Skocz do zawartości

Wyposażenie studia detailingu bądź garażu dobrego amatora :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się jakie sprzęty byście zakupili do otwarcie studia detailingu, chodzi mi o to co wybrać by się sprawdziło i by nie przepłacić. Dajcie jakieś propozycje a może pomożecie mi w dokonaniu wyboru, budzet powiedzmy koło 15 tysi ,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podstawy:

- Dobre oświetlenie + jakieś latarki ledowe etc.

- Aparat fotograficzny - do dokumentowania prac i wstawiania na forum... :u

- Ściany pomalowane farbą olejną - żeby nie trudzić się ze zmywaniem kropek od pasty polerskiej

- Kafelki na podłodze - łatwe do sprzątania

Takie studio mi sie marzy no i do tego jeszcze kanał + szafka z narzędziami... :) I tam bym spędzał 3/4 wolnego czasu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia rozmarzyłem się :ymdaydream: Takie miejsce mógłbym mieć...chyba by mnie w domu nie często widzieli.

Jacek poczekaj aż cała ferajna od swoich garaży się oderwie (czyt. cwaniaczki jak to Mariusz ujął) to napewno Ci rzucą taką litanię co potrzeba że odrazu fotel uszykuj żebys miał gdzie siąść.

Ja tak na chłopski rozum napewno bym zaczął od porządnej myjki, odkurzacza, polerki, dobrego oświetlenia i tutaj masz już kilka ładych tysi...a kosmetyki jeszcze i pewnie milion innych dupereli ;)

No i porządny automat do kawy dla klientów - ale z tym do Mariusza uderz :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, chcesz zrobić sobie takie małe studio czy pytasz z ciekawości? :)

No i pytanie drugie, amator na jakim poziomie? Bo ja widać na forum są amatorzy mali i duzi.. :D

Moim zdaniem to powinno być coś takiego:

Myjka ciśnieniowa- Makita HW131 albo Nilfisk/Makita HW101 jeśli to naprawdę amator (+ pianownica)

Rotacja - 3M/nowy Flex albo SIM180/Silverline jeśli to naprawdę amator

Orbitalna - DAS-6 PRO albo DAS-6 jeśli to naprawdę amator

Myjka Parowa - Karcher lub Bass Polska jeśli to naprawdę amator

Odkurzacz piorący - Numatic George

Podnośnik do auta - Marpol

Oświetlenie większe - Lampy HQI na statywach, jarzeniówki na suficie/ścianach albo halogen jeśli to naprawdę amator

Oświetlenie mniejsze - Led Sensor (opisany na forum przez turzola)

Z pierdół będzie stołeczek, dobre pędzelki, masa spryskiwaczy, gąbki, rękawice, ręczniki, aplikatory etc.. :) :-@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, pytam z zamiarem kupna. Druga sprawa to co powiedziałeś to faktycznie amator. Za kwotę którą wymieniałem na początku chciałbym kupić:

-myjkę najlepiej z podgrzewaniem wody

-polerki pewnie 2

-odkurzacz ekstrakcyjny

-odkurzacz taki poprostu do odkurzania

co do drobiazgów to raczej to wszystko mam, jedynie oświetlenie będzie zmienione razem z generalnym remontem mojego garażu=studia B-)

Narazie mam sprzęty amatorskie myjke karcher 7.91MD, poleka das 6 i jeszcze jedna ale marki nie pamiętam, odkurzacz karcher t7/1, pozdro

edit:

a mnie sie taki spodobał :D

http://i6.photobucket.com/albums/y240/x ... C_3147.jpg

na detailingworld jest dzial poswiecony garażom

no trzeba przyznać klasa, mam własnie podobna ilośc miejsca do zagospodarowania z jednym metalowym słupkiem podtrzymującym dach na środku.

Na ściany planuję prysnąć olejną a na podłogę myslałem nad posadzką żywiczną (czy jakoś tak), myślałem też nad a'la kurtyną z plandeki oddzielającą jeden wjazd od drugiego co byłoby niezłe przy myciu auta w zimie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywica epoksydowa- tak to się zwie- ceny są różne ale porządnie wykonane prze firmę która zajmuje się tylko tym to około 250-300zł za metr- na tym zdjęciu masz takie maty- ja jakbym robił to jeszcze kratki odpływowe bym porobił albo chociaż spady na wylewce

ech zagadałeś o tym garażu- i teraz zachciało mi się idę porobić coś do garażu, może jakieś półeczki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, pytam z zamiarem kupna. Druga sprawa to co powiedziałeś to faktycznie amator. Za kwotę którą wymieniałem na początku chciałbym kupić:

-myjkę najlepiej z podgrzewaniem wody

-polerki pewnie 2

-odkurzacz ekstrakcyjny

-odkurzacz taki poprostu do odkurzania

co do drobiazgów to raczej to wszystko mam, jedynie oświetlenie będzie zmienione razem z generalnym remontem mojego garażu=studia B-)

Narazie mam sprzęty amatorskie myjke karcher 7.91MD, poleka das 6 i jeszcze jedna ale marki nie pamiętam, odkurzacz karcher t7/1, pozdro

Według mnie myjka z podgrzewaniem wody to zbędny wydatek, jeśli jednak już się uprzesz to popatrz na ofertę urządzeń przemysłowych BKF (ceny od 10 tys o ile pamiętam)

Polerkę polecam DeWalta, no chyba że masz rączki z plasteliny to możesz sobie wziąć Makitę.

Co do odkurzaczy ekstrakcyjnych to nie mam doświadczenia, sam korzystałem z parowego, ale to już wykracza poza zakładany budżet. Jako odkurzacz wystarczający powinien być Karcher NT35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...