Jump to content

MONTEREY PowerBoat


umberto

Recommended Posts

Witam wszystkich ;), chciałem przedstawić skromną relację z pracy nad łódką, którą zrobiliśmy już jakiś czas temu. Głównym zadaniem było usunięcie z kadłuba wszystkich zanieczyszczeń i wysprzątanie łódki w środku. Relacja zdjęciowa jest raczej słaba, wiec postaram sie opisać co i jak ;). A więc jachcik miał jakieś 18 miesięcy, przez jakieś pół roku był zacumowany w zbiorniku słodkowodnym, przez cały ten czas postoju w jeziorze, na kadłubie wytworzyła sie pewnego rodzaju skorupa przypominająca w dotyku kamień, z tą właśnie skorupą była najbardziej pracochłonna walka :)

Dołączona grafika

Zaczeliśmy od mycia, detergent TFR AG PowerMax1 najmocniejsza chemia AG w dużym stopniu rozcieńczona z wodą + myjka gorącowodna i z kadłuba zeszły tylko glony :? , skorupa została mocno przywarta do łódki :shock:

Więc w ruch poszła maszyna, biały pad + AG BodyShop 04 jednak aby cokolwiek ruszyć trzeba było sie mocno napocić. Skorupa schodziła ale bardzo powoli, najszybciej byłoby wziąć szpachelke i zeskrobać cały ten kamień :lol:

Dołączona grafika

Jakieś 7h i pozbyliśmy sie nalotu, zostało czyszczenie silnika które zajeło kolejne 2h, pózniej przejechaliśmy cały kadłub AG SRP i położyliśmy wosk AG HD. Całość wyszła bardzo fajnie, choć bawiliśmy sie z łódką przez 2 dni.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W środku łódka nie była zbyt brudna, wyczyścilismy kokpit, podłogi, skóry, toalete, i miejsca do spania. Do pracy użyliśmy produktów AG.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Łódka miała być przetransportowana i wodowana w oceanie, mam nadzieje że w słonej wodzie

historia ze skorupą sie nie powtórzy :D . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites


  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...