Skocz do zawartości

temperatura a wynik korekty


Zając

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanie mam do was Panowie no i oczywiscie Panie :)

Jaki wpływ ma temperatura otoczenia w moim przypadku garaż "powiedzmy ogrzewany" na efekt korekty??Walcze sobie drugie popołudnie z Leonem i zastanawiałem sie czemu wczoraj robiło sie lepiej niz dzis??Wczorajsze elementy wypolerowały sie praktycznie na lusterko po użyciu Deoxa 2 przy tem. ok 15-18'C.Dziś dupa.Temp. ok 10 i Deox sie zaczyna wałkowac i nie tnie tak jak wczoraj.Zostaje mnustwo drobnych rys tzn drobnych nie ma teraz grube dostały miano drobnych :P Pomyslałem,że może problem tkwi w rysach wiec użyłem Deoxa 1 i kiszka.Nie da się nawet rozprowadzic pasty.Roluje sie i wałkuje.Czy to problem zwiazany z tym,że było troche za zimno??Wyprowadzajac dach wyrecytowałem chyba cały słownik łaciny podwórkowej :D Dodam,że zmiana padów na nowe i inne rodzaje wcale nie pomogła :( Jutro znowu ma byc ciepło w garażu wiec zastanawiam sie czy to co dzis mi wyszło na dachu i masce powinienem poprawic znowu D2 czy D3 sobie z tym poradzi??

Miałem dziwne wrażenie,że na panel wdziera sie wilgoc i pierniczy robote.

Jaka jest najbardziej optymalna temperatura do korekty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie mam własnych obserwacji z takiej pory roku, ale pisał gdzieś Kot Bonifacy, że pracuje w temp. niższych niż te, które podałeś, Rafał. Pewnie pasty bardziej oleiste są bardziej komfortowe w pracy w niższych temperaturach. Ale niech się wypowie ktoś z większym doświadczeniem ode mnie. ^#(^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal poczytaj "Wczorajsze elementy wypolerowały sie praktycznie na lusterko po użyciu Deoxa 2 przy tem. ok 15-18'C.Dziś dupa.Temp. ok 10 i Deox sie zaczyna wałkowac" czyli te elemnty sa juz zrobione i chyba nie poleruje ich drugi raz skoro wyszly na lustro, czy zle rozmumiem?

Wydaje sie ze teraz problem polega na kolejnych elementach samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie go etapami poniewaz działam tylko wieczorami po pracy.Dzis sprawdze raz jeszcze zachowanie sie pasty przy ok 18'C.Najważniejsze co mnie gryzie to czy powinienem elementy które mi sie nie podobają potraktowac jeszcze raz D2 czy D3 może to jakos wyprowadzic??

Jak np robisz D2 to ponownie zrób D2 aż Cię zadowoli. D3 to już sam finish ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie go etapami poniewaz działam tylko wieczorami po pracy.Dzis sprawdze raz jeszcze zachowanie sie pasty przy ok 18'C.Najważniejsze co mnie gryzie to czy powinienem elementy które mi sie nie podobają potraktowac jeszcze raz D2 czy D3 może to jakos wyprowadzic??

Sprawdz D2 na miekkim padzie moze byc dobrze a na rolkowianie pasty naloz jakis QD na element moze ci pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nic nie zdiałałem bo ogrzewania brak za to dzis nadrabiałem i powiem wam,że temp ma kluczowy wpływ do jakości zabawy.Dzis temp. min 15 do 20'C zero wałkowania D2 dokończone praca D3 boska.Chyba nigdy wiecej nie zabiore sie do pracy z tak nie pewnym ogrzewaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...