Skocz do zawartości

Black Range Rover Sport HSE


uri90

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam moją ostatnią 20-sto godzinną pracę nad valetingiem Range'a.

Na pierwszy rzut poszły felgi, opony i nadkola.Zajęły mnóstwo czasu, bo nigdy nie były czyszczone jakoś dogłębnie. Atack sobie nie poradził z niektórymi zapieczonymi zabrudzeniami, ale 20-sto calowe obręcze zdecydowanie odżyły. Nadkola zostały wyczyszczone, pozbawione smoły i zabezpieczone AG Vinyl & Rubber Care, oponki zabezpieczone AG Instant Tyre Dressing, felgi odświeżone i zab. Sonax Polish+Wax3. Karoseria została opłukana pod ciśnieniem a następnie umyta szamponem Nigrin, na dwa kubełki, detale i plastiki potraktowane AG Clean All i pędzelkiem, multum kropek smoły z karoserii i plastików również usunąłem, po czym lakier przeszedł glinkowanie Glinką Bilt Hamber. Oczyszczony lakier został odświeżony AG Super Resin Polish. Lakier jest tak potargany szczotkami, że przydałaby mu się porządna korekta, jedyne pieszczoty jakie mogłem mu podarować to SRP. Na SRP poszedł wosk Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax. Szyby potraktowane AG Fast Glass przez moją Justynkę, któej z tego miejsca dziękuję za pomoc :*. Przednia AG Car Glass Polish. Zewnętrzne plastiki zostały zab. AG Bumper Care. Wszystkie uszczelki wyczyszczone i zab. AG Vinyl & Rubber Care. Plastiki w komorze silnika zostały wyczyszczone AG Clean All i zabezp. AG Vinyl & Rubber Care

Wnętrze:

odkurzone, plastiki umyte AG Interior Shampo i zab. AG Vinyl & Rubber Care, skóra oczyszczona AG Leather Cleaner i zab. AG Leather Care Cream.

Tak Autko się prezentowało po przyjeździe do mnie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więc zabrałem się do roboty

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pamiątka po automacie ;D

Dołączona grafika

Wystarczyło tylko kilka ruchów glinką, żeby wyglądała tak:

Dołączona grafika

SRP:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i wyszło wszystko tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

kosztowało mnie du dużo wysiłku ale było warto :D zresztą praca z takim autem to przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moje uznanie. Auto duże, pracy masa. I jak na samo srp to "tyż ładnie" ;)

Jak po myciu silnika? Wszystko grało?

Dzięki :) Co do silnika to tak jak pisalem, nie myłem go, odświeżyłem jedynie plastiki i wszystko to co było na wierzchu. nie mam przekonania do lania wody po silniku, tym bardziej, że pracowałem nie na swoim aucie, więc nie mogłem sobie pozwolić na ewentualne późniejsze problemy. Zresztą silnik w moim aucie też nie jest myty, a jedynie odświeżany w ten sam sposób :)

Nieźle wyszło jak na samo srp, trochę auta to pracy było ale tak jak napisałeś z takimi cudami to czysta przyjemność, piękne są te sporty :D

Dzięki :) rzeczywiście auta jest kawałek :) pierwszy raz musiałem używać drabiny do mycia czy woskowania dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie odżył Range po twoim zabiegu ! Podoba mi się. Co to za pędzelek którego używasz ?

Dzięki , należało mu się trochę pieszczot :) pędzelki mam zwykłe, kupione w malarskim w różnych rozmiarach. Obkleiłem metalowe części izolacją, bo miałem wrażenie ze ten metal moze rysowac, i polakierowałem trzonki lakierem żeby dłużej służyły :) jestem z nich zadowolony :D

Straszny autobus :) Dużo pracy ale efekty widać!

P.S.

SRP ręcznie czy na maszynce ???

Póki co SRP tylko ręcznie (za mniej więcej miesiąc jak wszystko pójdzie dobrze spodziewam się polerki makity więc wtedy bede mógł coś więcej powalczyć :) )

Lakier był w tak kiepskim stanie, że po ręcznym nałożeniu SRP gołym okiem było widać efekty dlatego pokusiłem się o zdjecie 50/50.

Do tej pory nie wierzyłem w takie możliwości wypełniaczy SRP bo nakładałem go na "w miarę przyzwoicie" utrzymane lakiery. Teraz jestem pod wrażeniem działania tego środka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile warstw SRP nałożyłeś?

Jedna warstwa dobrze wpracowana

Bardzo ładnie Ci wyszło sprzątanko Range'a, a te nadkola niezle upaprane od asfaltu, pewnie pomogło hydrauliczne zawieszenie do czyszczenia wnęk?

Szczerze to nie "bawiłem" się zawieszeniem, na takiej wysokości autko do mnie przyjechało, było ustawione dość wysoko, dzieki czemu można było dokładnie umyć każdy kawałek plastiku w nadkolu i to samo z nałożeniem dressingu, być może dało się go jeszcze podnieść bo szczerze nie wiem na jakim ust. zawieszenia autko przyjechało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

dzieki :D

Kawał porządnej roboty.! Efekty odrazu widać... :)

widac widać ale sporo brakuje do ideału :D

ile warstw SRP nałożyłeś?

Jedna warstwa dobrze wpracowana
Ile ml zeszło Ci na całe auto?
nie jestem w stanie określić ile ml. ALe naprawde niewiele. Nakładanie SRP jest dość specyficzne i trzeba się go nauczyć ;) pamiętam jak za pierwszym razem zużyłem na auto o połowe mniejsze dużo wiecej produktu ;) grunt to praca na małych fragmentach, kawałek po kawałku, bo jak na początku próbowałem zrobić na pół maski na raz to SRP zaczęło podsychać i już były kłopoty z wpracowaniem, a jak teraz obieram małe fragmenty to nie ma żadnego problemu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...