Skocz do zawartości

Astra zimowe woskowanie


jacek_gti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj umyłem auto na myjni proszkiem, następnie na podjeździe metodą 32 wiader, a dzisiaj wziąłem się za glinkowanie i nałożenie Colli 476, narazie poszła jedna warstwa, może pod wieczór pójdzie druga, zastanawiam się czy dołożyć na koniec UQD Megsa. Dodam fotki narazie robione fonem ale jutro jak wyjadę wrzucę fotki z lustra to będzie lepiej widać.

Będę się starał opisać jak wosk zachowuje się w przyszłości.

Pierwsza fotka jest zaraz po glinkowaniu

Dołączona grafika

Kolejne po nałożeniu Colli

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak czyste auto to tylko wspomnienie za nim spadł śnieg :P. Ładnie wyszło i super tak móc sobie pogłaskać w grudniu lakier :).

Podkładaj mf pod butelki jak kładziesz bezpośrednio na lakierze, bo chłopaki nie dadzą tobie żyć :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie :)

Co do butelki, to juz wiesz :P

Tak jak pisał Deco - UQD nie ma sensu moim zdaniem od razu po nałożeniu wosku, tylko np. po pierwszym myciu :u

Ogólnie zastanawiam się, czy UQD położony na dopiero co nawoskowane auto nie osłabia tego wosku - nie pozwala mu się 'wysezonować' - przyjdzie wiosna, będę testował. Po ostatnich zabawach, wydaje mi się, że jednak ma to znaczenie (doszukiwałem się przyczyn zniknięcia Colli po niecałych 2 miesiącach - zapomniałem, że wtedy od razu poszedł UQD). Na razie nie sieję paniki :lol: Może ma to znaczenie, może nie...test mozesz przeprowadzić i Ty Jacku ;)

A i jeszcze jedno pytanko... po co obklejałeś auto do woskowania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, Colli lubi się z UQD, nie wiem czy to przyjaźń...może jednak coś więcej :u :lol:

Testowane nie raz, nic się nie gryzło przy rozpoczęciu użytkowania po pierwszym myciu.

Colli po okresie 5,5 miesiąca nie wyglądał już jak świeżo nałożony - chodzi o kropelkowanie (nadal występowało, krople nie były już jednak tak regularne) , ale nadal bardzo dobrze odprowadzał wodę - fot nie mam. Musiałem go ściągnąć - to była najwyższa pora na zabezpieczenie mamuśki auta przed zimą :P To 5,5 miesiąca od samego początku maja do połowy października ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka sorry że jeszcze fotek nie wrzuciłem, ale dopiero wczoraj wieczorem poszła 2 warstwa Colli i przy okazji wziąłem się za skórę i wyczyściłem ją gliptonem. Muszę przyznać że wyjątkowo długo zeszło mi na szczegółach. Wypróbowałem też rękawice z MF (CarPlan), jest dobra do wstępnego wytarcia wosku ale na konieć pasuje jakąś miękką MF dopolerować, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...