Skocz do zawartości

Srodki do polerowania lakieru Meguiarsa!!


bagins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich!!Mam prosbe do tych co ogarniaja temat,mianowicie potrzebowałbym aby ktorys z forumowiczów wypisał mi jakich powinienem srodków uzyc do przeprowadzenia renowacji lakieru na moim samochodzie,naczytałem sie róznych watków i kazdy poleca cos innego.interesuja mnie srodki Meguiar'sa gdyz mam osobe w USA ktora moze mi je kupic i wysłac.Kolor mojego lakieru to fiolet.Z góry dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Heja.

Ogólnie jeśli chodzi o Megsa to poleca się zestawy:

#83 (jako cutting - mocniejszy, do wstępnej obróbki) oraz #80 (jako finish - wykończenie, nadanie połysku, usunięcie ewentualnych hologramów i mikrorys powstałych po mocniejszej kombinacji pasty i pada).

Jeśli ta kombinacja będzie za słaba to poleca się drugą:

#105 (jako cutting - mocniejszy od #82) oraz #205 (jako finish).

Sprawa jest o tyle łatwa, że Megs ma na każdej butelce oznaczenie stopnia ścieralności poszczególnych past. Musisz tylko wybrać tą mocniejszą i tą słabszą do wykończenia. No i odpowiednie pady, ale to zapewne wiesz :)

Bardziej od koloru lakieru przydałaby się marka samochodu oraz model i rok.. ;)

No i czekamy na powitanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie!!Juz sie przywitałem!!Moj samochodzik to BMW e36 316 coupe rok 96,kolor fiolet.Zapomniałem napisac ze najlepiej by było jakbyscie mi podawali pełne nazwy tych srodków poniewaz nie za bardzo kumam tych oznaczen na srodkach i sam nie wiem jak je wyszukac a po drugie osoba ktora to kupi jest osoba starsza tzn(BABCIA)ktora mieszka w USA.Chodzi mi o zrobienie profesjonalnj renowacji lakieru!!ilosc srodkow jest dowolna tak jak i $$$$ tez nieograniczona!!!Wczoraj kupiła mi jakies srodki ale nie wiem jakie to sa.Chciałem jej wypisac na kartce jakie srodki bym potrzebował do renowacji lakieru,dlatego tez zwróciłem sie do Was z prosba bo wiem ze znacie sie lepiej odemnie!!!podam wam linka jaki rezultat bym chciał uzyskac http://www.mrcleaner.pl/?artykul=66 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie!!Juz sie przywitałem!!Moj samochodzik to BMW e36 316 coupe rok 96,kolor fiolet.Zapomniałem napisac ze najlepiej by było jakbyscie mi podawali pełne nazwy tych srodków poniewaz nie za bardzo kumam tych oznaczen na srodkach i sam nie wiem jak je wyszukac a po drugie osoba ktora to kupi jest osoba starsza tzn(BABCIA)ktora mieszka w USA.Chodzi mi o zrobienie profesjonalnj renowacji lakieru!!ilosc srodkow jest dowolna tak jak i $$$$ tez nieograniczona!!!

Nie bardzo rozumiem cala sytuacje , ale mniejsza o wiekszosc, dostep do srodkow masz ogolnie w PL i oplaca sie branie tego z USA? Masz 3M, Megsa itd nei mysle zebys potrzebowal az tak duzo srodkow na jedno auto, nie wiemy jak wyglada stan twojego lakieru moze jakies foty zapodaj.A moze Babcia $$$$ wysle i zakupy zrobisz na miejscu w PL, do tego masz sklep z kosmetykami na miejscu w Katowicach wystarczy podjechac pokazac auto a koledzy napewno cos dobiora ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie znam megsa poza środkiem do felg i qd. Dlatego nie wiem czy da się zrobić profesjonalną korekcję tymi środkami. Może i tak. Ale jak chcesz ściągać z USA to są bardzie profesjonalne środki niż megs, praktycznie za tą sama cenę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usa jest taniej patrzyłem tam ceny poszczególnych srodków,a jesli chodzi o kaske to juz za duzo mi przyslała,takze narazie nie bede wołal o kasiorke od babki!!Fotki samochodu mam ale nie mam fotek robionych z bliska tzn.lakieru!!Mozna tez zrobic liste innych srodków moze akurat beda tez tam mieli,warto sprobowac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagins przebicie cenowe na Megsie pomiędzy Polską a USA jest ok.100 % - tam jest mniej więcej o połowę taniej, ale przesyłka będzie swoje kosztowała, przy niedużych zakupach to będzie pewni ok. połowy wartości zakupów :lol: - wiem bo sam mam możliwość poprosić kogoś o zakupy i wysyłkę.

