Skocz do zawartości

Czyszczenie kufrów motocyklowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako, że sezon motocyklowy już zakończyłem, mogę zabrać się za odpicowanie swojej kochanki. Na początek chciałem się zająć kuframi.

Pierwszą myślą było, aby popsikać je poprostu PLAK'iem i po sprawie.

Jednak po rozmowie ze znajomą, zaczałem poszukiwania jakichś lepszych środków.

Trafiłem na środki firmy "Meguiars". Podobno bardzo dobre. Więc pomyślałem o "Motorcycle Plastic Cleaner/Polish": http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=412

Tylko z tego co doczytałem, środek nadaje się bardziej do przeźroczystych plastików, więc zacząłem szukać dalej...

Trafiłem na TurtleWax (opcja 2 chyba lepiej się nadaje):

1) "Black In a Flash Trim Wax"

http://www.turtlewax.com.pl/sklep/black ... p-169.html

2) "BLACK CHROME"

http://www.turtlewax.com.pl/sklep/black ... -p-78.html

Pytanie do was, czy cokolwiek z tego się nadaje do użytku na kufrach?

Jaki efekt chciałbym osiągnąć? Poza zwykłym przywróceniem koloru, zabezpieczniu ich na przyszłość, pozbyć się kilku pozostałości po owadach na bokach i rys (o ile to możliwe) które mam głównie na górnym kufrze.

Kilka zdjęć (przepraszam za jakość)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Postaram się wrzucić lepsze zdjęcia jak już zacznę całą operację czyszczenia.

Pytanie do was: Czy to co znalazłem, nadaje się w ogóle do tego, czy możecie polecić jeszcze inne środki? Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam,

Brt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trafiłem na środki firmy "Meguiars". Podobno bardzo dobre.

Środki Megsa są niezłe, ale IMHO przereklamowane i choć ostatnio spuścili trochę z ceny

to i tak stosunek jakości do ceny jest dosyć słaby.

Preparaty TW to środki budżetowo-supermarketowe. Spełnią jakoś swoje zadanie ale nie spodziewaj się rewelacji.

Nie ma środka "raz a dobrze" do plastików, więc operację konserwacji trzeba przeprowadzać kilka razy w sezonie.

Zainteresuj się środkami firmy Nielsen. Nielsen S-A-S do plastików, a Bug & Tar Remover

na robale. Ewentualnie coś z oferty Poor Boy's lub Finish Kare.

Preparaty są dostępne w sklepach internetowych ogłaszających się na naszym forum.

Kufry są relatywnie nieduże, więc możesz najpierw kupić sample i metodą prób

zobaczyć który da Tobie pożądany efekt - plastik plastikowi nierówny ;)

Na te zarysowania to raczej ciężko będzie znaleźć skuteczne lekarstwo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie zdjęcia do zmiany rozmiaru - rozjazd się zrobił ;)

Poprawione. Myślałem, że skrypt sam dopasuje rozmiar.

Na te zarysowania to raczej ciężko będzie znaleźć skuteczne lekarstwo

Domyślam się, to raczej jako dodatkowa opcja.

Pozdrawiam,

Brt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję trochę temat.

Ostantio nie miałem czasu nic napisać. Trafiło się parę dni wolnego, więc w końcu wziąłem się za czyszczenie kufrów.

Na wstępie chce podziękować kolegom z CDS za doradztwo w wyborze, oraz szybką wysyłkę paczki.

Na początek przyszły 3 buteleczki:

-Super-a-Sheen

-Tar & Glue Remover

-Cyclone

Na początku zacząłem walkę ze starymi naklejkami, część zeszła bardzo szybko i bezproblemowo przy użyciu T&G R jednak z jedną miałęm straszny problem. Jak się później okazało, to nie była wina środka, tylko samej naklejki, ze starości chyba się rozwarstwiła i zamiast odchodził jako jedna całość, co chwila pękała :-/ No ale, jakoś się udało... Bardzo fajny środek. Dobrze wyczyścił pozostałości po kleju.

Potem poszedł w ruch Cyclone + SAS. Efekt końcowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Kufry nabrały delikatnego połysku. Kolor stał się jakby bardziej intensywny. Zobacyzmy jak długo to wytrzyma.

Pewnie dla was to żadna nowość, ale mi się gęba cieszyła jak skończyłem i zobaczyłem efekty :-D

Pewnie pozostałe prace czyszczące zacznę dopiero na wiosnę. Teraz zima, motocykl przykryty kołderką czeka na cieplejsze dni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...