Skocz do zawartości

Citroën C3


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

Może "projekt" to za dużo powiedziane, ale od czegoś trzeba zacząć.

Srebrna, 8-letnia C3, z przebiegiem 15 tyś km. Plan był taki, żeby po S40 nałożyć FK 1000p Hi-Temp.

Generalnie auto było w dobrym stanie. Tylko kilka poprzecznych zarysowań, jakby ktoś przejechał obok krzaków. Te zeszły S40 i czarnym waflowym padem. Poza tym na tylnym zderzaku kilka rys, które niestety ze mną wygrały, ale o tym później. Nie ma zdjęć 50/50, są tylko przed i po.

Tak auto wyglądało po myciu i glinkowaniu.

Dołączona grafika

I kilka tych poprzecznych zarysowań.

Na tylnym słupku:

PRZED:

Dołączona grafika

PO:

Dołączona grafika

Tu trzy poprzeczne na drzwiach (wiem, że słabo widać):

PRZED:

Dołączona grafika

PO:

Dołączona grafika

Tu na przednich drzwiach:

PRZED:

Dołączona grafika

PO:

Dołączona grafika

Z drugiej strony, tylne drzwi przy wlewie paliwa:

PRZED:

Dołączona grafika

PO:

Dołączona grafika

No i część rys, która ze mną wygrała. Moje doświadczenie nie jest imponujące ;) więc próbowałam z tym powalczyć tylko żółtym padem SNB i S17, ale jak widać bez rezultatów. Nie wiem, może zbyt krótko, może zbyt lekko. Innych kombinacji nie próbowałam, bo wolę przećwiczyć najpierw na moim aucie ;)

A tak przy okazji, czy może mi ktoś powiedzieć, czy inaczej reaguje lakier na korektę, który jest położony na blachę, a inaczej ten na plastikowych elementach takich jak ten zderzak?

No tak to wygląda:

PRZED:

Dołączona grafika

PO:

Dołączona grafika

Później jeszcze przy okazji delikatnie reflektory:

PRZED:

Dołączona grafika

PO:

Dołączona grafika

I kilka końcowych zdjeć:

Dołączona grafika

Tu po położeniu pierwszej warstwy FK 1000p:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tak wygląda sheeting przed i po

GW9qucv43Lg

3GeOl9V5yjA

No to by było na tyle :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zrób lepsze fotki żeby było widać Twoje odbicie :D ;)

z odbiciem będzie ciężko na tym lakierze ;)

Dzięki za info z tym nagrzewaniem - tak właśnie myślałam, ale nie wiedziałam czy jeszcze jakoś inaczej lakier reaguje.

Na pewno zrobię drugie podejście do tego zderzaka z twardszymi padami, ale to już po zimie i pewnie po ćwiczeniach na moim aucie ;)

Cieszę się, że nie wyszło najgorzej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze wracając do plastików lakierowanych: z obserwacji - coś co się szybko nagrzewa, szybko tez stygnie. Ale doświadczenia w polerowaniu takich nie mam, więc może ktoś inny podpowie jak temat ugryźć (kombinacja pasty z padem na plastiku). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym zobaczyć kiedyś, tak na żywo, kobietę z polerką, pracującą przy aucie... Panowie przyznacie, że to niecodzienny widok

Jak kiedyś, na bmw-klub.pl stwierdziłem podobnie odnośnie babki, która regularnie pucowała (mając na myśli wszystkie procesy detailingu) swoje Z3 Coupe włącznie z myciem silnika, nadkoli itd. to forumowicze się oburzyli i stwierdzili, że to nic dziwnego.

W każdym razie, wyszło bardzo ładnie, gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj mija 40 dni od położenia FK 1000p Hi-Temp.

Auto codziennie jeździło po mieście. W trakcie dnia pod chmurką, nocowanie w garażu. Póki co nie było myte, dopiero od paru dni jest bardzo brudne, do tej pory brud się mniej czepiał lakieru.

Być może niedługo będę miała okazję sprawdzić jak sheeting, jak na razie jedynie dzisiejsze krople po słabym ale nieustającym deszczu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

/wybaczcie jakość zdjęć, ale tylko tel miałam pod ręką/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak na taki okres czasu, jestem zadowolona z wyniku. Choć akurat słupek z tyłu jest mało narażony, na pewno mniej niż np. maska, na której krople były ciut gorsze. Sheetingu nawet nie sprawdzałam , zobaczę jak z pogodą, może po normalnym myciu jakiś filmik się nagra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...