Skocz do zawartości

Mercedes SLS AMG srebrny mat


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jako iż był to nasz pierwszy projekt ze srebrnym kolorem matowym to chcieliśmy się z wami podzielić nowym doświadczeniem. Robiliśmy już wcześniej kolory matowe, ale to były czarne i ciemny grafit.

Ponieważ ten samochód to była testówka, którą jeździło milion ludzi nie za specjalnie dbających o niego. To idealnie pokazuje kulturę polskich kierowców jak dostaną w swoje ręce auto testowe :cry: Zwłaszcza że auto ma nastukane prawie 40k przelotu w tak krótkim czasie.

Pierwszego dnia oczyściliśmy dokładnie cały lakier, wypolerowaliśmy wydechy, i odżywiliśmy tapicerkę. Zewnętrzna część felg ( nie mogliśmy ich zdjąć ) odczyszczona i zabezpieczona woskiem.

Do lakieru mieliśmy kilka produktów, przetestowaliśmy różne woski i sealanty.

Ponieważ nie było widać żadnej różnicy w przypadku tego lakieru to po konsultacji z naszym partnerem z Duabju, który ma duże doświadczenie z lakierami matowymi zdecydowaliśmy się na Diamonda.

Lakier po woskach i po Diamondbrite robił się bardzo podobny. Zdecydowanie lepiej się prezentował, a ziarno było znacznie bardziej wyraźne.

Prace oceńcie sami.

Produkty użyte:

Diamondbrite, Gliptone, SmartWax, Poorboys.

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Dołączona grafika

By shiftys80 at 2010-10-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piękna robote piękne auto ogólnie super project. Ale dokładnie tak jest nie to żeby wypominać ale np ludzie którzy testują takie auta no mają taką pracę iż muszą wykonać dane czynności sprawdzić auto w różnych sytuacjach i ich zwykle nie interesuje czystość, tylko działania zadania wykonywanie dążenie do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie lakieru. Jak się przeprowadza korektę na takim lakierze? Ilu składnikowe są takie lakiery?

Według specyfikacji technicznej jest napisane, że nie wolno polerować.

Kiedyś miałem sytuacje jak klient przyprowadził vette z 72r. była mocno zniszczona, a właściwie cała matowa od rys i słońca. Zaczęliśmy ją polerować, rysy schodziły lakier delikatnie się zaczynał połyskiwać ale daleko mu było do połysku. Co się okazało ten kolor to był błękitny półmat, o czym nawet nie wiedział właściciel.

Zupełnie nie mam pojęcie czy ten SLS by się zachował podobnie.

Dla mnie te lakiery to porażka z całym szacunkiem dla wykonanej przez was pracy. Pomijając już to jak taki mat jest tragicznie nie praktyczny to wygląda jakby był strasznie tłusty w negatywnym tego słowa znaczeniu. Auto jest cudowne ale ten mat... :cry:

Wiesz, ma początku miałem takie samo zdanie, ale po jakimś czasie ten mat zaczął mi się podobać, nawet powiem szczerze, że czarny mat jest nie praktyczny i zostają na nim po każdym dotknięciu ślady, ale ten srebrny naprawdę daje rade i robi niezłe wrażenie.

Wszystko kwestia gustu, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treatment of the car's specialized paint means the owners must never polish or wax the vehicle, or enter an automatic car wash that uses hot wax.

Nie wiem jak wygląda w BMW taki lakier, ale przypuszczam że jest on identyczny. Jeżeli tak jest to nie widzę przeszkód aby nakładać na niego ręcznie woski i sealanty. Ponadto ten lakier wygląda znacznie solidniej niż standardowy co potwierdzają chociażby odpryski od kamieni, których było niewiele jak na tak eksploatowany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po nałożeniu wosku w przypadku M3 wersji limitowanej matowej, traciło się gwarancję ;)

Akurat wczoraj rozmawiałem z ludźmi z BMW i rozmawialiśmy o M3 w czarnym macie. Nic nie mówili o utracie gwarancji na lakier, zresztą woski nie ingerują w lakier wiec nie widzę problemu aby coś się mogło wydarzyć. Muszę dopytać jak to jest bo jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lakieru matowego to na DW widziałem jak robili Focusa RS500 seria limitowana w czarnym macie, z tym ze z tego co kojarzę to to byla folia i zabezpieczyli to czyms z Swissvax. z tego co zaobserwowałem to lakier zrobił się taki żywy (jakby trochę tłusty, ale bez przesady)

i może jestem jakiś nienowoczesny ale zastanawiam się jak sie otwiera drzwi?? pilotem? bo ta klamka na dole to rozumiem do zamykania hahahah ale raczej zeby otworzyc to bym sie nie schylał do niej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i może jestem jakiś nienowoczesny ale zastanawiam się jak sie otwiera drzwi?? pilotem? bo ta klamka na dole to rozumiem do zamykania hahahah ale raczej zeby otworzyc to bym sie nie schylał do niej :lol:

Co do klamek to po zamknięciu drzwi i ruszeniu rączka się chowa.

Przy otwieraniu auta z kluczyka rączka sie wysuwa. Jednak się trzeba schylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...