Skocz do zawartości

Metoda na lenia


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga: osoby myjące własne auto częściej niż 3 razy w tygodniu proszone są o zamknięcie przeglądarki.

Trzy dni temu umyłem brykę. Dwa dni temu była już całą uwalona błockiem... Przez te dwa dni jeszcze trafiło się chyba z 5 opadów deszczu. Niemalże załamany stwierdziłem, że w następny weekend znowu ją umyję, trudno. Ale dzisiaj nie wytrzymałem, nie mogąc patrzeć już na ten syf (zwłaszcza, że akurat trafiła mi się sesja zdjęciowa Z3 cabrio i Carrera 4S cabrio) Zdjęcia wyszły świetne, poza faktem, że Z3 była cała w błotnych kropkach...

Po chwili bitwy z własną moralnością powiedziałem "chrzanić...". Wziąłem spryskiwacz z rozcieńczonym szamponem oraz spryskiwacz z wodą + dwie mikrofibry. Obfity psik wodą na karoserię -> starcie mikrofibrą -> psik szamponem -> starcie mikrofibrą -> wysuszenie drugą mikrofibrą.

Po 20 minutach całe auto było znowu czyste.

(teraz czas na śmiech i szydercze komentarze)

Ale ja stwierdzam, że to całkiem niezły sposób jak na 20 minut roboty. Na oko nie widzę różnic między klasycznym myciem, a "metodą na lenia".

Czemu by więc nie praktykować tego co jakiś czas... Myjesz auto co weekend? W środę zdarzyło ci się wjechać w błoto/obszar obok robót drogowych/inny syf? Spryskiwacze i do roboty. Taki zestawik można nawet przewozić w bagażniku.

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że ostatnie przelecenie mikrofibrą ściąga praktycznie całą pozostałą wodę, co pozwala pominąć etap osuszania karoserii.

A w sobotę i tak umyję go ponownie.

Przed:

Dołączona grafika

Po:

Dołączona grafika

Zdjęcie "po" jest przyciemnione, sorry - tak się słońce ułożyło. Możecie mi tylko zaufać, że z odległości 1m nie widać na aucie żadnych skaz.

PS. Wiem, że taka metoda pewnie wytwarza wiele mikrozarysowań, ale obecnie mam to gdzieś, gdyż lakier i tak wymaga konkretnej korekty, której na razie nie mogę mu zaoferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...