Jump to content

Prima Amigo, Prima Epic- test z 11-04-2010


marctwain

Recommended Posts

11 kwietnia miałem okazję nałożyć taką kombinację jak w temacie.

Auto: mondeo, ciemny zielony metalik, po polerce we wrześniu ub.r.

Prima Amigo-duża butelka, amerykańskie pół litra, czyli 0,473 ml.

Środek w kolorze szarym, luźna pasta. Nie zawiera wosków ani silikonów. Bazuje na polimerach. Zawiera wypełniacze, delikatne. polecana do lakierów ciemnych. Aplikowałem padem gąbkowym, łatwo. Potem robiłem czarnym padem finiszowym scholla-też polecam, nawet bardziej niż ręcznie. Po pół elementu. W garażu, nie jest zalecana aplikacja na słońcu. Usunięcie-puszysta mf eurow. Jest wydajna, myślę, że na 12-14 kombiaków.

Prima Epic. Opakowanie podobne, pojemność ta sama. Środek biały. Aplikowałem padem gąbkowym. Zbieranie po 40 min- mf megsa i eurow. Nie zalecane jest aplikowanie w słońcu. Można po 24h nałożyć 2 warstwę. Schnie długo-ok 12h. Wydajniejsze od cleanera o około 20-30%. Zbiera się trudniej, dłużej.

No i moja ocena: jak na razie z tego co spotkało mondeo-zdecydowanie najbardziej widoczny wet look. Niestety zdjęcia tego nie oddają-brak słońca. Ale coś tam widać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sheeting po 1 tyg. :

http://www.youtube.com/watch?v=E-c4GdSfPu4

http://www.youtube.com/watch?v=NwoelFlL6zU

Link to comment
Share on other sites


  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Marcin, teraz już ie pamiętam dokładnie na ile powypełniał. Szczerze mówiąc to te wszystkie wypełniacze rys zawarte w cleanerach lub politurach, jak amigo, działają według mnie trochę jak placebo. "Nie musisz robić korekty, żeby mieć ładny lakier". Ja po każdym wypełniaczu widziałem te rysy, które wiedziałem, że są. Nigdy nie znikły do końca. Z daleka, wygląd poprawia (są takie rysy widoczne), a z bliska - ja je widzę. Niby są rozmaite kolory wypełniaczy ale po wypracowaniu stają transparentne. Światło przechodzi, załamuje się i po efekcie krycia.

Generalnie: amigo to super dodatek z jednej linii primy, zarówno dla epica jak banana glosa, zastąpi tez BH, jak się go nie ma. Poprawia blask, i w przypadku epica nie wpłynął na szybszy zjazd sealanta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...