Skocz do zawartości

Scholl S17+


SNB SWEDEN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mialem moznaosc robienia nowa S17+ czyli ulepszona S17-tka, wydaje sie ze dziala szybciej w porownaniu ze starsza wersja i faktycznie nie zosatawia hologramow po przejsciu pacjentem byl Peugeot 206 CC ciemny niebieski met, lakier srednio zniszczony ale po samym przejsciu S17+ dostal duzej glebi do korekty uzyty pad zolty 150mm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ciekawe bylo to ze pasta dzial duzo lepiej przy malym nacisku na maszyne super zbierala rysy, oczywiescie to pierwszy samochod wiec zobaczymy jak sie zachowa na innych lakierach ale zapowiada sie dobrze, powinna byc dostepna w naszym sklepie za max 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Extra efekt. W sprzedaży będzie? Ciekawe, że działa lepiej na małym docisku. Pewnie wtedy więcej pracy samej pasty jak gąbki. :?:

To tylk moja mala uwaga ze bez docisku lepiej szlo aczkolwiek lakier francuza nie wymaga wypocin one ogolnie ladnie sie robia poczekam na jakiegos innego pacjenta wtedy bedzie mozna powiedziec duzo wiecej, oczywiscie jak tylko nowy towar Scholla dojedzie do PL s17+ bedzie w sprzedazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Senz prosil zeby zrobic jakis maly test nowszej generacji S17 tzw S17+.

Do dzialania uzytu jedynie pad waflowy z maszyna Flexa i pasta S17+, praca nei byla ciezka jedynei zajmowalo troszke wiecej niz klasyczne zestawienie na twardszych padach,ale mozna cos zdzialac,pasta zachowala sie dobrze zarowno w obrotach niskich jak i wysokich do 2500 tys nie bylo problemu ze sciagnieciem pasty mf, ponizej kilka zdjec :)

Tylni slupek przed

Dołączona grafika

Ten sam slupek po

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szybkie 50/50

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, wielkie dzięki za temat!

Wisze Ci piwko :)

Pozdrawiam

s

Prosze Cie bardzo, ale pamietajcie ze taki chwyt to jeduniejak komu n cito ma wyjsc co nie co, osobiscie wole inny efekt, ostaram sie przygasic jesze pare innych paneli roznych marek aby miec porwownanie obecny model to..... wlasciwie zobaczycie calos moze jutro :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze jakos dobrze mi szlo z CLK to stwierdzilem, ze C klasa tez bedzie ladna a Szynka mial prosbe zeby S17+ na waflowym pokatowac to tak zrobilem nie bylo zdjec tylko filmy,na koneic byl Nattys ale musze cos zakupic z oferty Wax Paradise i cos wymasowac :)

lAZEY1jBN0w

Zb7DwCLSHPs

yDUeNWmgTGg

zPMa6JRiV3g

Po szybkeij korekcie

Q6qOBT8qdP8

To juz po Nattysie

ij68rqRyE2E

QdMQlT-zsFg

_rnDF5msAK8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeże trochę wątek i fajnie by było gdybyście też coś napisali po chwili obycia z tą pastą :)

powiem tyle super pasta tylko potrzebuje dużo więcej ciepła żeby oddał siebie w 100% niż 17 zwykła :D

Dokładnie. Robiłem na weekendzie VAG. Lakier straszny zniszczony.

Po wełnie z S03 lakier potraktowałem S17+ na pomarańczowym płaskim MS. Początki trochę ciężkie ale po chwili znalazłem kombinację :) Żeby rysy zaczęły schodzić musiałem trochę rozgrzać lakier. I to na samym początku przejazdów. Po takim triku szkło pięknie. Ale obroty ciut powyżej 1500 - 3 i kreseczka/dwie na pokrętle od rotacji Kestrel'a. Pasta bardzo fajna, podoba mi się bardzo to połączenie (S17+ pomarańczowy MS) i faktycznie nie zostawia hologramów. Fakt, że końce przejścia robiłem ok 1000obr/min i wolne przejazdy ale następnym razem spróbuje bez tego.

Czekam aż coś napiszecie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, na jakim biegu pracujecie na maszynie DA z schollem s17+ na średnim padzie, bo rozprowadzając na 2,5 przechodziłem na 4-4,5 i na nim kończyłem ale potrzebne były 2podejścia żeby efekt był. Jak szynka napisał, że pasta lubi się rozgrzać podjąłem inną próbę rozprowadziłem na 2,5 i wskoczyłem od razu na 6bieg z dociskiem średnim, później kilka przejazdów na 4,5 i efekt po pierwszym przejeździe lepszy niż w poprzedniej kombinacji po dwóch.

W pierwszej konfiguracji po 2podejściach robił się lekko ciepły panel, w drugiej już po pierwszym był taki letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, na jakim biegu pracujecie na maszynie DA z schollem s17+ na średnim padzie, bo rozprowadzając na 2,5 przechodziłem na 4-4,5 i na nim kończyłem ale potrzebne były 2podejścia żeby efekt był.

Hmm... zbyt dużo czynników na to wpływa, aby jednoznacznie odpowiedzieć.

Pierwsze - jaki masz ten Pad? - firma, model.

Jaki to lakier? Producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie obchodzenia z obrotami są dobre mogę sobie na 6biegu śmigać po lakierze śmiało? Bo uczę się dopiero

Może zaraz ktoś z porządnych mnie zbeszta, ale ja uważam, że można i nawet się powinno stosując zasadą "slow cut"

2 - rozprowadzenie

3 - 2 przejazd lewo-prawo lekki docisk

4 - 2-3 przejazdy lewo prawo lekki docisk

5 - 3-4 przejazdy lewo prawo konkretny docisk

6 - 2-3 przejazdy lekki docisk

3,5 - mały docisk zbieranie resztek padem

Na hologramy, przebicia i takie tam bym nie liczył więc don't worry.

Takim sposobem nie ściągniesz nawet 1-2 um

Aha i na DA najlepiej pracuję się w miarę grubymi padami.

Moim zdaniem Lake Country to ideały do pracy na maszynach mimośrodkowych - i takie bym polecał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się nie udało zrobić hologramów mimo pierwszego razu.

O takie coś chodziło rozpisane ładnie, dzięki wielkie.

Na razie wykończyć muszę swoje ms, pracowało się na nich fajnie, chociaż na pomarańczowym na środku dachu ładnie drgania z maszyny na dach się przenosiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...