Jump to content

Pleśń na tapicerce


Wojtasza

Recommended Posts

Witam wszystkich! :)

Problemem jest Focus mk3, który chyba zanurkował jakiś czas temu do płytkiej rzeki, bo wnętrze tapicerowane jest miejscami, w mniejszym lub większym stopniu pokryte pleśnią. Z daleka nie wygląda źle, ale w środku już czuć o co chodzi i rzut oka na tył przednich foteli, siedzisko kanapy, pasy bezpieczeństwa i miejscami podsufitkę zdradza wszystko. 

Sprzęt, jaki mam, to odkurzacz piorący Karcher SE 6.100 i chemia Karchera - RM519 i RM760 i to jest mój start - wiem. że trzeba będzie dokupić kilka rzeczy, ale dlatego zasięgam rady u Was, żeby wszystko mądrze dobrać.

Wiem, że takie miejsca, jak podsufitka i boczki należy delikatnie "bonetować", bo odkurzacz mógłby je odkleić od powierzchni. 

Będę wdzięczny za wszelkie rady, jak mogę krok po kroku pozbyć się tego syfu z auta. Dobrze, gdyby dało się usunąć grzybnię, która pewnie dostała się do gąbek w fotelach, a nie tylko powierzchniowe wykwity. Myślicie, że warto później ozonować wnętrze? Później, czy przed pracą? Jakiej chemii użyć? Jaka kolejność czynności, żeby nie pogorszyć stanu auta?

Za wszelkie rady będę niezwykle wdzięczny!

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...