Skocz do zawartości

Salon masażu


jacek_gti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, strasznie frustruje mnie ta zimowa pogoda, nie mogę za wiele porobiś w swoim garażu (=salonie masażu), dltego też wczoraj zamówiłem na próbę dwie lamy metalohalogenowe o mocy 150W każda, skłaniam się by je zamontować nad pierwszym wyższym garażem. Jeżeli nie zastąpią godnie świetlówek to trafią na zewnątz jako oświetlenie placu przed garażem. Wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Jeżeli faktycznie będzie to za mała moc to bardziej będzie się kalkulowało zamontować 4 oprawy 2x36W (cały czas mówimy tylko o pierwszym najwyższym garażu), pozdro

Dodam jeszcze moje wstępne przemyślenia odnośnie oświetlenia, zapisane w Paint-cie, może dorzucicie swoje 3grosze. Są to projekciki zrobione zanim dowiedziałem sie o lampach metalohalogenowych, pozdro

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tutaj są zaznaczone tylko gniazda siłowe, gniazd 230V będzie zdecydowanie więcej dookoła pomieszczenia, mi chodzi głównie o oświerlenie :D

edit: 02.02.2011.

Dawno nic nie pisałem, a ostatnio troszeczkę się zmieniło mianowicie powstałą nowa instalacja elektryczna a na dniach mam zamiar zabrać się za ocieplenie dachu. Po wielu rozmowach zdecydowałem się na wersję:

- blacha

- kontr łata

- folia paro coś tam

- deski na belkach

- wata 13cm

- folia też jakaś spacjalistyczna

- sufit, będzie to blacha jak na dach tylko o niskim profilu i w kolorze matowym srebrnym.

Na sufit wybrałem blachę gdyż ewnetualnie skraplająca się woda nie narobi żadnych szkód.

Fotki wrzucę już niebawem pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie ma co sie bawić w deski, płyta osb 18mm i gra gitara;)

co do tego spawania to nie możliwi są ci "fachowcy" w życiu nie odebrałbym takiego czegoś, jeszcze jaka spoina a2?a3?a4? bardzo mała powierzchnia spawania jest do poprawki;)

jeszcze co do dachu mam nadzieje że wata nie cukrowa;) taki żarcik, ale stosując osb nie musisz już kontr-łat stosować, a pamiętaj im lżejszy dach tym lepiej- akurat w twoim przypadku i tych spawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po długiej przerwie, wrzucam fotki z intensywnych prac nad salonem. Dach został już zaizolowany ocieplony i oświetlony, mocowanie metalowej belki zostalo przerobione ( została dodana obejma). Nowa instalacja elektryczna również jest ukończona. Aktualnie pracowałem nad usunięciem starej popękanej wylewki, podłączeniem wody oraz kanalizacji. Fotki poniżej:

- tutaj ukończony sufit z zamontowanymi oprawami Philipsa, każda 2x54W lub 56W (nie pamietam)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

- ułożona instalacja kanalizacyjna z kratkami firmy Mea, każda z nich jest zasyfonowana i posiada kosz na piach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

- już po wylaniu, pierwszej dolnej części wylewki (chudziak)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kolejne fotki niebawem, bo już jutro będzie wylewana górna część wylewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...