Skocz do zawartości

Robimy własny wosk,czyli FK Collisaphirhaze 1000p ;)


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi


Haha, ale numer, zaraz zrobi się z tego forum kulinarne.. :D

Nie słyszałem jeszcze o własnoręcznym mieszaniu wosków, więc ukłon z mojej strony. Ciekaw jestem wytrzymałości takiej hybrydy, chociaż podejrzewam, że taki miszmasz będzie się nawzajem osłabiał.. ;) Tak czy siak, czekam na dalsze spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młynek kolokoidalny...

Fajna sprawa.

Mam taki w firmie.

Troszkę duży, napędza go silnik 70kW, ale chyba da radę shomogenizować mieszaninę wosków.

Ewentualnie taki w labo mam, ale ten sie kręci do 11 tyś obrotów.

Też chyba da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 28 stron wątku z DW i jestem pełen podziwu dla tego człowieka. Jego upór i dążenie do pozyskania poprawnej receptury zaowocowały współpracą z DoDo Juice i wydaniem własnego wosku. Aż się napaliłem na kombinowanie w domowym zaciszu.. 8-)

BTW:

Evo, jak z wytrzymałością Twojego wynalazku? Takie deszcze ostatnio były, daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te procentowe zawartości to totalna samowola, każdy podaję jak chcę i co chcę, więc trudno się do tego stosunkować. Rubbish Boy pisał o procentowych zawartościach które podają producenci różnych wosków i powiedział, że nigdy więcej nie będzie na to patrzył jak kiedyś. Sam zresztą zrobił (nie wiem czy dobrze zrozumiałem) wosk z ~83% carnauby, który miał ~15% zawartości Carnauby.. Coś w ten deseń. Chodzi o paradoks liczb.. :lol:

Co do wosku z linku, który podałeś wcześniej - proponuje zerknąć na Allegro, mają większe ilości w mniejszej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do %

"Only 11.1% in total is carnauba, but 66.6% of the wax content is carnauba, so it's either 11.5% or a 66.6% depending on how you want to measure it! However 55% of this recipe is water."

To dość ciekawe z marketingowego punktu widzenia.

Liczy się koncentrat a nie sama carnauba. A to, że koncentrat w większości składa się z wody to już inna bajka. No i w ten sposób powstał wosk o 66,6% carnauby a rzeczywiście ma 11,1%.

:mrgreen: ale nas producenci w ch.. robią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tymi % ? Przecież zawartość carnauby nie świadczy o jakości wosku.

Przykład : Chemical Guys XXX - 47% carnauby , Zymol Carbon - 37% carnauby. Cena 90 zł - 290 zł. Więc jak widać nie ma to wpływu ani na cene, ani na jakość wosku.

Evo masz racje, ale sam powiedz, że jest to niezły chwyt marketingowy.

Nie no, tak, ale tylko dla osób nie obeznanych w temacie które na wszystko patrzą przez pryzmat słowa "naj" i wielkość poszczególnych cyfr ;)

I właśnie dlatego czepiamy się % Evo. Jeden drugiemu nierówny i nic nie określający. O ten pieruński marketing nam się rozchodzi.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek na DW bardzo ciekawy - jeden z takich tematów, po których nie zauważa się przeczytania 28 stron. Przykład "od pucybuta do milionera", rzekłbym. Ciekawe, jaką kasę autor wątku zbił na swoim produkcie.

A jaką reklamę sobie wśród detailerów Dodo zrobił, hoho... Marketing pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...