Skocz do zawartości

VW GOLF 2013 UNCR


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Tym autem zajmowałem się pod koniec wakacji zeszłego roku , praca zajęła mi około 22-24 godz  , właściciel auta mieszka kilkadziesiąt kilometrów ode mnie ,więc wszystko ustalaliśmy telefonicznie. Miałem zająć się lakierem i nałożyć powłokę , właściciel stwierdził ,że wnętrze nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy , więc jeżeli mi się uda je ogarnąć w tym czasie to OK ,  jeżeli nie to trudno. W sumie sam nie wiedziałem czego się spodziewać , pomimo , że auto było dość świeże , jednak po przypadkach , które z reguły do mnie przyjeżdżają zdawałem sobie sprawę , że mogę spodziewać się wszystkiego  :) . 
 
 
 
 
Użyte środki :
 
Mycie / dekontaminacja
Szampon -Poseidon Unique  
Piana -Zeus Unique 
Deironizer - Tuga 
Tar Remover -Vasco prewash 
Środek do opon - ADBL tire cleaner 
Glinka- Geyon 
APC - ADBL
Felgi Wheel Warrior / Tuga 
Suszenie - fluffy / kompresor 50 l
 
 
 
 
Lakier 
Scholl s17 / czarny nat / rotacja 
Silicone remover Koch IPA 1:1
 
UNCr , Silk Max Protect 
 
 
Dresingi :
Plastiki -Gtechniq T1
Opony - Gtechniq T2
 
Felgi
Sonax BSD
 
 
Szyby 
Gtechniq G5
 
 
Wydech :
Gtechinq M1 
 
Wnętrze
APC  - Dionysus Unique 1:20 
Dressingi - Hestia Unique
Szyby - Helios Unique 
 
 
Ze względu , że miał to być mój pierwszy raz z powłoką , na przyjazd auta czekałem ze sporym stresem  :)  . Oczom nie mogłem uwierzyć , że w tym kraju są auta w takim stanie i że właściciel chce żeby było lepiej  :D .
 
 
gNdf22.jpg
uI4ZAl.jpg
TZHlPN.jpg
hRU8Up.jpg
cWQdw0.jpg
 
 
Za robotę zabrałem się praktycznie od  razu 
 
Najpierw koła, auto na lewarek koło po kole aby w miarę sensownie oczyścić nadkola chociażby z brudu  ( zdejmowanie kół nie wchodziło w grę , gdyż właściciel zdecydował że aż tyle do szczęścia mu nie potrzeba  ) , Piana , płukanie , mycie , suszenie . 
 
hXqgrf.jpg
Lwq8oX.jpg
A1ouJj.jpg
aDWXQ1.jpg
ElEr1Y.jpg
kKl4gC.jpg
QRRaMB.jpg
u1yc4v.jpg
abH1nq.jpg
eBSTIZ.jpg
 
 
Następnie niezastąpiony Vasco prewash   (atomizer z tugi sprawdza się do tego środka idealnie ) ,  płukanie , szybkie mycie , obsuszenie , Tuga na lakier i koła,  glinkowanie geyonem - poślizg Tuga , podczas użycia tej glinki zastanawiałem się , w czym tkwi jej fenomen , że tak każdy chwali , uplastycznienie tej glinki nawet w ciepłej wodzie w porównaniu do np BH w przypadku Geyona to dramat , już nie mówiąc o ugniataniu  bez ciepłej wody  :thumbdown: . Tak czy inaczej glinka zbyt wiele nie miała do zbierania .  Uszczelki oczyszczone ADBL Tire Cleaner  , na koniec płukanie , mycie , płukanie , suszenie flufim i kompresorem 
 
 
 
yQrvLI.jpg
lEIKpn.jpg
hKjpjv.jpg
GhVf9W.jpg
2e0nlh.jpg
1DYcZJ.jpg
wLTqQq.jpg
7zv1jH.jpg
E65GlQ.jpg
17qjEJ.jpg
L770dQ.jpg
mMgGz8.jpg
HUcV3L.jpg
dBxKG9.jpg
DZqDPS.jpg
 
 
 
Inspekcja brinkmannem była bez sensu , gdyż nic nie pokazywał ,po halogenem 500 i  30 wat led w też nic , dopiero czołowa latarka led z biedronki za 20 zł :D pokazała , że jednak coś jest  ;) 
 
g0Z9qz.jpg
FTZHso.jpg
 
 
Lakier był w takim stanie , że uchwycić jakąkolwiek 50/50 było nie lada wyzwaniem , i mam tylko 1 :( , polerowanie zajęło mi około 8 godzin , antihologram kocha w tym przypadku okazał się za słaby, a scholl idealny  na obrotach nie przekraczających 1200.
 
