Skocz do zawartości

Honda Civic 2003 - Przygotowanie do zimy / Valeting


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Honda Civic 2003 - Przygotowanie do zimy / Valeting

Autko mojej mamuśki. Chciałem jej zrobić mały prezent... i zrobiłem :)

Civ po przejściach. Częściowo malowany, popękany lakier, przetarty, odpryski, zadrapania - tym zajmę się na wiosnę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odbicie w lakierze jak widać marne.

Najpierw auto umyłem na myjni bezdotykowej (p1+p2) gdyż tam gdzie robiłem auto nie miałem dostępu do myjki ciśnieniowej a chciałem dobrze umyć nadkola oraz progi.

Na miejscu docelowym zabrałem się za mycie na dwa wiadra - szampon SmartWax SmartWash, GG Kustom, rękawica Autoland - bardzo fajna.

Następnie APC Nielsen + pędzelek i punktowe mycie.

Nie mam fotek z mycia gdyż robiło się ciemno i chciałem się uwinąć z tym jak najszybciej.

Następnie wjechałem do garażu i wziąłem się za glinkowanie.

Dołączona grafika

Glinka żółta Temachem. W opryskiwaczu woda z odrobiną szamponu Smartwax. Auto jeżdżone na krótkich trasach (praca-dom) czasami jakiś dalszy wyjazd.

Syfu nie było dużo, tylko dolna część progów oraz tylny błotnik.

Inspekcja lakieru:

Dach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tylny słupek:

Dołączona grafika

Maska:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tylne drzwi:

Dołączona grafika

Klapa:

Dołączona grafika

Tylni zderzak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj widać pęknięcie lakieru oraz "plamę" która dla mnie jest pozostałością po "znajomym" lakierniku.

Po inspekcji przetarłem całe auto 2x IPA w proporcjach 1:3.

A oto środki którymi zabezpieczyłem lakier

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na przygotowany lakier nałożyłem ręcznie jedną warstwę Carlack68 Nano Systematic Care padem z mikrofibry.

Na drzwiach kierowy zrobiłem mały test - CL68NSC/Optimum Poli-Seal.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Lakier po Optimum Poli-Seal był bardziej śliski w dotyku niż po CL68, pewnie dlatego że PS ma w sobie carnaube.

Tutaj CL68NSC już nałożony na drugą część drzwi:

Dołączona grafika

CL68NSc zostawiłem na lakierze ok 30minut. Po przetarciu mikrofibra wziąłem się za wnętrze.

Plastiki wyczyściłem APC Nielsena i nałożyłem na nie Poorboys World Natural Look.

Ostatnim etapem było nałożenie dwóch warstw FinishKare Hi-Temp Paste 1000P w odstępie 1h.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy odczekałem ok 1h od starcie CL68NSC.

Kilka zdjęć auta po jednej warstwie FK1000P:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W międzyczasie zająłem się oponami oraz nadkolami (tylko przód, bo z tyłu sama blacha) na które nałożyłem dressing Poorboys World Boln'N'Bright. Kołpaki nawoskowałem Optimum Car Wax jak i wnęki drzwi.

Tutaj Auto już po drugiej warstwie FK1000P oraz nałożonym dressingiem Nielsen Super-A-Sheen na plastikach i uszczelkach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Prace nad autem zakończyłem o 3 w nocy dlatego też mało zdjęć auta skończonego. Ale... zrobiłem je następnego dnia. Niestety plener niezbyt ciekawy - plac w pracy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oraz kilka z małą zabawą w PS'ie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Auto nabrało trochę wyglądu. Wiadomo, że to nie korekta lakieru ale i tak widać różnicę pomimo srebrnego koloru.

Mamuśka bardzo ucieszona z prezentu - kazała mi przegrać wszystkie zdjęcia jakie zrobiłem :)

Civa zostawiam do wiosny :mrgreen:

Dzięki za uwagę

Pozdrawiam

szynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Super szynka, widzę, że Hondzia to rodzinna marka :)

Żadnego cleanera, tylko IPA?

Zgadza się. Od początku Honda w rodzinie. Ja raz zgrzeszyłem i miałem HoplaOpla :P

Cleanera nie dawałem, bo CL68NSC to AIO więc nie było sensu 2x cleaner.

Powiem, że CL68 dobrze czyści lakier. Zobacz sobie tutaj wygląd pada po zrobieniu mojego auta. Wcześniej też 2xIPA i na to Cl68NSC. viewtopic.php?p=14528#p14528

Bardzo ciekawy i udany projekt gratuluje brak mi tylko zdjec z halogenem po pracy na tym srebrnym bylem mega ciekaw jak to wyszlo

Seba, kurcze była 3 w nocy i nie myślałem żeby jakieś fotki pod halogenem robić - ale zrobię i wkleje - aż sam jestem ciekawe czy coś się ukryło :) choć z tego co czytałem to CarLack AIO nie wypełnia rysek a inaczej OPT Poli-Seal.

Dzięki wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota. No i miejscówka ;) można śmiało do 3 w nocy śmigać :D

Dzięki Monika !

Miejsce jest super. Jedyny minus to ze woda jest strasznie twarda ale od czego jest Fluffy i QD :)

Glinka żółta Temachem. W opryskiwaczu woda z odrobiną szamponu Smartwax.

jak oceniasz tą glinkę? godna uwagi?
Jak dla mnie jest OK. Nie jest agresywna ale też nie jest delikatna. Pracuje mi się nią dobrze. Jedni piszą że im się rozwala itp. ja nic takiego nie zauważyłem. Możesz próbować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą że im się rozwala itp. ja nic takiego nie zauważyłem. Możesz próbować ;)

No właśnie zastanawiałam się czy się nie będzie rozwalać ;) W przyszłym "sezonie" pewnie wypróbuję, chociażby dlatego, żeby mieć jakieś porównanie. Na razie używałam tylko jednej.

No ale dobra, nie o glince ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...