Skocz do zawartości

Koch-Chemie Vorreinger B


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

od producenta:

VORREINIGER B koncentrat wysokowydajny

VORREINIGER B jest mocno skoncentrowanym, alkalicznym i wysoko pieniącym specjalnym środkiem czyszczącym przeznaczonym do wstępnego mycia samochodów osobowych i ciężarowych. Jego pełnej mocy kombinacja wysokowartościowych związków chemicznych mających właściwości powierzchniowo czynne (tenzydów) oraz czynniki kompleksotwórcze rozpuszczają i rozpraszają w mgnieniu oka nie tylko ogólny bród i kurz uliczny ale również uparte zabrudzenia jak insekty, ptasie ekstrementy i inne statyczne zanieczyszczenia. Dlatego VORREINIGER B jest szczególnie praktycznym środkiem w często używanych myjniach samochodowych osobowych i ciężarowych. Specjalne inhibitory korozji zapewniają wysoką wytrzymałość materiału wobec wrażliwych elementów jak np. anodyzowanego aluminium. Wszystkie części składowe substancji są doskonale zaprojektowane w celu spełnienia wymagań biologicznych oczyszczalni ścieków.

niestety środek dostępny w dużych opakowaniach, najmniejsze to 35kg.

użyłem tego środka do umycia prawie 10 letniej kosiarki do trawy która nigdy nie była myta, poniżej zdjęcia

tak wyglądała przed myciem

Dołączona grafika

a tak po 15 minutach z pędzelkiem i 10% roztworem tego środka

Dołączona grafika

niestety nie wszystko dało się domyć w tak krótkim czasie

Dołączona grafika

ph to 13,2 mam jeszcze jeden środek i szykuję się do testu na aucie, chcę zdjąć wosk, ten jak widać sobie poradził, jeśli ktoś ma duże zapotrzebowanie na tego typu środki to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


VORREINIGER B koncentrat wysokowydajny

Ten produkt nie tylko nadaje się do odwoskowania czy czyszczenia silnika ja osobiście używam go do wstępnego mycia i na insekty a przy większych powierzchniach od 1: 3 do 1: 10 z wodą do pianownicy w myjce Karcher, ponieważ dobrze się pieni. Ciekawostką tego produktu jest to, że mimo 13, 2 pH przeszedł test invitro na sztucznie wyhodowanej ludzkiej skórze i mimo tego, że powinien być Żrący ( R34) sklasyfikowano go, jako produkt tylko szkodliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myłem ostatnio kosiarkę po 8 latach. Nielsenem Non acidiciem. Takich plam jak u Ciebie z przodu nie zostawił. Ale mocniejszy - 14,5. Niewiele w sumie. Typowe zasadówki. Nie kwasówki :lol:

Mariusz mam tylko jedno pytanie. Jak wygląda oznaczenie przy produkcie 14,5 pH bo zawsze mnie to interesowało. Powinien być Żrący ( R34 lub R35 ). Ja takiego nigdy nie miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myłem ostatnio kosiarkę po 8 latach. Nielsenem Non acidiciem. Takich plam jak u Ciebie z przodu nie zostawił. Ale mocniejszy - 14,5. Niewiele w sumie. Typowe zasadówki. Nie kwasówki :lol:

tylko że ja kosze nią około 30-40 arów podwórza , zazwyczaj co 2 tygodnie, twoja chyba nie ma takiego przebiegu :) całe podwórze to prawie hektar a tego brudu z przodu to było ze 4 mm grubości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Pisałęm z pamięci. Ale sprawdziłem. Jest r35. ;)

Dzięki ponownie.

Takiego preparatu nie można porównać z innymi preparatami tak jak napisałeś przy czyszczeniu felg. Według Polskich przepisów taki preparat nie może być sprzedawany do konsumenta, produkt z R35 można tylko sprzedawać firmą odbierając „Wpis do ewidencji, Regon i Nip” a następnie kopie tych dokumentów należy przesłać do Sanepidu zaś oni muszą w ciągu 3 miesięcy z kontrolować jak firma zabezpieczyła stanowisko pracy i ludzi pracując z tym produktem. Nie piszę, aby komuś robić na złość, ale ja już się tłumaczyłem w sanepidzie i na tą chwilę zrezygnowaliśmy z wszystkich preparatów, które mają ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak jest. Sam kupuje hurtowo kwas solny techniczny. Sanepid z raz na dwa lata niby sprawdza. Ale co do Nielsena NAAC- kupuje na fakturę. Jak jest przy sprzedaży det. na paragon - to już nie moja sprawa. Akurat u mnie ten środek znalazł wiele zastosowań. A kwestia oznaczenia - znam przypadki "badań" na granicy przepisu. I już wystarczy, żeby dostał inną klasę bezpieczeństwa.

A tak już całkiem ogólnie - wiemy co kupujemy, dziećmi nie jesteśmy. ;) I nie jest to forum "sanepidowców" tylko detailerów :lol: I więcej nie mam do powiedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak jest. Sam kupuje hurtowo kwas solny techniczny. Sanepid z raz na dwa lata niby sprawdza. Ale co do Nielsena NAAC- kupuje na fakturę. Jak jest przy sprzedaży det. na paragon - to już nie moja sprawa. Akurat u mnie ten środek znalazł wiele zastosowań. A kwestia oznaczenia - znam przypadki "badań" na granicy przepisu. I już wystarczy, żeby dostał inną klasę bezpieczeństwa.

A tak już całkiem ogólnie - wiemy co kupujemy, dziećmi nie jesteśmy. ;) I nie jest to forum "sanepidowców" tylko detailerów :lol: I więcej nie mam do powiedzenia ;)

To prawda, ja też znam parę takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...