Aj0Ne3.jpg
 
 
 
 
Dopiero na słupkach mogłem poszaleć  :D 
 
 
 
 
OyMsqX.jpg
VIjqFF.jpg
KG4PnF.jpg
EcBt0Y.jpg
nxujdK.jpg
 
 
Po polerowaniu , każdego elementu na bieżąco wymywałem pastę, po całej pracy , auto umyłem w mieszance APC ADBL / Płyn do mycia naczyń/Zeus Unique , standardowo najpierw z pianownicy , po kilku minutach spłukałem, potem mieszankę nanioslem pianownicą na auto jeszcze raz i umyłem rękawicą . Po dokładnym wysuszeniu auta , przetarłem całość 2 lub 3 razy kochem  po czym zrobiłem ponowną inspekcje, aby nie okazało się , że jest gorzej niż przed  :D 
 
 
ovYy0q.jpg
xcTKVz.jpg
ZwMJwL.jpg
axHgHh.jpg
11Ydff.jpg
JjwrOS.jpg
ZsV0cI.jpg
faMgVF.jpg
DXCDbS.jpg
oLpBVI.jpg
Ssqali.jpg
PbBLcv.jpg
mmXinB.jpg
LB0ejl.jpg
AyM3Hb.jpg
QIaVGL.jpg
ITMc9c.jpg
kvCXUD.jpg
7IW0dO.jpg
B9hYiH.jpg
CESgbR.jpg
B0aaJ8.jpg
 
 
Okazało sie , że jest nienajgorzej, więc zabrałem się za dressingi , szyby itd .
 
 
 
Kc9a6F.jpg
NZtNyx.jpg
 
 
 
Po czym dla 100% pewności jeszcze raz przetarłem całość Kochem i IPĄ. Po kilkudziesięciu minutach zabrałem się za wisienke na torcie . 
 
 
AmEgf2.jpg
73eC27.jpg
 
 
 I tak zaczynając od najmniejszych paneli lecimy z koksem , po kilkukrotnym przestudiowaniu całego watku o UNCR spodziewałem się , że będzie dość trudno, jednak w tym przypadku jakiegoś większego problemu nie było do czasu  ;)  , temperatura oscylowała w granicach 15 stopni, wilgotność powietrza jak to w Irlandii dość spora, więc wbrew zaleceniom w temacie o Uncr nie docierałem powłoki od razu , przy małych i średnich panelach nakładałem na pierwszy , następnie na drugi , po około minucie docierałem  pierwszy następnie nakładałem na trzeci ,potem docierałem drugi itd ... Na dach i maskę nałożyłem i docierałem od razu. Maskę zostawiłem na koniec  i niestety coś poszło nie tak i nie dotarłem jej w odpowiednim czasie , w jednym miejscu wygladało tak jakby nie było powłoki ( nie zrobiłem zdjęć gdyż zjadła mnie panika  ) , łudziłem się , że naprawię to nakładając kolejną warstwę , ale szybko przekonałem sie , że UNCr się nie warstwuje  :D , nie pozostało  nic innego jak zedrzeć powłokę ( shollem  s17)  i nałożyć jeszcze raz . Wnętrze faktycznie nie wymagało żadnego wysiłku , odkurzyłem , prztarłem plastiki APC ,umyłem szyby i nałożyłem dressing .
 
Efekt końcowy 
 
 
gagSMc.jpg
NSoplQ.jpg
1JVSg1.jpg
osxWLL.jpg
rUJDGX.jpg
LY7NNV.jpg
vXekhd.jpg
syMdUD.jpg
QV2PyW.jpg
ycl1YB.jpg
Zcd49t.jpg
u1IGOm.jpg
FJo2lj.jpg
P5lDDS.jpg
IqeFE1.jpg
ytW97H.jpg
O4ii3l.jpg
YDxE2q.jpg
PHwli9.jpg
KAdn7J.jpg
BNOUwO.jpg
meig2w.jpg
EQ1dcA.jpg
h3COT5.jpg
GvDMh8.jpg
Y9rK8O.jpg
PTipOu.jpg
o4hMf0.jpg
mAdbpS.jpg
YD53kr.jpg
asWaFD.jpg
gaEfDS.jpg
SQ98xw.jpg
oqVTcq.jpg
gNwthG.jpg
spNFXD.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ;) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ;) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ;) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie minął miesiąc jak przyjechał do mnie kolejny golf , tym razem z roku 2009,  tu nie będę robił zbyt wiele opisu , gdyż zakres działania był praktycznie identyczny jak przy  poprzednim golfie z małymi nieistotnymi różnicami. Lakier również był w nienagannym stanie , wnętrze do odkurzenia . 
 
