Skocz do zawartości

Mercedes Benz W123 300 Turbodiesel 1985r


Tony Soprano

Rekomendowane odpowiedzi


Problem mam jedynie z dostępem do gum na przedni zderzak.

Fabryczne niestety zaginęły w akcji i to w dodatku przez moje zaniedbanie (sic).

A tak poza tym, to kroki są nastepujące:

1. Glinkowac chyba nie będę.

2. Jakiś delikatny fihish, ewentualnie Deox 2 na żółtym padzie.

3. Dodo Juice Lime Prime.

4. Dodo Juice Supernatural.

A w przyszłości, to ponowne wygłuszenie drzwi, jakieś lepsze audio w sensie głośników.

No i jakaś sympatyczna pasażerka na przedni fotel (na kanape już mamy pasażerów, taka przemiłą parę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Marctwain, unfortunetly yes.

The rubber is from US version, so...

A tak poważnie, to szukają mi w USA takich. Zastanawiałem się nad europejskimi i różnicę długości uzupełnić odpowiednio spreparowana blachą (albo nałożyc powłoke gumową, albo wersja stal nierdzewna). Różnią się tak naprawde tylko tym, iż zderzak z US version jest dalej odsadzony od karoserii niż europejska, więc wypełnienie byłoby tylko między zderzakiem, a gumą.

A teraz kilka faktów:

Produkowany od 04.81 - 08.85

Silnik:

2998 cm, 5 cyl w rzędzie

moc 125 KM/92kW prz 4350 obr/min

moment obr 250 Nm przy 2400 obr/min

Skrzynia automat 4 biegi.

mój egzemplarz niestety nie posiada ABS, stąd też jezdny będzie tylko przy w miare ładnej pogodzie.

Rozmiar opon 195/70/14 (czesi założyli chyba 185/75/14, ale nie jestem pewien), w kżdym razie jak będzie okazja, to kupie felgi 15 do niego.

Prędkość 170 km/h

przyśpieszenie 0 - 100 km w 14 sec, czyli da się w miarę bez stresu jeżdzić.

wyposażenie:

- tempomat

- klimatzacja automatyczna jednostrefowa

- szyberdach elektryczny

- 4 szyby elektryczne

- lusterko prawe elektryczne, lewe ręcznie (patent Mercedesa)

- antena elektrycznie sterowana

- ręcznie podnoszone przednie fotele

- centralny zamek

- skóra, siedzisko i oparcie, oraz środek boczków drzwi skóra dziurkowana

- szyby barwione na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 300D turbo. Spokojnie daje radę jak na pozory jakie stwarza. A jedzie się bajecznie-statecznie, takim kłusem też można.

Przemek, nie kombinuj z tymi gumami, lepiej poczekać może się znajdą. Wyjdzie kaszan. A ma być 100% org. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, beczka super.

Mam sentyment ogromny, bo prawie 10 lat posiadałem 300D w manualu. biały lakier,

granatowe wnętrze.

Obszycie deski fajne tylko ten kolorek hmmm.... nie było skóry w ciemniejszej tonacji????

Ta na zdjęciach trochę razi :?

Moja była taka (zdjęcie trochę przebarwione no ale...)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...