Jump to content

CarPro Spotless


WuWo

Recommended Posts

  • Administrator

Miałem akurat pod ręką samochód ze sporą ilością plam po twardej wodzie i postanowiłem zrobić szybki test. Maska oprócz sporej ilości plam, posiada dużo przebarwień, głębokich rys i odprysków, ale tym zajmiemy się już niedługo.

Informacja o produkcie ze strony polskiego dystrybutora:

Cytuj

Spotless to pierwszy na rynku produkt przeznaczony do interwencyjnego usuwania plam i zacieków z twardej wody. Jego formuła powstała pod kątem aut i powierzchni zabezpieczonych powłokami kwarcowymi, jest więc w 100% bezpieczny dla samej powłoki. Podczas usuwania świeżych plam na jej powierzchni, nie narusza samej powłoki i nie zmniejsza jej całkowitej trwałości czy odporności.

Istnieje też możliwość zastosowania na autach niezabezpieczonych.

Zawodnik naszego testu i fibra od Gyeona do docierania

spot_1.jpg

Zbliżenie na stan maski i plam po twardej wodzie

spot_2.jpgspot_3.jpgspot_4.jpg

Zdjęć podczas nakładania i docierania nie robiłem, bardziej większość interesuje efekt końcowy i jak sobie radzi środek

spot_5.jpgspot_6.jpg

Podsumowanie

Jeśli mamy plamy po wodzie z którymi nie radzi sobie zwykły QD, to warto w swoim arsenale posiadać CarPro Spotless lub inny środek do usuwania plam po twardej wodzie. Na pewno w moim arsenale pozostanie i będę miał szybki i bezpieczny sposób na usuwanie plam po twardej wodzie. Brakuje mu na pewno jakiegoś ładniejszego zapachu, ale dla efektów jakie uzyskamy można na to przymrużyć oko.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Co prawda nie miałem tego CarPro, ale za to mam Gyeona Water Spot który w działaniu powinien być podobny. Zauważyłem, że radził sobie średnio z mniejszymi lub świeżymi plamami, a w przypadku starszych zaschniętych zostawały "obwódki". Po jego użyciu zostawała mgiełka, która dopiero schodziła po przetarciu suchą fibrą. Szczerze mówiąc to oczekiwałem trochę więcej po takim produkcie. 

W przypadku tego CarPro są podobne objawy?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Akurat w przypadku testowanego auta, CarPro poleżał kilka sekund na lakierze zanim go dotarłem. Problemu z obwódkami po twardej wodzie sobie nie przypominam, ale sprawdzę to przy najbliższym myciu. Mgiełka również się pojawiała, która tak jak piszesz zeszłą po dotarciu suchą stroną fibry. Wyrobiłem sobie też w ostatnim czasie nawyk osuszania w pierwszej kolejności maski, dachu, tylnej klapy i szyb w celu zmniejsza do minimum powstawania water spotów, ponieważ zawsze na tych powierzchniach powstawało ich u mnie jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Tommy, powiedzmy szczerze, że CarPro, Gyeon, Fireball czy TAC System to bliźniacze marki pod względem receptur ;). Różnice, które zauważamy to tylko i wyłącznie nasze subiektywne odczucia. Obecnie na korzyść CarPro przemawia dystrybutor na Polskę, który dość znacznie zszedł z cenami na produkty tej marki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...