Skocz do zawartości

Mercedes SEC 560 1989r


Rise and Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Witam,

Chciałbym Wam przedstawić nasz wykonany już kawałek czasu temu projekt, który co niektórzy mogą pamiętać z innego forum :geek:

Mercedes W126 SEC 560 1989r

pojemność 5,6 litra - z katalizatorem, moc 280 koni mechanicznych

Samochód należący do forumowicza Martinezzg, poddany został kompleksowej korekcji, czyszczeniu i konserwacji.

Wieloetapowej korekty dokonaliśmy w oparciu o pady 3M wraz pastami 3M i Poorboys. Kombinacji było wiele, lakier jest jednym z twardszych z jakimi miałem okazję pracować.

Lakier został zabezpieczony dwoma warstwami wosku RaceGlaze 55, felgi Poorboy's Wheel Sealant a opony pokryte FK Top Kote Tire Dressing. Skórzane fotele zostały oczyszczone i zabezpieczone zestawem Colourlock.

Po przygodach w warsztatach, gdzie to cudo spędziło ostatnich kilka miesięcy, doszło niestety kilka nowych defektów i skaz które opiszę przy zdjęciach. Nieco ponad dwudziestoletni lakier był już zmęczony życiem - utleniony, pełen kolistych zarysowań i kilkanaście drobnych przetarć których część udało nam się usunąć. W dodatku prawa strona nosiła ślady nieudolnej polerki, co zostało oczywiście skorygowane. Samochód daje po sobie poznać że należy do pasjonata, bardzo się cieszę że udało nam się przywrócić go do dawnego blasku, by pielęgnacja dawała jeszcze więcej radości :good:

Czas pracy: 25 godzin - dwie osoby

ZDJĘCIA:

R222 Total Auto Wash w akcji

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ślady po taśmie klejącej pozostawione przez lakiernika (niedawno naniesiono drobne poprawki na klapie bagażnika)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Glinkowanie - zajęło dwukrotnie tyle czasu ile powinno - na całym samochodzie występował niebieski nalot, prawdopodobnie pozostałości z postoju w zakładzie lakierniczym. Lakier był niesamowicie szorstki. Użyta glinka - RaceGlaze.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Stan lakieru po oczyszczeniu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Maszyny w ruch :ad:

Dołączona grafika

http://a.imageshack.us/img843/4396/96619065.jpg]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na całość poszedł wosk RaceGlaze 55 wraz z dedykowanym cleanerem

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Felgi i opony dopieszczone środkami Brilliant Polish i 3M a następnie zabezpieczone sealantem PB i dressingiem FK Top Kote.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fotele wyczyszczone i zakonserwowane zestawem ColourLock - lewa strona już wyczyszczona czeka na LV Protector, usunięty wszelki brud i tłusty nalot.

Dołączona grafika

To "siedziało" w podkłokietniku

Dołączona grafika

50/50 wyczyszczonego i pokrytego dressingiem kokpitu

Dołączona grafika

Odkurzone wykładziny i dywaniki, zaaplikowaliśmy zapach "Leather" z palety PB

Dołączona grafika

EFEKT?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiamy,

Rise & Shine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No chłopaki, piękny "lot" praca jest bardzo profesjonalnie zrobiona, zdjęcia rewelacja. Auto teraz zachwyca wyglądem każdego miłośnika meroli. Jako iż bardzo dawno temu miałem identyczną furę to tak jakoś mi się przyjemnie zrobiło patrząc na to auto, a szczególnie jak jest takie błyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym sie czepiał jak to mówią :lol: ale panie Adamie- kratki nawiewów widać... :-B chyba, ze nie te okulary mam. To szczegół, ale detailing to szczególarstwo. :u

Konstruktywna krytyka jest zawsze mile widziana - nawiewy były przedmuchiwane sprężonym powietrzem oraz czyszczone pędzelkami, nie podejmowaliśmy się demontażu by dobrać się do nich jeszcze bardziej "dogłębnie". W połączeniu z bezlitosnym światłem lampy błyskowej, resztki zanieczyszczeń niestety się ukazały. Widzę jednak że projekt się spodobał, skoro po pierwszym komentarzu wciąż spoglądałeś z taką uwagą na zdjęcia ;)

Shifty - Bardzo miło nam to słyszeć, zwłaszcza od byłego właściciela takiej ślicznotki :) Świetny samochód, naprawdę miło wspominam tę pracę.

Monika - Dzięki :) Ulubione zdjęcie? Trochę ich jeszcze mam w zanadrzu, może coś dorzucę na życzenie ;)

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa, prezentować Wam nasze prace to czysta przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - Dzięki :) Ulubione zdjęcie? Trochę ich jeszcze mam w zanadrzu, może coś dorzucę na życzenie ;)

to zdjęcie mi się podoba :f

z tymi załamaniami na karoserii ;)

Dołączona grafika

a na życzenie to, jakbyś kiedyś pamiętał o fotce z polerowania czegoś chromowanego albo ze stali nierdzewnej przy pomocy jakiegoś środka z serii Brilliant Polishes, bo pamiętam jak w Mercedesie W220 go używaliście :mrgreen: ale to tak przy okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...