Skocz do zawartości

Pytanie o woski - efekt na jasnym lakierze


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad jakimś woskiem. Mam...powiedzmy do 100 zł - myślę że jak na amatorską pielęgnację mojego auta coś za to kupię.

I teraz pytanie odnośnie wosków do ciemnych kolorów lub do jasnych. Ciekaw jestem co by było gdybym np. mając srebrny samochód wywoskował go np. PB World Natty Blue Wax który jest polecany do ciemnych lakierów.

I co jeszcze polecacie do srebrnego. Chciałbym wosk o konsystencji stałej. Poczytałem ale mam na chwilę obecną mętlik. Napaliłem się na PB World Natty's Red ale jest niedostępny jak narazie. Jeżeli w międzyczasie się pojawi to go kupie ale jeżeli nie to zastanawiam się nad jakąś opcją inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przede wszystkim wosk to nie wszystko ;)

przydało by sie chociaz oczyscic dobrze lakier przed połozeniem wosku chociazby glinka ;-)

Samochód będzie mieć polerkę. Maszyna już jest i kilka środków. Teraz zastanawiam się właśnie nad woskiem. Ciekawi mnie właśnie efekt połączenia wosku do ciemnych lakierów i lakieru jasnego. Czy te woski mają jakieś barwniki, czy da jakąś głębie większą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

DJ Blue Velvet i Purple Haze mają barwniki (wegiel), na białym widac jak osiada na wierzchu.

Co do dobrego wosku w okolicy 100, to mogę polecić 915 z własnego doświadczenia. Bardzo dobre szkło na lakierze robi. Nadawa się i do jasnych i do ciemnych.

Ma jedną wadę tylko. Pucha o pojemności 350 ml w moich wyliczeń wynika, iż przy woskowaniu co 2 miesiące i zużyciu około 7 ml starczy na...8 lat.

A jeżeli chcesz poćwiczyć, to kup sampler DJ SN i DJ PH lub DJ BV (Supernatural, Purple Haze i Blue Velvet) i sprawdzisz czym się różnią.

Finish Kare 100 Hi Temp też jest dośc fajny (choć to sealant). Sympatycznie rozjaśnia lakier (lakier staje się taki swietlniejszy), a kosztuje poniżej 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czekam na efekty.

A co powicie na PoorBoy's world Natty paste Wax. Cena kusząca jak za pakowanie tej wielkości.

Soprano też właśnie myślałem nad tym woskiem bo wielu poleca. A 476? Gdzieś na forum ktoś laptopa tym wypolerował chyba JJ. jak dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar_1981, jeśli masz metalik, dobór wosku może mieć jakieś znaczenie dla finalnego wyglądu. Jeśli nie, to i tak będziesz zadowolony zarówno z nattys, colli czy innego. Cudów się nie spodziewaj w różnicach. Prawdziwy efekt zobaczysz po korekcie. Bez niej, przy podjechanym lakierze, efekt będzie jak na porządnie umytym aucie. Dla mnie dziwnie wygląda nawoskowane auto z widocznymi swirlami. Co do wosku: rzuć monetą ;) Będziesz i tak zadowolony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...