Jump to content

Farbowanie padów w praniu


Ekhangel

Recommended Posts

W sumie nie wiedziałem gdzie to wrzucić... Wyprałem mikrofibry i pada w jednym bębnie z Fluffy Dryerem.

Dołączona grafika

Supreme Shine:

Dołączona grafika

Rozbroił mnie widok aplikatora. Chyba sprzedam go jako limited edition za 50 zł. Pytanie - czy kontynuacja używania ich będzie w jakikolwiek sposób szkodliwa dla lakieru? Nie zostawiają na dłoniach żadnego niebieskiego nalotu ani nic z tych rzeczy, nawet przy mocniejszym przyciśnięciu.

No i - czy to musiało się stać? Skąd miałem wiedzieć, że Fluffy jest tak intensywnie zabarwiony? Użyłem proszku do kolorowych tkanin, wcześniej nie było tego typu problemów - no, może dlatego, że wszystkie wcześniejsze "szmatki" były żółte...

Pytanie do posiadaczy Fluffy - myjecie je w ogóle? Ja myślałem, żeby nie myć, ale... Higiena przede wszystkim. Zresztą, zdarzyło mi się osuszać nim felgi.

Link to comment
Share on other sites


A ja myślę, że to nie fluffy puścił farbę. Ja swojego prałem i nic nie zafarbował, a siedział razem z padami, mf. Natomiast pady: kiedyś jeden po dodolp zabarwił wszystko na zielono. Może używałeś padem coś co nawet w 40C puszcza pigment?Jeśli to fluffy to dziwne, ale zawsze ten I raz... ;)

Zresztą to w niczym nie przeszkadza. Ja mam połowę padów zielonych. jakby za dolary były :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Fluffy. Pierwszy raz gdy go prałam ręcznie w szarym mydle puścił bardzo dużo farby, a temperatura wody coś około 40°C.

Wiedziałam żeby go nie wkłdać do pralki tylko dlatego, bo wcześniej przekonałam się z czerwonym Flufferem, który również puścił dużo farby (w praniu ręcznym).

Jestem tylko ciekawa czy za drugim razem Fluffy też puści jeszcze trochę farby, biorąc pod uwagę ile jej puścił u mnie przy pierwszym praniu.

Aplikator fajny ;) Takie fioletowe dołączają do Tech Waxa ;)

Szkoda Super Shine'a.

Link to comment
Share on other sites

To na 100% Fluffy, nic innego o tym zabarwieniu w bębnie nie było.

Tylko jak teraz tak czytam wasze "40 stopni", to uświadamiam sobie swoją gafę... Ustawiłem na 90 stopni. Wcześniej tak prałem wszystkie szmatki, i było w porządku. Jako osoba o zerowej wiedzy pralniczej nie wiedziałem, że takie numery mogą się dziać przy zwiększonej temperaturze.

No, trudno. Przeboleję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...