Skocz do zawartości

Początki


Audimen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was chciałbym dowiedzieć się od czego zacząć swoją przygodę z detailingiem posiadam audi a4b6 czarny metalik, lakier powiem szczerze jest w nie najgorszym stanie ale szału też nie robi ogólnie chodzi mi o odświeżenie lakieru by powrócił mu blask, lakier posiada delikatne rysy i odpryski ale nie ma czego wymagać od auta które ma już 16 lat 🙂

Wcześniej nikt o niego nie dbał i chciałbym zająć się lakierem by jego stan uległ poprawnej zmianie.

I pytanie do was co należałoby zrobić w pierwszej kolejności, nie chciałbym wydać dużo kasy chodź wiem że wszystko kosztuje ale wszystko w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakładam że jesteś już po myciu ale jako amator który popełnia błędy, podzielę się swoim procesem. Srebrny Citroen C5 2001, strasznie zaniedbany przez poprzednich właścicieli ale w końcu odzyskał blask :)  Zaznaczam że nie mam garażu i mieszkam w bloku. Wszystko robione na lokalnym bezdotyku.

Tak było niecałe 2 miesiące temu:

Prewash Piana + płukanie - myjnia bezdotyk
Deironizer - Prix GT a po zmyciu RRC Car Wash Tar and Glue Remover
Zmycie wodą demineralizowaną + osuszanie ręcznikiem
Cleaner - AUTOGLYM SRP
Oczyszczenie MF
Odtłuszczenie - Tenzi IPA Cleaner
Aplikacja wosku mokrego CleanTech CarnauWax + WaxPRO NoLimit Violet Microfiber

Szyby:
Oczyszczenie z zewnątrz - SONAX do czyszczenia szyb
Mycie z zewnątrz i wewnątrz - Detailer's Magic Glass Magic 

Opony :

TENZI DETAILER OPONA + PLASTIK

W późniejszym terminie:

Glinkowanie o ile czas pozwoli - ADBL Clay Sponge

Po każdym myciu/płukaniu auta z syfu średnio raz na tydzień lub 2 aplikowałem CleanTech CarnauWax. Całkiem wydajny i szybko się go nakłada, nie wymaga polerowania czy specjalnego docierania. Dopiero wczoraj znalazłem w gratach starą flaszkę   AutoGlym Extra Gloss Protection. I tu przyszła moja amatorka. Nałożyłem za dużo i to na prawdę ZA DUŻO. Efekt końcowy był świetny nawet na srebrnym aucie ale ten specyfik nie wybacza błędów. Teraz rozglądam się za czymś w stylu SONAX POLYMER NETSHIELD lub SHINY GARAGE WET PROTECTOR by położyć na tego AutoGlym EGP. Jedyna wada EGP jaką zauważyłem to pomimo świetnego efektu końcowego, bardzo uwydatnia "swirle" pod światłem. 

Z góry ostrzegam - detailing nawet amatorski "dla siebie" jest uzależniający. Kilka dni temu zabrałem matki auto na myjnie i zaginąłem w akcji na 3 godziny.  Biorąc pod uwagę że masz czarny lakier to u Ciebie efekty będą jeszcze bardziej zachęcające to eksperymentów. Na moim srebrnym ciężko jest uzyskać opad szczęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...