Skocz do zawartości

Duragloss 601 i 111


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj użyłem Duragloss Bonding Agent #601 i nałożyłem 1 warstwę Duragloss Clear Coat Polish #111.

Aplikacja 601 po prostu bajeczna. Używałem aplikatora bawełnianego i z mikrofibry. Praktycznie żadego oporu przy nakładaniu. 3 krople i po prostu się rozporwadza bardzo cieniutką warstwą. Produktu schodzi minimalna ilość. Po skończeniu całego auta od razu nałożyłem 111 i powiem szczerze momentami się jakby mazał, ale właśnie dziwne że momentami? Nie wiem jaka przyczyna? Może temp., było około 12 stopni, pracowałem cały czas w cieniu. Ale z drugiej strony po upływie 60 minut polerował się bardzo łatwo. 111 zeszło 30 ml.

Efekt taki;-) Zdjęcia robione komórką:-(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


30ml? Chyba strasznie dużo.. :shock:

Moim zdaniem plus/minus 30ml to jest normalne zużycie sealanta. Jak robiłem auto Poorboy's EX-P Pure Sealant, też zeszło mi w granicach 30 ml. Wydaj mi się to normalą ilością...ale może i powinno schodzić sealanta mniej?

1) Czy aplikacja jednego na drugie nie przyniesie ze sobą kłopotów podczas pracy?

2) Czy jest to tak trwałe jak mówi się w opisach?

1. Bardzo przyjemnie się tym pracuje, tak jak napisałem wyżej;-) Cleanera tak prostego w użyciu jeszcze nie spotkałem. 111 trochę czasami się jakby mazał...? Nie wiem dlaczego

2. Myślę, że po tej zimie przekonamy się jak trwały jest Duragloss, bo parę osób będzie miało go na aucie;-)

Ogólnie musisz się spieszyć, bo temp. są coraz bardziej niesprzyjające nakładaniu...chyba że masz podgrzewany garaż:-)

111 polerowałem po godzinie, a więc dobrze. Niestety pracowałem w miejscu, gdzie wczoraj nie dochodziło słońce:-( Ale na to nie mam wpływu;-) Pomimo granicznej temp. 12 stopni i cienia polerował się bajecznie łatwo.

Starałem się używać jak najmiej produktu - 3 krople na aplikator...niestety, to za dużo. Jeszcze brak wprawy:-(

Wygląd bardzo mi się podoba, śliskość też jest. Planuję jeszcze jak pogoda pozwoli położyć drugą warstwę.

Jak na razie z 601 i 111 jestem bardzo zadowolony. I myślę, że podczas drugiej aplikacji 111 będzie lepiej;-) Oby tylko pogoda dopisała!

Fakt, lakier nigdy nie widział cleanera z właściowościami ściernymi i też widzę potrzebę jego użycia...ale to już w przyszłym sezonie. Wybór padnie raczej na pewno na Duragloss Polish & Cleaner #101;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę temat, bo akurat też chciałbym kupić ten zestaw 601 i 111 i też nałozyć na Focusa mk2 ;)

Kolega pytal w 2011 o coliego 915. Gdzieś czytałem że jego od bidy też można położyć na zimę bo jest to wosk syntetyczny i o dziwo bym chętnie go na zimę położył gdyż po okrągłym miesiącu (auto b. mało jeżdżone, stąło pod chmurką, deszcz, kurz itp) umyte, pianą i szmponem pH neutr. podczas płukania o dziwo colii 915 trzyma się całkiem nieźle i tutaj było moje ogromne zaskoczenie.

Ale ale, jednak 915 to nie jest sealant, więc odświeżam temat i pytam czy nadal są zwolennicy położenia na zimę 601 i na to 111 Duraglossa czy może coś innego? nie chce kupować FK hi temp czy 476 colliego.

Czy może ktoś zaproponować inne rozwiązaniem, nie chce żadnych RejeX czy Wolfgangów bo nie chce wydawać za dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie wymaga korekty lakieru jako takiej nawet delikatnej gdyż w kwietniu była robiona koretka na 90% zadowolenia, po okresie letnim pod koniec sierpnia lakier odświeżony Megsem SwirlX, na to poszedł cleaner Rejuvenate od AF i Colli 915.

Ale powiem Ci że też zastanawiałem się aby np: przed własnie #601 i #111 nałożyć AF Rejuvenate (tylko że on pewnie zbyt oleisty i 601 może nie złączyć się z lakierem) albo Achillesem pociągnąć.

Choć planuje w przyszłym roku przezucić się w całości na produkty Duraglossa, AF i AB, to zakup #652 teraz będzie dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Ci że też zastanawiałem się aby np: przed własnie #601 i #111 nałożyć AF Rejuvenate (tylko że on pewnie zbyt oleisty i 601 może nie złączyć się z lakierem

Bez przesady ;). 601 to nie jest cleaner do zaniedbanych dziadów, ale do regularnie woskowanych jak najbardziej! Na przełomie wiosna/lato użyłem 601+Track Claw na powierzchni, na której był jeszcze w dobrym stanie inny wosk, którego 601 bez problemu usunął i takie połączenie trzymało ponad 2 miesiące, aż mi się znudziło :D. Wystarczy po prostu niezafugowana powierzchnia (glinka, tar&glue, ewentualnie ścierny cleaner, w zależności od potrzeb) :).

Bardzo ważne przy aplikacji DG jest odpowiednia temperatura i wilgotność podczas aplikacji. Dla kogoś kto do tej pory nie miał z DG do czynienia, może się zdziwić, jak przy małym błędzie może dramatycznie spaść trwałość sealant-u. Temperatura minimum do aplikacji to 10 stopni, ale należy pamiętać, że jest to minimalna temperatura także 24 h po woskowaniu. Dlatego samochód musi stać jeszcze jakiś czas, w dobrych warunkach, aby sealant się dobrze związał z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wypowiedź Jerry@duragloss

"Unless the polishes or waxes contains these specialized polymers we get from Germany the 601 will not add the full protection to any other polishes except the Duragloss polishes like 501,105,101,and the 111. Now thats not to say someone might be using one that has some of the polymeric properties of the polymers we use but ours ours are exclusive to Brothers Research Corp.and have been for over 25 years. I have used 601 with a lot of polishes and waxes in the past and have seen none that would activate like the Duragloss line."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...