Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw (Czerwony Focus)


Gość kempus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomału przygotowuje się do wiosny i kompletuje zestaw :f

Na razie zebrałem "cuś" takiego:

*Mycie - Aktywna piana Valet Pro + Szampon Lusso Oro

*Glinkowanie - Miękki Bilt Hamber

*Cleaner - DodoJuice LimePrime Light

*Show Car Glaze #7

*Wosk Colli 476s

Co do samej korekty to prawdopodobnie będzie albo przeprowadzana u znajomego na pastach 3M lub też zakupię Das-6 z zestawem Scholl'a (tak BTW co myślicie o takim połączeniu dla początkującego?)

YYY - przepraszam, zpaomniałem wspomnieć

Do wnętrza:

*Autoglym Interior Shampoo+ (na próbę) 303 Aero, Nielsen Finesse, Pb NL

*Koła - Nielsen NonAcid Cleaner (czy jakoś tak :lol:) + Nielsen Brillance

*Plastiki Zewnętrzne - Nielsen SAS

Do tego mikrofibry, ręczniki JanaNiezbędnego do wycierania \:D/, aplikatory Megs'a i 2 rękawice Nigrin'a z których jestem bardzo zadowolony (jedna do mycia "od pasa" w dół, druga "w górę" :D ).

Co do wosku, chętnie zamieniłbym Colli na coś bardziej "wakacyjnego", naturalnego, a Colli może zostać na zimę.

Czy to dobre połączenie cleaner'a dodo + politury? Ile trzeba odczekać pomiędzy aplikacją 1. a 2.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Michał, zestaw jak najbardziej pozwalający na "robotę".

Ręcznik-jak nie masz to nie baw się w eksperymenty i kup fluffiego.

Wosk wakacyjny - PB nattys albo jakies dodo.

Po cleanerze dodo śmiało możesz politurę, nie musisz odczekiwać. Politura podbije efekt wosku, może ale nie musi wpłynąć na jego trwałość.

A zestaa dasa i scholla - :u z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, zestaw jak najbardziej pozwalający na "robotę".

Ręcznik-jak nie masz to nie baw się w eksperymenty i kup fluffiego.

Wosk wakacyjny - PB nattys albo jakies dodo.

Po cleanerze dodo śmiało możesz politurę, nie musisz odczekiwać. Politura podbije efekt wosku, może ale nie musi wpłynąć na jego trwałość.

A zestaa dasa i scholla - :u z doświadczenia.

Dzięki wielkie. Co do politury, zdaję sobie sprawę, że skróci to żywotność wosku, dlatego pytam o zestaw typowo "wakacyjny", a Colli zostanie na zimę \:D/ Co do natty's (bo chyba mówisz o red) słyszałem sporo ciekawych opinii i chyba się na niego skuszę. Jeśli chodzi o woski Dodo to kompletnie nie jestem w temacie i nie wiem "co warto, a czego nie".

Co do maszyny i pracy z nią - jestem w tym temacie nowicjuszem, może uda mi się poobserwować czyjąś pracę "na żywo" jeśli nadarzy się taka okazja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam małą uwagę odnośnie #7. Dostałem kiedyś próbkę od SCS. Próbowałem swoich sił z tym środkiem. No i za cholerę nie potrafię się z nim dogadać. Strasznie się maże, jest gęsty na lakierze, ciężko nałożyć cienką warstwę. Daje fajną głębie ale nie wiem czy wart tylu mordęg. A może ktoś ma inne odczucia z pracy z siódemką. Z chęcią o tym posłucham i dowiem się co robiłem źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ.- dzięki, że o tym wspomniałeś, zwrócę na to uwagę przy nakładaniu, ale szczerze mówiąc właśnie przy zakupie #7 kierowałem się dobrymi opiniami na jego temat :-? wiele pewnie zależy od sposobu nakładania/warunków otoczenia/długości trzymania na lakierze.

Edit: Odgrzewam kotleta - Wie ktoś, czy można w ogóle dostać próbkę Wolfgang'a Deep Gloss? Bo stoję przed wyborem wosku (wolałbym coś dobrego, a w małej ilości), a słyszałem o Wolfgang'u wiele dobrego.

A jeśli nie Wolf, to...? :o)

Chętnie zjadłbym coś z Dodo, Lusso Oro, Race Glaze, ale problem w tym, że kupiłem już cleaner (Dodo LPLight) i chciałbym coś co podejdzie na tym cleanerze, a Lusso i Race Glaze mają "teoretycznie" dedykowane cleaner'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...