Skocz do zawartości

Koch Chemie - Autoshampoo + Aktivwasche, Glanzwachssachampoo


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

W wtorek wypróbowałam próbkę szamponu przesłaną przez Mariusza z Koch Chemie - Autoshampoo.

Rozcieńczenie wg producenta:

od 1:140 do 1:280

Wlałam około 35ml na 5L wody.

Przyjemny zapach, taki świeży.

Przy wlewaniu ciepłej wody bardzo szybko i intensywnie zaczyna się pienić. Wlałam jakieś 2,5 litra. Później resztę dolałam z węża ogrodowego:

Dołączona grafika

Podczas mycia nawet sporo piany (o wiele więcej niż przy wcześniej próbowanym NanoMagicShampoo również od Kocha). Poślizg również był, choć lepszy wydaje mi się jednak przy szamponie Nielsena.

Dołączona grafika

A tu sheeting (aktualnie mam nałożonego GP):

2RUkzqKJe8o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja też wczoraj myłem tym szamponem, dałem 50 ml na 10 litrów wody i to było za dużo, strasznie się pienił, dodam iż zapach podobny jak w nanomegic tyle że mniej intensywny, za to ten ma gorszy poślizg,

jeszcze mam jakiś AKTIVWASCHE, ten będzie na następne mycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa szamponu chyba wyjaśniona.

Myślę, że wyjaśniona.

Nawet w car detailingu nie zawsze myjemy auto z lsp, więc do prewash Autoshampoo może się nadać.

Co do pH, Mariusz, jeśli uda Ci się jutro sprawdzić, to chętnie porównam ze specyfikacją Kocha.

edit:

Sprawa "teflonu" została przeniesiona do nowego wątku:

viewtopic.php?f=17&t=659

zapraszam do kontynuowania dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Autoshampoo w butelce ma niecałe 9.0

2.Glanzwachssachampoo - informacja z etykiety - ph neutralne - a dwa razy mierzone - 5.0 Więc trochę w odczynu kwasowego. Czyli, ja bym nie zalecał do lsp.

W stężeniach do mycia ph poprawia się o jeden stopień w kierunkach neutralnego.

1. 8.0

2. 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Autoshampoo w butelce ma niecałe 9.0

2.Glanzwachssachampoo - informacja z etykiety - ph neutralne - a dwa razy mierzone - 5.0 Więc trochę w odczynu kwasowego. Czyli, ja bym nie zalecał do lsp.

W stężeniach do mycia ph poprawia się o jeden stopień w kierunkach neutralnego.

1. 8.0

2. 6.0

AUTOSHAMPOO - I to prawda - kto na forum sprawdziłby to lepiej :D To jest szampon do mycia, który po rozcieńczeniu ma ok. 7,8 pH po to, aby lepiej doczyścić brud uliczny od łagodniejszych szamponów i nadaje się do prewash.

Glanzwachssachampoo - I tu też masz rację, ponieważ on ma 5,5 pH. :) Tylko pytanie czy myjesz koncentratem czy rozcieńczonym z wodą :) Za to ten szampon jest idealny a jego odczyn ma znaczenie. Ma doczyścić powierzchnię nie uszkadzając powierzchni a wosk, który wspomaga osuszanie obniża wartość pH.

Natomiast AKTIVASCHE ma wartość pH7 i jak byśmy go nie zastosowali i z jaką wodą maksymalny pH będzie pomiędzy 6,8 - 7,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś chciałem pozbyć się zymola z lakieru i nałożyć zimowy wosk, z braku czasu było bez cleanera, najpierw jakiś środek alkaliczny a później mycie autoshampoo, pierwszy preparat w stężeniu 1:5, szamponu 50ml na 10 litrów.

jakie było moje zdziwienie przy spłukiwaniu że wosk nałożony już prawie 2 miesiące temu wyglądał jak nowy po czymś takim, w sumie było na nim też z e 2 warstwy detailera ale to chyba nie powinno tak zabezpieczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego alkalika używałeś. Szampon stjarny tangerine ma ph 8.0, uzywam go regularnie i nie widzę wpływu na trwałość innego niż przy pozostałych szamponach. Jego kontakt z zabezpieczeniem jest chyba zbyt krótki. Tak więc, niekoniecznie te szampony są zabójcze dla wosków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...