 
 
 
Użyte środki :
 
Mycie / dekontaminacja
Szampon -Poseidon Unique  
Piana -Zeus Unique 
Deironizer - Tuga 
Tar Remover -Vasco prewash 
Środek do opon - SG tire cleaner 
Glinka- Soft 99
APC - ADBL
Suszenie - fluffy / kompresor 50 l
 
 
 
 
Lakier 
Scholl s17 / czarny nat / rotacja 
Silicone remover Koch IPA 1:1
 
UNCr , Silk Max Protect 
 
 
Dresingi :
Plastiki -  Aphrodite Unique / na przedni grill Owatrol 
Opony - Reflect Auto Care 
 
Felgi
Sonax BSD
 
Wydech :
Gtechinq M1 
 
Wnętrze
APC  - Dionysus Unique 1:20 
Dressingi - Hestia Unique
Szyby - Helios Unique 
 
 
 
 
Zdjęć przed nie robiłem , tym razem ukurzone auto spryskałem Vasco prewash , pół godziny wystarczyło aby smoła się rozpuściła , następnie piana i kolejne etapy .
 
 
nCP9om.jpg
 
 
 
 
FD38cb.jpg
JBklP5.jpg
3rzQMH.jpg
xcS9Xt.jpg
1OhNFw.jpg
Qg2IQI.jpg
9mqppG.jpg
d4fzcW.jpg
97jMBm.jpg
lbYgQs.jpg
C0CrvE.jpg
SYiZSw.jpg
sUT8w1.jpg
XsjNON.jpg
ONaij7.jpg
8Mgth1.jpg
LxdvYQ.jpg
tECkmg.jpg
oBeIXV.jpg
udrGNF.jpg
VPnLDD.jpg
l70gce.jpg
koPD0J.jpg
R6vYYv.jpg
OwAol7.jpg
ub5i1a.jpg
dMOtEq.jpg
0WG2gI.jpg
Rx6WDY.jpg
 
 
 
 
Auto gotowe do dalszych prac
 
 
 
 
 
TggVCo.jpg
8V0ivW.jpg
brFPhb.jpg
onlh8b.jpg
TggVCo.jpg
8V0ivW.jpg
brFPhb.jpg
onlh8b.jpg
 
 
 
Tutaj też 50/50 z lakieru brak , jedynie na lampach coś tam różnicy widać
 
 
 
 
 
yIOWp5.jpg
hDCZVs.jpg
IAjxuN.jpg
 
 
 
 
 
No i tylko zdjęcia po mi zostały 
 
 
 
jzeUu8.jpg
13TyVp.jpg
WOx8uV.jpg
bG1eCG.jpg
y4aUSP.jpg
WYX6Kb.jpg
19wlse.jpg
OCyFed.jpg
DgMSz3.jpg
7KxqlW.jpg
CVpwnL.jpg
7hFikk.jpg
WlQvHc.jpg
7RZMQp.jpg
vq8kd0.jpg
BwUMSb.jpg
IxLUmo.jpg
VLY4fV.jpg
VHYD4O.jpg
IusPt8.jpg
HrFNnK.jpg
4CoZIo.jpg
H1bHa9.jpg
1J0V99.jpg
LhDVWj.jpg
vt6X0m.jpg
TqWSDw.jpg
BwHDpi.jpg
OiWzDb.jpg
RT7HoN.jpg
8k7c6P.jpg
mEAVtI.jpg
ZjE8De.jpg
bJN3hQ.jpg
UZS0Ji.jpg
kS3xGQ.jpg
1PzUN8.jpg
Uc7wdL.jpg
syhPkj.jpg
uuKHcJ.jpg
tmrDN2.jpg
SmHx9D.jpg
dCas1j.jpg
P6eHUZ.jpg
qbH87C.jpg
FYMHUD.jpg
pZ59fq.jpg
irqdBn.jpg
0fi2vH.jpg
iCoTh1.jpg
5zqGdR.jpg
f9r3Zr.jpg
RzSZzw.jpg
7fXSHC.jpg
UAhS3h.jpg
ZDmJS3.jpg
fI4nLW.jpg
u9HAkZ.jpg
Vol4lG.jpg
VuC9VK.jpg
n3W1bL.jpg
Ke0MOB.jpg
TQ7f9A.jpg
g18e3T.jpg
l1ruen.jpg
Q1wpkN.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...