Jump to content

Kompleksowe podejście do opon


karolty

Recommended Posts

Witam,

nadeszła pora na zmianę opon na letnie, a ja zastanawiam się w jaki sposób zająć się nowymi continentalami przed założeniem na felgę. Opony są nowe, ale były już zakładane na auto.  Najpierw czyszczenie opony apc lub innym środkiem do opon, następnie smarowanie całej opony zewnątrz i wewnątrz gliceryną z apteki, następnie megsa endurance. W taki sam sposób postępuję z zimówkami przed leżakowaniem. Czekam na Wasze opinie i sugestie, a także jestem ciekawy jak Wy dbacie o opony zwłaszcza w czasie ich zmiany. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites


  • Administrator

Nie ma jakieś dużej filozofii w pielęgnacji opon, Tire and Rubber Cleaner i na koniec nałożenie dressingu do opon. Osobiście z dressingów do opon najbardziej przypadł mi Good Stuff, daje efekt nowej opony. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
3 godziny temu, karolty napisał:

A gliceryną nie warto smarować opony?

W jakim celu?

Dressingi do opon same z siebie zawierają dodatki zapobiegające starzeniu się gumy, chroniące przed promieniowaniem UV itd.

Link to comment
Share on other sites

Dressingiem bieżnika nie można smarować, a wydaje mi się że gliceryna bardziej wsiąka w gumę a dressing tworzy na niej powłokę. Subiektywnie- bieżnik się mniej zdziera bo guma nie jest sucha i sztywna, no i tak nie parcieje. Zastanawiam się tylko czy wnętrze opon też można smarować.

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie na bieżnik nie dawał bym żadnego preparatu. Chcesz zadbać o oponę to potraktuj ją dressingiem. Po sezonie jak leżakują upuść ciśnienie do 1.5 bar porządnie wyczyść Tire Cleanerem, zabezpiecz dressingiem i gwarantuję, że 10 lat guma będzie w dobrym stanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...