Jump to content

Dozować szampon czy nie? Miarka potrzebna?


Ekhangel

Recommended Posts


Z reguły daję zawsze tyle samo szamponu, nieważne jakiego. Na początku "drogi" lałem jak kiedyś, 100 - 150ml (na oko teraz wiem). I nic się nie działo w kwestii usuwania. Z tych szamponów, które przerobiłem do tej pory odchył nawet 50ml od normy nic nie zrobi zabezpieczeniu. Większość jest tak robiona. Nawet 100% carvalet w butelce ma ph 7,0. I ta miarka to chyba tylko po to, żeby oszczędzać szampon. I podnieść cenę opakowania :lol: Wiem ile takie dodatki kosztują w produkcji. Z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

To i ja wtrącę swoje 3 grosze;-) Odmierzanie musi być! To podstawa;-) Proponuję kupić kubek z miarką np. 350 ml albo mniejszy. Taki aby można było omierzyć wymaganą ilość za jednym razem. Korki są pod tym względem niewygodne, bo mają najczęściej 20-30ml. A więc musimy np. odmierzyć 4 korki! Ja najczęściej używam proporcji 60-80 ml szamponu na 15-16 l wiadro. Wiadra jeśli nie mają podziałki, to pojemność jest napisana na spodzie.

Link to comment
Share on other sites

Kabul - tylko, że jak ludzie nie mierzą, to zwykle leją za dużo, rzadziej za mało. Przynajmniej ja tak mam. W każdym razie, też będę musiał sobie chyba skombinować jakąś miarkę - tylko jest jeszcze kwestia pojemności wiadra. Lejecie wody zwykle do końca wiadra, połowy, 3/4, i jakie są pojemności waszych wiader, czy mają miarki? Macie jakieś pr0 detailowe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...