Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze środków


krzychu147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam problem i postanowiłem się was poradzić. Przymierzam się do zakupu kompletu past. Początkowo myślałem o zestawie 3m, jednak ceny są calkiem wysokie. Do zrobienia będę póki mieć granatowego peugeota 206 z 98r myty tylko na szczotach- stan lakieru zly. Poszperałem trochę po sklepach i zastanawiam sie na Deoxem1 lub Scholl S02, a do tego S17+ oraz Liquid Gold. Co mi mozecie poradzić na temat tych past? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Próbuj może z jednej stajni. Np scholla. s10, 17 i 40 zamiast LG. Chociaż s17 potrafi zakończyć . I wtedy LG jako jakieś zabezpieczenie. Chyba, że zakup LG miał inny cel. Nie wiem jakie lakiery mają francuzy, pewnie nie tak twarde jak vw. I taki zestaw powinien wystarczyć. Albo s02, 17 i 40/LG.

I teraz bardziej doświadczeni niech piszą. ;)

Pady masz pewnie. Futrzak pewnię sie przyda. Ja się go kiedyś bałem, ale z s17 robi robotę. szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, ze nie kupuje past na 1 samochod;) mam futro ktore bylo dolaczone jak kupowalem maszyne (makita9227cb). Na wakacjach robiłem vw polo i wtedy zakupile S02, S03,S10 w mniejszych ilosciach na sprobowanie, jak na amatora wyszlo przyzwoicie. Liquid Gold mialo posluzyc jako zakkonczenia. A s17+ na czarnym waflu bedzie sie nadawac na koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, ze nie kupuje past na 1 samochod;) mam futro ktore bylo dolaczone jak kupowalem maszyne (makita9227cb). Na wakacjach robiłem vw polo i wtedy zakupile S02, S03,S10 w mniejszych ilosciach na sprobowanie, jak na amatora wyszlo przyzwoicie. Liquid Gold mialo posluzyc jako zakkonczenia. A s17+ na czarnym waflu bedzie sie nadawac na koniec?

Wbrew ogolnemu pogladowi ze "miekie pady sluza do wykonczenia" to w ukladzie S17+ z dodoatkiem miekkiego pada wychodzi inaczej poniewaz ingeruje dosc mocno w lakier i mocno tnie rysy wiec dla malo doswiadczonej osoby moze stanowic problem tym bardziej ze powstaja wysokie temperatury podczas takowego zestawu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na dobrym efekcie mojej pracy, dlatego tez poszukuje jak najlepszego zestawienia srodkow dla moich mozliwosci finansowych

Uwazam, ze Doxy dla poczatkujacego sa idelane mozna dlugo pracowac na jednym panelu i nie bedzie szkody pasty sa dosc tluste co ulatwia prowadzenie maszyny i doskonale odprowadzaja cieplo,dwa ze osiagniesz dobry rezultat bez wysilku D1+D2 i LG moze dzialac dobrze bo D2 zostawia male ilosci hologramow wlasciwie zerowe nawet na futrze a jesli takie beda na LG i waflowym padzie wyjdziesz z tego bardzo latwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D1+D2+LG jako zabezpieczenie i możesz fury trzaskać.

Proces:

- D1 z futrem

- D1 padem

- D2 padem

- LG padem

Pady dobierasz w zależności od lakieru, czasem może obejść się bez futra, zależy jakie auto i jak zniszczone.

i to bedzie sie myslicie spisywalo i na takim peugeocie mega zajechanym i na np golfie II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, ze nie kupuje past na 1 samochod;) mam futro ktore bylo dolaczone jak kupowalem maszyne (makita9227cb). Na wakacjach robiłem vw polo i wtedy zakupile S02, S03,S10 w mniejszych ilosciach na sprobowanie, jak na amatora wyszlo przyzwoicie. Liquid Gold mialo posluzyc jako zakkonczenia. A s17+ na czarnym waflu bedzie sie nadawac na koniec?

Wbrew ogolnemu pogladowi ze "miekie pady sluza do wykonczenia" to w ukladzie S17+ z dodoatkiem miekkiego pada wychodzi inaczej poniewaz ingeruje dosc mocno w lakier i mocno tnie rysy wiec dla malo doswiadczonej osoby moze stanowic problem tym bardziej ze powstaja wysokie temperatury podczas takowego zestawu

Czyli Sebastian - pracując z S17+ na miękkim padzie to:

Proponujesz szybsze przejazdy po lakierze ?

Czy częściej sprawdzać temperaturę panelu ?

