzeba było zakupić najmocniejszą
dostępną pastę na rynku jaką jest Menzerna S300 - pasta jest mega mocna, strasznie pyli i zostawia niezły bałagan na lakierze.

Czas na kilka 50/50:

Efekt po kilku cięciach i poliszu żółtym 3M z PF2500, bo 50siątka z hologramami po mocnym cięciu nie wyglądały za ciekawie:

xmn95i.jpg

2cp47c9.jpg

30kaaep.jpg

29sqvb.jpg

Efekt na błotniku po korekcie,gdzie na finisz poleciał SF4000 od Menzerny na czarnym profipolish.

zn7amt.jpg

2utgtxk.jpg

2jd1jsi.jpg

dyxd87.jpg

Fajny ten Panther Black Soft Ceramic, szkoda tylko, że tak ciężko go doprowadzić do takiego stanu...

10gb6df.jpg

Po czym nadszedł czas na kilkukrotne mycie wodą z ludwikiem miętowym, który świetnie odtłuszcza. Po osuszeniu kilkukrotne odtłuszczanie IPA.
UNC-r od Max Protect już czeka, niestety nie było czasu cykać zdjęć podczas aplikacji. UNC-r jest bardzo wymagający i szybko odparowywał.
Efekty miazga :)

Mucha nie siada? Siada! A jak siadła, prawie spadła. Maska była tak śliska że mucha się ześlizgnęła pod sam rant maski haha :D

1zbtbwl.jpg

vrwxnt.jpg

ayxhj.jpg

UNC-R świetnie przyciemnia, jestem mile zaskoczony, bo wypiaskowane nadkola i progi nie rzucają się tak w oczy.

5n99us.jpg

jg4pvo.jpg

Reflektory również wymagały korekty, zabezpieczenie powłoką dały efekt szklanych kloszy.

2cwx28m.jpg

2khbg1.jpg

qyz2a8.jpg

Chromy i inne detale również zostały zabezpieczone powłoką.

21945n6.jpg

2po30ib.jpg

14snkt5.jpg

2rcojlu.jpg

k9waq8.jpg

2yx107m.jpg

6efdeb.jpg

11bkww3.jpg

2nh165y.jpg

t6328y.jpg

108cn6c.jpg

2wggppu.jpg

2n7446s.jpg

Kierownica i i inne skórzane elementy oberwały cleanerem od Gliptone, nie wymagały farbowania więc zostały zabezpieczone środkiem z Colourlock.

24l6cgk.jpg

2ii78k8.jpg

Na tworzywa w celu oczyszczenia poleciało APC z pędzelkiem, a na zabezpieczenie i odżywienie Natural Look, który zrobił fajną robotę.

2u9imo5.jpg

358z24m.jpg

o6wgig.jpg

2ihqbz9.jpg

idvxip.jpg

idfvh5.jpg
 
6qdv5t.jpg

2a6ldll.jpg

2l8kewy.jpg

Powłoka robi robotę, ziarno tak się pięknie mieni w słońcu - zdjęcia tego tak nie oddają jak efekt na żywo.

slu0c9.jpg

yfr0n.jpg

1zd17ba.jpg

16k7vbd.jpg

6gkd3c.jpg

2wbusfl.jpg

Felgi zostały zabezpieczone mocnym syntetykiem jakim jest Colli 845.

2rwrsxu.jpg

b3mlhw.jpg

Efekt końcowy w HD - chciałem choć trochę przybliżyć efekt karoserii oblanej szkłem :)



Samochód na pewno będzie modernizowany - w planie jest zakup 18" felg, montaż xenonowych reflektorów zgodnie ze sztuką. Projekt do wglądu na forum.fordclubpolska.org w dziale Moje auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...