Skocz do zawartości

Meguiar's Hot Shine Tire Gel Kit


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś w all4auto, w cenie 54 zł - w przeciwieństwie do tego, co podają na ich stronie, czyli 59 zł. Sam nie wiem, skąd te wariacje cenowe, ale teraz mi akurat przypasowało. Kit bardzo się opłaca, bo za 54 zł (w moim wypadku...) dostajemy butelkę Hot Shine'a i aplikator gąbkowy do opon, który osobno kosztuje 3 dychy. Z tym, że butelka w kit'cie jest mniejsza od pozakitowej.

To mój pierwszy dressing do opon, i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony - początkowe efekty są takie same, jak na reklamówkach. Aplikator jest wygodny i estetyczny, za tę cenę na pewno się opłacało.

Środek nie pachnie tak jak Endurance - tego nie było w sklepie. Hot Shine zalatuje alkoholem, ale nie jest to jakoś wielce drażniący zapach.

Dołączona grafika

To na razie jedyne zdjęcie, wiem - nic nie widać, jutro dodam widok spoza garażu, dzisiaj nie chciało mi się wyjeżdżać. Zresztą, co tu pokazywać... Wet look, hot shine i tak dalej.

Po tygodniu napiszę, jak z trwałością.

PS. Sorry za niedoczyszczoną felgę, ale wciąż szukam jakiejś szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Deszcz to jeszcze pół biedy (kiedy chodzi o wodę) niektóre dają sobie nieźle radę. Ale już piach załatwia na amen. W mieście dłużej wytrzyma ;)

Mariusz napisz, które dają radę z wodą? Ja stosowałem do tej pory 3 produkty...i trwałość :lol: Po kolei, Temachem do opon bez silkonu znika po 1 kontakcie z wodą, miałem tester Duragloss Wet Look Tire Shine #281 - wytrzyjmał 1,5 tygodnia, Poorboy's Bold N Bright stosuję regularnie i też wytrzymuje 1,5 tygodnia. Ale już po tygodniu opony robią się szare itp. Jazda po mieście w deszczowe lato, a więc warunki normalne. Wątpię aby jakiś produkt do opon mógł wytrzymać miesiąc, ale może się mylę... Po prostu pozostaje regularne nakładanie dressingu podczas mycia auta co 1,5 tygodnia. I tak robię, myję opony i nakładam od nowa.

Ciekawi mnie jeszcze produkt Autoglyma Rubber Cleaner Plus;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Obiecane zdjęcie: dzień po aplikacji, dwie warstwy. Efekt na zdjęciu trochę odbiega od realnego, bo zdjęcie robione komórką. Wydawałoby się, że na dole jest szarzej, ale w rzeczywistości połysk jest równomierny.

W każdym razie, hot shine! Tak mi się spodobało, że chyba nakleję sobie tę naklejkę Megsa gdzieś na lakier...

Dressing na opony dodaje +100.000 pkt. do uroku auta, zwłaszcza, jak się ma tak małe felgi, jak ja.

PS. Zdjęcie przy okazji ukazuje, jak bardzo moja buma potrzebuje korekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, dzięki. Jest tylko jeszcze taka kwestia - jak auto stoi na ziemi, to trudno dostać się do dolnej części opony, i potem wychodzą nierówności. Oczywiście można wsiąść i przejechać kawałek, ale w środku "roboty" jest to wkurzające.

Czekasz jak wyschnie i jedziesz kawałek, nic innego się nie wymyśli;-) Wygląda bardzo błyszcząco, ale mnie się podoba. W przyszłym sezonie też muszę kupić jakiś preparat z serii hot shine wet look ultra mokry świecący błysk;-) Widzę jakiś fioletowy odcień na oponie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przepychaniem też myślałem, ale nie mam za wielkiego "podwórka", a jak przepchnę kawałek, to auto zwykle samo turla się z powrotem.

Nałożyłem Hot Shine'a na tylną zapasową oponę w matczynym Freelanderze (zawieszona na drzwiach bagażnika) ciekawe, jak długo się będzie trzymać. Wygląda to teraz zarąbiście - nie dość, że opony z boku się świecą, to jeszcze blask oślepia kierowców z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję AutoGlym Instant Tyre Dressing i bardzo sobie chwalę. nie pozostawia świecącego efektu tak jak Hot Shine powyżej. Opona jest odżywiona, czarna, nie matowa ani nie błyszcząca :D powiedziałbym satynowa :D efekt super. produkt b. wydajny. Utrzymuje się na oponie chwile ale nie potrafie określić :lol: bo naladam go prawie przy kazdym myciu ;) Moge polecić wszystkim bo jest ok :D

zdj niestety z telefonu

oponka umyta AG Clean All:

Dołączona grafika

i z dressingiem (kawałek bez)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaraz po nałożeniu dressingu oponka jest lekko świecąca, ale po jakimś czasie gdy produkt wchłonie pozostaje satynowe wykończenie. tak powiedziałbym elegancko :)

teraz się kapnąłem, że wątek dotyczy Hot Shine więc może moderator zrobi z mojego posta osobny wątek. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego mamy biegi, bądź też hamulec ręczny

Chcę przepchnąć tylko kawałeczek, bo na więcej nie mam miejsca na podjeździe.

EDIT:

Dołączona grafika

Skutki amatorskiej aplikacji, haha. Na moim aucie takiej fuszery nie odwaliłem, tutaj już tak - ale wtedy nie dość, że byłem zmęczony, to jeszcze praktycznie nic nie widziałem, bo słońce zachodziło. No cóż, przynajmniej wyszło ciekawe 50/50 (albo raczej 10/90?) działania Hot Shine'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie wydajność właśnie zastanawia... Zauważyłem, że muszę owy żel dość często nakładać na aplikator podczas pracy nad oponą. Myślałem, że będzie wydajniejszy, i starczy na dłużej. A tu okazuje się, że ilość Tire Gela w butelce niebezpiecznie szybko spada... Ale to mój pierwszy dressing do opon, więc nie mam porównania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydajność właśnie zastanawia... Zauważyłem, że muszę owy żel dość często nakładać na aplikator podczas pracy nad oponą. Myślałem, że będzie wydajniejszy, i starczy na dłużej. A tu okazuje się, że ilość Tire Gela w butelce niebezpiecznie szybko spada... Ale to mój pierwszy dressing do opon, więc nie mam porównania z innymi.

Przyznam rację co do częstego "kropkowania" gąbeczki. Ale jak zrobię cztery, to później do poprawki raz dodam preparatu na aplikator i z tego "wycisnę" poprawki na wszystkie gumy.

Zrobiłem bankowo ponad 20 samochodów i z buteleczki nieKITowej zeszło mi ok 1/5.

W miesiącu myję dwa auta raz, jedno dwa razy i jeszcze jedno 3 razy. To daje mi 6 samochodów miesięcznie... czyli ponad 70 aut na rok, bo za każdym razem mam ten sam system aplikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...