Jump to content

Pasta do plastiku


Recommended Posts

Jesli w zlym dziale prosze o przeniesienie . Panowie poszukuje jakiejś pasty do polerowania plastików. Plastik jest nie lakierowany tylko barwiony od wewnątrz oznaczenie PP posiadam rotacj male futra i gabki. koch hc. fg400 nie pomaga plastik matowieje po polerce nawet na niskich obrotach . anti chologram menzera pp tez nie pomaga. a dressingi odpadaja efekt by trwaly href="https://zapodaj.net/2f687d3e23443.jpg.html" rel="external nofollow">https://zapodaj.net/2f687d3e23443.jpg.html

Wysłane z mojego SM-A300FU
Link to comment
Share on other sites


  • Administrator

Jaką kombinację past i padów stosowałeś? Ze zdjęć wnioskuję, że tworzywo jest podobne do piano black. Zacząłbym od past Menzerny 2500 z jakimś średnio-miękkim padem lub jeśli masz dostęp skorzystałbym z maszyny dual action z padem z mikrofibry.

Robiłem ostatnio korektę szybki z tworzywa i korzystałem z padów z mikrofibry od Flexipads oraz Meguiars, padów NAT pomarańczowe i czerwonego do wykończenia. Pasty do M101, Menzerna 2500, Koch Antihologram. Wszystko na maszynie DA ze skokiem 12mm.

Link to comment
Share on other sites

Witam,mam jeden błotnik na testy do zepsucia ponieważ był wymieniany wiec mogę z nim zrobić wszystko. kombinacja dosłownie każda od miękkich od twardych padów nawet wykanczajacy pad i mocna pasta i na odwrot. Ściereczką z mikrofibry i aplikatorami ręcznie probowalem nawet na wkretarce padami itp itd. Do DA nie mam dostępu ale próbowałem także ręcznie. Plastik jest barwiony. Elementy piano black juz nie raz robiłem i idą jak po maśle a ta cholera nie chce iść. Szyby motocyklowe także ale one są bodajże z poliwęglanu. A to jest podobno poli propylen. Czyli tak jak by do formy juz zabarwiona masa trafia. Plastik jest miękki i bardzo elastyczny jak w kładach i crossówkach.

Padów używałem Mirka i koch chemie wadliwych i gładkich . Pasty tak jak pisałem fg 400 koch 8.2 menzera pp koch anti chologram i koch micro cut & finish p202

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Jedyne informacje jakie udało mi się znaleźć na temat PP, doprowadziły mnie do polerowania Smarta na forum w Stanach Zjednoczonych.

- http://www.autogeekonline.net/forum/tricks-tips-techniques/45109-smart-car-polishing.html

- http://www.autogeekonline.net/forum/tricks-tips-techniques/45109-smart-car-polishing-2.html

Spójrz między innymi na posty Mike'a Phillips'a ;).

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Po analizie wyszło że używają mergs#80 lub 82 i BLACKFIRE ADVANCED PAD CONDITIONER . Technika mały nacisk i większa prędkość, Trzeba będzie spróbować zamówić mergsa jak do czegoś dojdę podzielę się oczywiście .

 


Znalazłem jeszcze coś takiego ale traktuje to raczej z przymrużeniem oka

 


Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poddałem się, efektów zero. Dalej są hoolsy których się nie pozbęde. Wpadłem na pomysł ze może by to zamaskować jakąś politura z wypełniaczeami co dobrze wypełnia ? Może być np black hole ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka06f171f9a28977ddc7dd6d1fbefb2401.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...