Skocz do zawartości

Nowe Auto Biały mat - co i jak?


Siempre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem nowe auto z salonu w kolorze biały mat.

I stąd moje pytanie, jak o nie zadbać?  jak je zabezpieczyć na zimę? odbieram je za tydzień więc muszę coś już kombinować ze sprzętem.

Do tej pory miałem zestaw do czarnego lakieru metalik, a teraz jak do tego podejść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Matowy lakier wymaga specyficznego podejścia. Zabezpieczenie i pielęgnacja odbiega od utartych schemató jednak nie jest tak trudna a za to lakier odwdzięcza się brakiem defektów widocznych na klasycznym klarze.
Jakie auto? Może akurat takie robiłem to podpowiem gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za zainteresowanie!

Auto to Skoda Rapid, kolor: "Biel Candy niemetalizowany"

 

" Zabezpieczenie i pielęgnacja odbiega od utartych schematów", ale proces mycia na dwa wiadra standardowy? Usuwanie smoły i kleju również?

 Do czarnego używałem Black hole i natty's blue.

 

Jeżeli mógłbyś coś zaproponować, jakiś cleaner i wosk na zimę, lato :) quick detailer, i coś pod czarne alusy.

 

Jeżeli chodzi o kwotę to wiadomo, że nie drogo, a na końcu i tak zawsze wyjdzie więcej niż się planowało :p coś w granicy rozsądku.

wosk i cleaner do 250 zł, QD który się sprawdzi na tym kolorze :) i jeszcze co proponujecie, zawsze się z czasem dokupi, żona pozwoliła jedną rzecz na miesiąc,

ale jak jest potrzebne to trza zakupić  hehehe

 

lrewobmcz3ze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo kwarc i po temacie

Na razie możesz wykorzystać Nattysa

Jako QD bardzo dobre BSD od Sonax

Na felgi tylko kwarc

Jeśli Cię interesuje to mam w sprzedaży u siebie powłoki od Tenzi i całą gamę Sonax w dobrych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh faktycznie :p A ja sobie wmówiłem, że mam auto matowe :p a chodziło mi o niemetaliczowaną biel :p Za mało snu ostatniego miesiąca.

Na razie zastosuje PB NB, tylko jaki cleaner użyć przed nakładaniem? Mam PB Professional Polish, ale zastanawiam się czy nie porysuje lakieru, bo ma podobno lekkie właściwości ścierne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dodo Juice Lime Prime Lite - Cleaner pod wosk"  250ml - 80 zł - jakaś tańsza alternatywa? Bo planuje jeszcze kilka innych rzeczy dokupić.

"Dodo Juice Basics of Bling Prep Polish pre wax cleaner czyści lakier 250ml" 30 zł czy to załatwi sprawę? Nie jest nic napisane o właściwościach ściernych...

 

Jak wygląda sprawa ze skórzaną kierownicą, czym najlepiej zabezpieczać. Wosk czy odżywki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...