Skocz do zawartości

Jasny lakier (Bluewater Metallic)


dj_drops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym sobie skompletować zestaw do mojego auta, kolor Bluewater Metallic z palety BMW. Lakier ma 12 lat i wygląda całkiem nieźle (poza zadrapaniami np. od kluczy zawistnych sąsiadów, itp.) i korekty raczej nie chcę robić. Najbardziej zależy mi na tym żeby go zabezpieczyć i żeby syf się tak niego nie łapał. Drugi problem jest bardziej logistyczny - jedyne sensowne rzeczy przy aucie, mogę zrobić na jakiejś myjni samoobsługowej. Ale do rzeczy, z tego co mi się już upatrzyło to:

 

- pianownica epoca + Auto Brite MagiFoam lub coś z ValetPro

- coś do smoły (co?)

- Iron-X

- APC (jakie?) + pędzelki

- 2 wiaderka + rękawica

- cleaner Dodo Juice Lime Prime

- wosk Finish Kare 1000P Hi-Temp

 

Do tego pewnie dojdzie coś do opon + wnętrze + kilogramy ścierek MF.

 

Pytanie czy takie zestaw zda egzamin ? Czy może coś lepszego do takiego lakieru ? Lista wydaje mi się ułożona kolejnością używania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Brakuje szamponu jako drugie mycie zasadnicze, dorzuciłbym glinke Bmw ma twardy lakier wiec może być wersja medium

.Do smoly kup mac prickboard zdaje egzamin i kosztuje coś.koło 30zł zamiast iron x ja używam tugi połowę tańsze i do.codzienne.użytku zdaje egzamin idealnie APC nieważne jakie ważne jak je rozcienczysz. wosk finisch kare jest ok to był mój pierwszy wosk i.czasem jescze go używam śmiem twierdzić że do 3 miesięcy daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na listę zakupów wejdzie:

- Prickbort

- Tuga

A jaki szampon zakupić ?

Czy użycie glinki będzie miało znaczący wpływ na trzymanie się wosku - trochę się obawiam używania glinki :) poza tym nie chcę spędzić 8 godzin na myjni ;)

Co do wosku to się jeszcze zastanawiam nad Collnite 476... ale liczę na fachową poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...