Skocz do zawartości

Mercedes W220 320cdi 2004


Rise and Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przybliżyć Wam projekt który wykonaliśmy już jakiś czas temu - kompletny treatment Mercedesa S klasy z 2004 roku.

Samochód przyjechał do nas celem gruntownego odświeżenia po zakupie - korekta plus odświeżenie wnętrza. Zdjęcia jednakże pokażą, iż owe odświeżenie okazało się być blisko 12 godzinnym, trzy etapowym czyszczeniem i konserwacją skór, które dopiero po wizycie u nas ukazały swój prawdziwy kolor. Użyto kombinacji środków ColourLock oraz RaceGlaze.

Po wstępnym myciu przy użyciu mojego ulubionego ostatnio szamponu, PB Super slick & suds, lakier został gruntownie oczyszczony z osadów i zanieczyszczeń. Dokonaliśmy miejscowej korekcji większych rys przy użyciu zielonego korka, na całości natomiast kombinacje past 3M i PB. Wnętrze wyczyściliśmy i zabezpieczyliśmy przy pomocy preparatów 303, na wnęki powędrował PB QW, na koła PB Wheel Sealant. Przednią oraz tylną (brak wycieraczki) szybę doposażyliśmy w powłokę RainX.

Wisienką na torcie był nowy wosk od Kolegów ze Swissvax, o nazwie MIRAGE.

Użyte środki

Dołączona grafika

Zdjęcia...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiamy,

Rise & Shine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fajna relacja, efekty mimo, że to srebrny - bardzo miłe dla oka :)

Mam dwie prośby, mam nadzieję, że nie wybrzydzam ;)

1. Używasz wielu ciekawych produktów, może dałoby radę popisać o nich parę testów/spostrzeżeń w odpowiednich działach? Wielu osobom byłyby przydatne przy ewentualnym kupnie :)

2. To Ty na zdjęciach? Wrzuć swoje zdjęcie do odpowiedniego tematu, żeby nie zginęło w tłumie :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar_1981 - Dzięki!

marctwain - Dokładnie tak, srebrny kolor nie służy łatwej ilustracji efektów, stąd brak ujęć 50/50, skupiliśmy się na globalnym looku lakieru oraz pokazaniu co działo się wewnątrz. Cleaner do skóry RG bardzo fajny, odpowiada mi jego oleista konsystencja, jednakże nie jest zbyt wydajny, porównując np. do cleanera Colourlock. Co się tyczy elementów wentylowanych, generalnie staram się zwilżać je ciut lżej w porównaniu do "całych" powierzchni, oraz używać szczotki o bardziej miękkim włosiu, by nie poszarpać otworków.

JJ - Dzięki - ostatnio mamy coś szczęście do srebrnych wozów, a już kolejny się zapowiada.

Ad.1 Oczywiście, chętnie podzielę się spostrzeżeniami na temat używanych produktów, jeśli macie jakieś pytania, śmiało! Bo na wnikliwe testopisanie czasu zawsze za mało niestety.

Ad.2 Na zdjęciach jest mój wspólnik, Tomek, zwyczajowo to ja dzierżę aparat. Moje foto wrzucę w odpowiednim temacie, podejrzewam że "nie zginie w tłumie" ;)

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja i niesamowity efekt ze skórami :)

Mam pytanie, te małe srebrne buteleczki za SV, co to? ;)

Dziękujemy :) Te aluminiowe buteleczki to produkty Brilliant Polishes do elementów chromowanych oraz ze stali nierdzewnej, w Mercedesie potraktowaliśmy nimi listwy progowe oraz stojący emblemat - grill przedni jest niestety z tworzywa, więc wyczyszczony został przy użyciu apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Brilianty właśnie ostatnio jak przeglądałem sklep u Kanara to bardzo zaciekawiły mnie butelki-rzucają się w oczy. Mało o nich jest pisane a również chętnie bym się dowiedział coś o tych produktach.

A co to jest to pierwsze z lewej z niebieską etykietą (obok Leather Cleaner'a) bo resztę kosmetyków kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor może nie jest idealny do 50/50 i nie wygląda na zbyt zużyty na zdjeciach początkowych jednak robota ze środka sprawia,że klęcze przed kompem a efekt końcowy jest przedni.Nie sądziłem,ze ze skóry mozna takie cuda wyprawiac.Szkoda,że sprzedałem swojego STSa bo chętnie sam bym spróbował prac nad jasnymi skórami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może jakąś fotkę z polerowania listwy progowej? :D

Postaram się znaleźć, jeśli nie z tego, to z innego projektu gdzie używaliśmy środków Brilliant

A co to jest to pierwsze z lewej z niebieską etykietą (obok Leather Cleaner'a) bo resztę kosmetyków kojarzę.

To cleaner do skóry firmy Colourlock.

sebba75, Shifty - Dziękujemy :)

.Nie sądziłem,ze ze skóry mozna takie cuda wyprawiac.Szkoda,że sprzedałem swojego STSa bo chętnie sam bym spróbował prac nad jasnymi skórami.

Bo Cadillaków się nie sprzedaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...