Skoro piszesz że kasa nie gra roli to bym sobie odpuścił zawracanie głowy babci i czekanie aż to znajdzie, kupi i wyśle. Nawet jak to pójdzie paczką lotniczą to dojdzie za 7-10 dni a wtedy wysyłka będzie jeszcze droższa niż pisałem wcześniej. Jeżeli chcesz coś kupić w USA to się opłaca zrobić duże zakupy: kupić glinki, ze trzy pasty, QD, wosk albo dwa, może jeszcze jakieś akcesoria, wtedy koszt przesyłki się zamortyzuje, warto poczkać na towar i możesz mieć świadomość że coś zaoszczędziłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo wiem o tym dobrze!!zakupy beda wieksze robione w usa,poprosiłem ja o jakies pasty mleczka woski mikrofibry i maszyne polerska zeby mi kupiła!!Wczoraj dzwoniła do mnie ze znalazła sklep z kosmetykami megsa,mowiła ze jest tego tam duzo była z jakims kolesiem co mowi dobrze po angielsku i kupili mi narazie 5 kosmetyków,chciała wysłac mi je dzisiaj ale powiedziałem jej zeby sie wstrzymała bo chciałbym aby wiecej kupiła srodkow!!wiem tez jakie sa ceny przesyłki tzn ile kosztuje morska paczka a ile lotnicza takze bez obaw a poreszto razem z kosmetykami cos jeszcze by wysłała!!!Wiesz chciałem jej zrobic liste kosmetykow jakie ma mi kupic i jej wysłac pojdzie z tym kolesiem i z ta lista i kupia srodki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać Meg'sa z USA w większych ilościach. Jakieś 2,5-3 lata temu jak robiłem pierwsze detailingowe zakupy to zamiast ponad 600zł w PL, zapłaciłem 330zł razem z przesyłką (braliśmy 2 takie zestawy z kumplem). Dolar poszedł w górę od tamtego czasu, i teraz paczki prawie zawsze siadają na cle, ale i tak się opłaca. Warto sobie przeliczyć żeby zmieścić się w konkretnej wadze i nie przesadzić, bo później cena za paczke rośnie znacząco.

Z Meg'sa można spokojnie brać:

-Ultra Cut Compound (#105)

-Ultra Finishing Compound (#205)

-Show Car Glaze (#7) - klasyk

-Ultimate Wash Mitt

-Supreme Shine Microfibre (3-pack)

-Soft Foam Applicator (2-pack)

-Endurance High Gloss

-Professional Wax (#16)

-Wheel Brightner

-All Purpose Cleaner

-Super Degreaser

Te środki się sprawdzają i można je spokojnie polecić. Chociaż 3 ostatnie można zastąpić w PL tańszymi odpowiednikami np. z Nielsena, których sam używam.

Quick Detailery i inne bzdety są tak śmiesznie tanie tam, że można tego brać do woli (ostatnio QD po 3$ kupowali znajomi).

Reszte dokupić w PL, w którymś z zaprzyjaźnionych sklepów ;)

Co do maszyn z USA to potrzeba przetwornice (110V/230V) i staje się to nieopłacalne i nieporęczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Panowie a jakie byscie polecili kosmetyki na poczatek zabawy z lakierem!!Chcialbym sobie jutro kupic jakies,i sie pobawic bo mam dwa tydnie wolnego i bede miał bardzo duzo czasu,garaz mam ogrzewany wiec jest cieplo w srodku i mam warunki zeby takie zabieg przeprowadzic!!Licze na wasza pomoc!!dzieki.Jak macie jakies propozycje to prosze piszcie na pw.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...