Skocz do zawartości

Koch Chemie -Reactive Wheel Cleaner


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj udało mi się sprawdzić zastosowanie i skuteczność czterech środków Koch Chemie.

Na pierwszy ogień poszedł Reactive Wheel Cleaner.

Butelka elegancka, atomizer spory, z blokadą.

Na zimne, brudne, nie myte tydzień felgi, po przejechaniu około 500km po mieście i okolicach.

Pyłu z klocków sporo. Pierwsze psiknięcie i miłe zaskoczenie działaniem atomizera: bardzo dobrze

rozpyla, robi praktycznie mgiełkę ale kierunkowo akurat rozproszoną. Wystarczy delikatnie nacisnąć, ma chyba przemyślanie porobione dźwignie. Dzięki temu daje preparatu mało, ekonomicznie. Na jedną felgę wystarczy psiknąć z pięć razy, nie do końca naciskając. Po aplikacji na cztery felgi ubyło go bardzo niewiele.

Zapach ciężki do określenia, chemiczno-owocowy. Nie jest nieprzyjemny. Ale czuć go do końca mycia auta. Po aplikacji środek powoli zmienia barwę na różową, potem czerwoną, aż do buraczanej. Anglicy takie mają. Zaczyna płynąć z brudem. Myłem szczotkami jak na zdjęciach. Brud się "rozmaślił", wystarczyło delikatnie przeciągnąć szczotką. Przechodzi do dna. Naprawdę porzadnie usuwa nawet stare zanieczyszczenia.

Myje się nim szybko i skutecznie. Myślę, że wosk czy sealant nie ma szans z tym środkiem.

Zmyłem normalnym wężem. Myjka zebrałaby sama, bez szczotki.

Ceny nie znam. Może zostanie on wprowadzony do normalnej sprzedaży. Warto. Chyba, że kosztuje powyżej 50pln.

Bo jest wydajny, dużo bardziej od np. Ataka do felg Autolandu. Cenowo pewnie nie wygra z Nielsenem Non Acidiciem, ale skutecznością w niczym mu nie ustępuje. Myje się nim przyjemniej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mówisz konkretnie o tym produkcie firmy Koch czy po prostu o takich spływających na jagodowo?

Szczerze to nigdy mi się nie rzuciło w oczy na DW czy innych forach.

O tym konkretnie, jest to najbardziej znany i ceniony produkt tej firmy, która też nie jest obca fanom detailingu.

A DW nie jest jedynym forum, z którego ja czerpię informację i produktach ;) A na przykład na niemieckich forach właśnie ten środek jest często wymieniany między ulubionymi preparatami profesjonalistów. Nie jest tajemnicą, że dostępność i kraj pochodzenia, a więc i ceny, są wyznacznikiem popularności, stąd w UK nie wiele się o tej firmie pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemaki sie kochaja w tym kolorze :lol:

Scholl i to to pewnie to samo;) tylko kwestia ceny
Pomysle nad kwestia ceny :) jest chyba zamowiony i jedzie w trasporcie tyle ze jakos k.... dojechac do PL nie moze :evil:
A to dziadostwo, no jeszcze jesli chodzi o kolor buraczkowy to sonax cos wypuscił do felg

http://www.autokosmetyki.pl/sonax_xtrem ... ,p444.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz chciałem sprostować: w związku z ph 7.0 jest bezpieczny dla zabezpieczeń. Po pierwszym użyciu zasugerowałem się działaniem i napisałem, że wosk ani sealant nie maja szans. A w takim razie tak nie jest. Niestety na felgach nie mam nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz chciałem sprostować: w związku z ph 7.0 jest bezpieczny dla zabezpieczeń. Po pierwszym użyciu zasugerowałem się działaniem i napisałem, że wosk ani sealant nie maja szans. A w takim razie tak nie jest. Niestety na felgach nie mam nic.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź.

Wg specyfikacji technicznej produktu: "bezkwasowy przywraca feldze jej pierwotny wygląd a dodatkowo specjalne substancje czynne powodują efekt perlenia i wysoki połysk..."

74 zł :shock: -oszaleli.

to dopiero cena zaporowa :lol:

Oceniając produkt należy dokonywać porównania do produktów w tej samej klasie. Na cenę produktu składa się nie tylko zawartość ale również opakowanie wraz z etykietą. Opakowanie po części ocenił w pierwszym poście marctwain.

Jeżeli patrzymy na cenę to wg zamieszczonego cennika oraz specyfikacji ze strony dystrybutora przemysłową wersją tego preparatu jest Felgenbliz a tam otrzymujemy wartość 1kg w cenie 31 pln brutto. Czy w takim przypadku dalej możemy mówić:

74 zł :shock: -oszaleli.

???

Uważam, że dokonując testu należy prowadzić rzetelne porównanie produktów, gdyż w innym przypadku wypaczamy rzeczywiste wady bądź zalety testowanych preparatów.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to nie powinno się nazywać test ale "Uwagi po zastosowaniu". Bo porównania stricte nie ma.

Sorry, nie wyraziłem się precyzyjnie. Na felgach nie miałem nic wcześniej (gołe), żeby ocenić zjadliwość środka. I dalej nic nie mam. O to chodziło. Mogło to wygladać tak, że jest neutralny a zjadł. ;) my fault.

Ale jeśli ma ph neutralne, to raczej jest bezpieczne.

Co do cen: nie będę się wypowiadał. Zawsze jest coś za coś. Niewątpliwie środek jest bardzo wydajny, a atomizer robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...