Skocz do zawartości

Subaru Forester Odświeżenie.


Tony Soprano

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Korzystając z warunków pogodowych w sobotę, oraz z obecności Forysia na firmie, stwierdziłem, iż go troszkę odświeżę.

W ruch poszedł szampon Car Lack.

Potem poszła na żółtym padzie MS pasta Insta Finish Premium Polish (okazała się być z woskiem...)

Potem poszło na to FK 100 Hi Temp i po niespełna 24 godzinach wygrzewania w garażu w temperaturze 21,5 stopnia poszła druga warstwa Hi Temp.

Efekt?

Taki:

Po I aplikacji:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Po II aplikacjach:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Moje spostrzeżenia?

Lakier stał się tak jakby jaśniejszy, ale bardziej płaski i bez uwidocznionego ziarna w porównaniu do Colli 915, które kiedyś było na tym forysiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W powiększeniu widać, że zrobiony przyzwoicie, lakier. Ale przy tych kolorach, moje volvo też jasne, to na zdjęciach oprócz jakiegoś blasku, to ja głębi czy "drugiego dna" nigdy nie widzę. Live, wtedy tak. Albo zdjęcia z bliska ;) A foryś służy do wożenia palet, tych co za nim stoją :?: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy, dzieki.

Bratowa uraczyła mnie wspaniałą kolacją, gdy odebrała autko.

Powiem Wam jednak szczerze, iż bardziej mi sie po Colli 915 podobał.

Lał sie jeszcze bardziej Panie GruBEER, i wyszło mu więcej ziarna.

No i szkło było mocniejsze.

JJ., też uważam iz ta 3 w pierwszym rzedzie fotka jest the best of.

Poza tym na niej widac najlepiej jakie jest szkło na srebrnym lakierze. (mimo iż niby na srebrnym nic nie widać...).

Owszem, przyznam sie, brakuje tylko wyczyszczonych nadkoli, wydechu i dressingu na wszelkie tworzywa sztuczne. Wtedy to bym u Asi posiedzenie musiał od obiadu rozpocząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar, zdecydowanie tak.

Natomiast zdecydowałem się dlatego na Hi Temp, gdyż zima idzie. Stąd też 2 jego wartwy.

Jak minie zima, to wypróbuję na nim DJ Supernatural.

I oczywiście, zrobię też w przyszłości test na połowie maski Hi Temp vs 915, gdyż jak pisałem Hi Temp rozjaśnił troszkę lakier, ale go spłaszczył i spowodował iz ziarno się tak nie rzuca w oczy.

Czy srebrny jest niewdzięczny?

Tak samo jak biały.

A biały Doblo od Naleśnika po uzyciu na niej Car Lacka Nano Systematic Care zaczął wyglądać jakby go ktoś szkłem oblał, mimo iż nie miał żadnej korekty na sobie, tylko w/w Car Lacka.

Stąd też śmiem twierdzić iż:

1. nasze Szanowne Forumowiczki i Szanowni Forumowicze oczy są wyczulone na wszelkie różnice na lakierze.

2. produkty z innych półek niż te zdobyte w tesco potrafią zrobić robotę nawet na tak niewdzięcznych barwach jak biała i srebrna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nasze Szanowne Forumowiczki i Szanowni Forumowicze oczy są wyczulone na wszelkie różnice na lakierze.

2. produkty z innych półek niż te zdobyte w tesco potrafią zrobić robotę nawet na tak niewdzięcznych barwach jak biała i srebrna.

Polać mu!

...dobrej kawki :D

A Subaryna pięknie lśni, pewnie w słońcu aż ciężko by się na nią patrzyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić właśnie tego FK 1000 i sprawdzić bo widzę że wielu poleca i jest zadowolonych.

Ad. 1 Założyłem GP Nielsena i również widać różnice gołym okiem.

Ad. 2 W Tesco byłem 2 razy w życiu...bo jest całodobowy a nam się alkohol skończył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika,

Są baby i są osobniczki płci żeńskiej, które:

a. same sobie dbaja o swoje auto kując nim potem w oczy najbliższych kolegów i całe męskie towarzystwo w nietylko pobliskim klubie szowinistycznych samochodowych świń męskich,

b. proszą kogoś ze znajomych, by im zrobił porządek z samochodem

c. - tę kategorie dziewczyn/kobiet bardzo lubie, choć sa to bardzo, ale to bardzo żadkie okazy - prosza kogos ze znajomych płci męskiejo to, by wypielęgnował nie tylko ich samochód

Niestety, ale punkt C występuje w postaci żony/dziewczyny/ czasem kochanki. bardzo żadko w postaci koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest ten lakier? Miękki czy twardy ? Łatwo się poddaje obróbce ? Mam za tydzień też srebrne Subaru do roboty i chce wiedzieć jak się za to zabrać.

Jesli orginalny lakier moze sie pojawic maly problem z pasta tzn moze sie rolowac dosc specyficzna tendencja Mitsu i Subka ogolnie banalnie latwy w obrobce latwo sie wyciaga rysy itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, mi przy pierwszym podejściu pół roku temu się rolowała.

A teraz to szło jak po maśle.

Tylko, że ja nie starałem się robić korekty.

Przeleciałem go finishem na żółtym padzie MS by pościągać ewentualne hologramy i utlenienia, a na to nałożyłem FK Hi Tempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, mi przy pierwszym podejściu pół roku temu się rolowała.

A teraz to szło jak po maśle.

Tylko, że ja nie starałem się robić korekty.

Przeleciałem go finishem na żółtym padzie MS by pościągać ewentualne hologramy i utlenienia, a na to nałożyłem FK Hi Tempa.

Wiem,ze sie rolowala bo dzowniles do mnie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...