Skocz do zawartości

Zima i Mycie


SZyBA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bo jednak nikt mi nie napisał odpowiedzi. Auto przygotowane na zime PB PP i 3xFK 1000 jednak to było ponad miesiąc temu. Auto codziennie jeżdżone w dzień trzymane na parkingu podziemnym wieczorami i nocą na dworzu czasami pod drzewem. Dzisiaj akurat mocno padał deszcz to zobaczyłem a raczej nie zobaczyłem już kropelek na aucie ale to chyba spowodowane że auto brudne no i tu jest moje pytanie. Jak teraz umyć auto aby nie naruszyć wosku? Czy wosk jeszcze jest na aucie czy już może zszedł? Problem jest taki że już nie mam zabardzo jak umyć normalnie auta tzn woda i szampon bo tam gdzie myłem to już woda zakręcona na zimę. Myjnie w okolicy odpają nie chcą myć innym szamponem niż ich i teraz właśnie jak auto umyć aby było czyste i nie osłabić warstwy wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Upolować musisz bezdotykową gdzie nikt się nie przyczepi jak po spłukaniu wyciągniesz wiaderko ze swoją letnią wodą, która najlepiej przywieź w butelkach 5l i rękawice, ja tak robić będę bo innej opcji nie widzę. Albo opłukujesz odjeżdżasz na bok i myjesz, po czym wracasz na spłukanie i znów na bok żeby wytrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

Ciężka sprawa :( Mam podobnie, tyle że przy plusowych temp. zimą mogę sobie

odkręcić wodę. Jeżeli zima będzie taka jak w zeszłym roku (oby nie) to kicha.

Ubiegłej zimy 2-3 razy odwiedziłem, z ogromną niechęcią, myjnię ręczną.

Dla mnie wybór był oczywisty - wolałem osłabić czy zmyć wosk niż trzymać

warstwę soli i innego chemicznego świństwa na lakierze :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sól która jest na lakierze to w suchym miejscu przy ujemnej temperaturze jak np. nieogrzewany garaż nie wchodzi w żadne reakcje z lakierem.

To jest oczywiste.

Jednak w naszym klimacie temperatury potrafią zimą skakać od + do -

Gdybym miał pewność, że zimą temperatura będzie zawsze na "minusie" to bym się

nie przejmował, a tak to...... trzeba myć auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli dalej się zastanawiam czy auto zimą myć jeżeli jest na minusie? Przecież auto brudne w soli błocie śniegu lodzie nie będzie wchodziło w związek z lakierem poniżej -2 stopni?

Jeżeli powyżej 0 czy 5 stopni to oki ale jeżeli auto cały czas stoji na dworzu czy śnieg czy lód deszcz to w zime chyba nie opłaca się myć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy po takim umyciu na mrozie i garażowaniu pod chmurka nie trzeba będzie pożegnać się z samochodem aż do wiosny bo nie będzie można się dostać do środka poprzez zamarznięte drzwi ? Niby są silikony do uszczelek itp. tylko czy one się sprawdzają ? Ostatniej zimy nie miałem zbytnio odwagi tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sadzicie by w zimie uzywać piany aktywnej, i po zabiegu np quick wax z Megsa. Najbardziej boję się tutaj kolistych rysek, a tak zawsze mozna z małym opryskiwaczem skoczyć na myjnie spryskać autko splukać i ewentulanie umyć normalnym szamponem. Jedna rzecz jaką może wiecie to to czy są jakieś dobre ŁAGODNE piany? Nie wiem czy to ma znaczenie ale większość ma ph ok 14.

Co do preparatów do uszczelek to bynajmniej te z SONAXA mi się sprawdzały, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No u mnie dzisiaj było -3 i nie wytrzymałem pojechałem na myjkę z proszkiem, zmyłem cały lód taką lekko ciepłą wodą,plus proszek, a to co zobaczyłem to kropelkowanie i aż się miło zrobiło, spłukałem wodą i autko jak nówka, wydaje mi się że to nie najgorsze rozwiązanie, a przynajmniej ryski się nie pojawiają, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przeleciałem auto rozcieńczonym szamponem w atomizerze + kilka szmatek. Z pewnością tworzy to zabójczą ilość rysek, ale i tak w lutym/marcu (jak się zacznie robić w miarę ciepło) planuję zrobić w końcu korektę.

Zamierzam spróbować bezdotykowej myjki publicznej na monety, ale boję się właśnie przymarznięcia zamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...