Czy psikać wodą na panel ?

Czy może stosować S17+ tylko z padem średnim ?

i to bedzie sie myslicie spisywalo i na takim peugeocie mega zajechanym i na np golfie II?

Da radę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, ze nie kupuje past na 1 samochod;) mam futro ktore bylo dolaczone jak kupowalem maszyne (makita9227cb). Na wakacjach robiłem vw polo i wtedy zakupile S02, S03,S10 w mniejszych ilosciach na sprobowanie, jak na amatora wyszlo przyzwoicie. Liquid Gold mialo posluzyc jako zakkonczenia. A s17+ na czarnym waflu bedzie sie nadawac na koniec?

Wbrew ogolnemu pogladowi ze "miekie pady sluza do wykonczenia" to w ukladzie S17+ z dodoatkiem miekkiego pada wychodzi inaczej poniewaz ingeruje dosc mocno w lakier i mocno tnie rysy wiec dla malo doswiadczonej osoby moze stanowic problem tym bardziej ze powstaja wysokie temperatury podczas takowego zestawu

Czyli Sebastian - pracując z S17+ na miękkim padzie to:

Proponujesz szybsze przejazdy po lakierze ?

Czy częściej sprawdzać temperaturę panelu ?

Czy psikać wodą na panel ?

Czy może stosować S17+ tylko z padem średnim ?

i to bedzie sie myslicie spisywalo i na takim peugeocie mega zajechanym i na np golfie II?

Da radę ;)
Pracowac z mniejszym naciskiem nizszymi obrotami, wode sobie odpusc nie ma sensu w tym zestawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ogladam galerie projektów i najczęściej spotykam, że pracujecie właśnie na schollu a często jest to s17+, więc nie jestem przekonany co do tego deoxa. Z schollem stycznosc juz mialem wiec tez inaczej na to patrzę. . Powiem szczerze, że teraz w głowie mam całkowity mętlik. Co jest bardziej agresywne S02 czy deox1? s17+ to taka raczej srednio scierna pasta tak? lg na wykonczenia i usunięcie hologramow rozumiem sie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ogladam galerie projektów i najczęściej spotykam, że pracujecie właśnie na schollu a często jest to s17+, więc nie jestem przekonany co do tego deoxa. Z schollem stycznosc juz mialem wiec tez inaczej na to patrzę. . Powiem szczerze, że teraz w głowie mam całkowity mętlik. Co jest bardziej agresywne S02 czy deox1? s17+ to taka raczej srednio scierna pasta tak? lg na wykonczenia i usunięcie hologramow rozumiem sie nadaje?

Deox 1 jest bardziej scierny niz S02 a S17+ ma teraz status mocno sciernej , LG mozesz sciagac hologramy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to co ci proponujemy i nie mąć ;)

I pamiętaj, nie ma zestawu idealnego którym zrobisz wszystko, każdy lakier i każde auto. Proponujemy ci zestaw który będzie dobrą bazą na początek. Jak się nauczysz, dojdziesz do wprawy to sam będziesz wiedział co ci najbardziej pasuje i w którą iść stronę poszukując nowych past. Osobiście pracuję na kilku systemach: 3M, Deox, Menzerna, Poorboys SSR, mam trochę Koch Chemie i jeszcze jakieś inne cuda i cały czas szukam nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w planach mam zrobienie miejsca,gdzie bedę mógł pracować ale to dopiero na lato, teraz trafił sie do zrobienia peugeot i obiecałem ze ogarnę to przed zimą,a garaz w ktorym będę pracować jest stosunkowo mały więc może byc problem z grzaniem bo nie ma tam zbytnio takiej możliwości;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie offtop i nijak się ma do past, a gdzies nawet jest juz temat i nieogrzewanych garażach (ktos wykasuje lub przeniesie).

Miałem problem z temp. w garażu (mały blaszak "home made") w poprzednią zimę, bo miałem sporo pracy przy motocyklu. Większość ciepła ucieka przez dach, więc podkleiłem sufit styropianem (jedna paczka wystarczyla) i przynosiłem "lepszą" farelkę, wieszałem na ścianie-bo części przybywało i na podłodze już miejsca nie było. Jak mialbys nic nie robic to mozesz sprobowac z czyms takim... Gdzieś ktoś pisał że jak mu padło ogrzewanie to miał 8st. i już się robiło "tak sobie", więc dobrze by było coś wymyślić...

P.S.

Jako pierwszy zestaw kupiłem Deoxy i LG (tanio i działa) - i już nie offtop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...