Jump to content

Pasty 3m, poorboys. Pytania, opinie.


damianese

Recommended Posts

a cała seria SSR ? 1, 2, 2,5 i 3 to idzie też porównać do 3M? bo mam wlasnie zielony korek i jade na zielonym padzie i niebieski korek i jade na niebieskim, i nie jestem do konca zadowolony, niektore miejsca musiałe jechać 2 razy, do tego lekkie świry nie zeszły do końca jak i z hologramami mam problem, może to wina tego że dopiero zaczynam i jade na rotacji? sam nie wiem, bo mysle ze maszyne dobrze opanowałem ćwicząc na parapetach:D

Link to comment
Share on other sites


Pracowałem z Menzerną, pracowałem z Schollem. Obydwie marki polecam. Szybkość i wygoda pracy wzorowa, łatwo się rozpracowują i wypracowują. Megs to jak powiedział Krzysiek - hobbistyczne gadżety :)

Jeśli chodzi o gamę SSR to Przemek bardzo chwalił sobie SSR1 jako pastę wykończeniową, co do reszty - ciężko mi powiedzieć jak radzą sobie na maszynie. Na KA Carnauba z Krakowa robiła test tych past w zastosowaniu z maszyną i efekty wyszły zadowalające (nie mniej jednak nie tak samo dobre jak typowymi pastami do pracy maszyną).

Co do futerek - odradzam Scholla ze względu na powtarzające się problemy z rzepem. Nie miałem w ręku MS, ale SNB zapowiada się obiecująco i myślę, że mógłbyś pójść w tym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

a cała seria SSR ? 1, 2, 2,5 i 3 to idzie też porównać do 3M? bo mam wlasnie zielony korek i jade na zielonym padzie i niebieski korek i jade na niebieskim, i nie jestem do konca zadowolony, niektóre miejsca musiałe jechać 2 razy, do tego lekkie świry nie zeszły do końca jak i z hologramami mam problem, może to wina tego że dopiero zaczynam i jade na rotacji? sam nie wiem, bo mysle ze maszyne dobrze opanowałem ćwicząc na parapetach:D

Trójka jest słabsza od zielonego korka ale zdarzył mi się lakier gdzie fast cut nie dawał rady a ssr 3 wyciągnęło wszytko.

Po zielonym korku zostają hologramy i drobne ryski po padzie których nie zdejmiesz za pomocą ultrafiny (mniema że o ten produkt ci chodzi pisząc niebieski korek), jedyne ci to możesz je przykryć tą pastą i później po myciu wszystko wyjdzie. Pomiędzy tymi produktami trzeba użyć zółtego korka, jak się wprawisz na żółtym korku i żółtym padzie to ultrafine wyrzucisz do kosza a niebieski pad przyda się do nakładnia glazów ;)

Link to comment
Share on other sites

zdecydowałem się na Optimum a konkretnie na Optimum Polish II. Na własne potrzeby wystarczy mi tylko ta jedna pasta - jej agresywność zwiększa się lub mniejsza poprzez różne twardości pada.

Porównywalna do Scholla S17 ??? Zgodnie z opisem producenta powinno być coś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia - Optimum dopiero kupię a Sholla nie używałem.

Z tego co pamiętam to chyba Mariusz robił Civica pasatmi Optimum, co mi utkwiło w pamięci to że to "szybkie pasty"... Z tym że lakier na Civicu do twardych pewnie nie należal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...