Jump to content

Metoda na lenia


Ekhangel

Recommended Posts

Uwaga: osoby myjące własne auto częściej niż 3 razy w tygodniu proszone są o zamknięcie przeglądarki.

Trzy dni temu umyłem brykę. Dwa dni temu była już całą uwalona błockiem... Przez te dwa dni jeszcze trafiło się chyba z 5 opadów deszczu. Niemalże załamany stwierdziłem, że w następny weekend znowu ją umyję, trudno. Ale dzisiaj nie wytrzymałem, nie mogąc patrzeć już na ten syf (zwłaszcza, że akurat trafiła mi się sesja zdjęciowa Z3 cabrio i Carrera 4S cabrio) Zdjęcia wyszły świetne, poza faktem, że Z3 była cała w błotnych kropkach...

Po chwili bitwy z własną moralnością powiedziałem "chrzanić...". Wziąłem spryskiwacz z rozcieńczonym szamponem oraz spryskiwacz z wodą + dwie mikrofibry. Obfity psik wodą na karoserię -> starcie mikrofibrą -> psik szamponem -> starcie mikrofibrą -> wysuszenie drugą mikrofibrą.

Po 20 minutach całe auto było znowu czyste.

(teraz czas na śmiech i szydercze komentarze)

Ale ja stwierdzam, że to całkiem niezły sposób jak na 20 minut roboty. Na oko nie widzę różnic między klasycznym myciem, a "metodą na lenia".

Czemu by więc nie praktykować tego co jakiś czas... Myjesz auto co weekend? W środę zdarzyło ci się wjechać w błoto/obszar obok robót drogowych/inny syf? Spryskiwacze i do roboty. Taki zestawik można nawet przewozić w bagażniku.

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że ostatnie przelecenie mikrofibrą ściąga praktycznie całą pozostałą wodę, co pozwala pominąć etap osuszania karoserii.

A w sobotę i tak umyję go ponownie.

Przed:

Dołączona grafika

Po:

Dołączona grafika

Zdjęcie "po" jest przyciemnione, sorry - tak się słońce ułożyło. Możecie mi tylko zaufać, że z odległości 1m nie widać na aucie żadnych skaz.

PS. Wiem, że taka metoda pewnie wytwarza wiele mikrozarysowań, ale obecnie mam to gdzieś, gdyż lakier i tak wymaga konkretnej korekty, której na razie nie mogę mu zaoferować.

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...