Skocz do zawartości

Prima Amigo, Prima Epic- test z 11-04-2010


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

11 kwietnia miałem okazję nałożyć taką kombinację jak w temacie.

Auto: mondeo, ciemny zielony metalik, po polerce we wrześniu ub.r.

Prima Amigo-duża butelka, amerykańskie pół litra, czyli 0,473 ml.

Środek w kolorze szarym, luźna pasta. Nie zawiera wosków ani silikonów. Bazuje na polimerach. Zawiera wypełniacze, delikatne. polecana do lakierów ciemnych. Aplikowałem padem gąbkowym, łatwo. Potem robiłem czarnym padem finiszowym scholla-też polecam, nawet bardziej niż ręcznie. Po pół elementu. W garażu, nie jest zalecana aplikacja na słońcu. Usunięcie-puszysta mf eurow. Jest wydajna, myślę, że na 12-14 kombiaków.

Prima Epic. Opakowanie podobne, pojemność ta sama. Środek biały. Aplikowałem padem gąbkowym. Zbieranie po 40 min- mf megsa i eurow. Nie zalecane jest aplikowanie w słońcu. Można po 24h nałożyć 2 warstwę. Schnie długo-ok 12h. Wydajniejsze od cleanera o około 20-30%. Zbiera się trudniej, dłużej.

No i moja ocena: jak na razie z tego co spotkało mondeo-zdecydowanie najbardziej widoczny wet look. Niestety zdjęcia tego nie oddają-brak słońca. Ale coś tam widać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sheeting po 1 tyg. :

http://www.youtube.com/watch?v=E-c4GdSfPu4

http://www.youtube.com/watch?v=NwoelFlL6zU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Marcin, teraz już ie pamiętam dokładnie na ile powypełniał. Szczerze mówiąc to te wszystkie wypełniacze rys zawarte w cleanerach lub politurach, jak amigo, działają według mnie trochę jak placebo. "Nie musisz robić korekty, żeby mieć ładny lakier". Ja po każdym wypełniaczu widziałem te rysy, które wiedziałem, że są. Nigdy nie znikły do końca. Z daleka, wygląd poprawia (są takie rysy widoczne), a z bliska - ja je widzę. Niby są rozmaite kolory wypełniaczy ale po wypracowaniu stają transparentne. Światło przechodzi, załamuje się i po efekcie krycia.

Generalnie: amigo to super dodatek z jednej linii primy, zarówno dla epica jak banana glosa, zastąpi tez BH, jak się go nie ma. Poprawia blask, i w przypadku epica nie wpłynął na szybszy zjazd sealanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...