Skocz do zawartości

Wybieramy woski na sezon wiosna/lato/jesień !


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką propozycję abyście zaproponowali w jakiej kolejności mam nałożyć niżej wymienione woski i dlaczego :mrgreen:

Oto lista LSP:

1. Bilt-Hamber Hydra-Wax

2. ClearKote Carnauba Moose Wax

3. Dodo Juice Purple Haze

4. Dodo Juice Banana Armour

5. Duragloss #105

6. Duragloss Track Claw Racing Polish

7. Insta Finish Butter Wet Wax

8. Lusso Oro

9. Migliore Original

10. Migliore Frutta

11. Naviwax Dark

12. Optimum Car Wax

13. Poorboy’s World Natty’s Blue Paste Wax

14. SNB Bananolex

15. Swissvax Concorso

Np.

1. Dodo Juice Banana Armour - bo .... i jakiś powód - nie oczekuje elaboratów i na luzie podejdzcie do tematu ;)

2. ....

3. .....

Mam swoją kolejność ale chciałem coś z Wami przykombinować :ugeek:

Będę zaczynał prawdopodobnie od następnego weekendu - 11-13marca.

Auta - tylko dwa Civici - Pirates Black i Silver Mettalic bo mam je najbliżej i codziennie będę widział i się o nie troszczył.

Oczywiście relacja i fotki zamieszczę - gorzej z testem na trwałość... bo nie wiem czy wytrzymam ale to zależy teraz po części od Was :u

Chodzi mi o to, że np. chcesz kupić jakiś wosk z wyżej wymienionej listy - to napiszesz

1. X bo chce ten kupić a mam srebrny/czarny kolor i chce zobaczyć jak to wyjdzie - i tyle.

albo

2. Y bo fajnie się go nakłada gołymi rękami - a podaje np DJ Purple Haze :u

PS. Tak, nudzi mi się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ostatnio, co jest pokazane na zdjęciach w Co robiłeś przy aucie, użyłem Lusso Oro.

Temperatura wosku i miejsca gdzie była przeprowadzana aplikacja 19,5 stopnia.

W sumie temperature wosku określę jutro, pstrykne w niego pirometrem i będę znał dokładną, ale pomieszczenie miało 19,5 i wosk w nim stał 2 doby.

Wosk miękki. Nakładało się bardzo przyjemnie, szybko. Powierzchnia była uprzednio zrobiona Insta Finish Premium Polish, więc była dość śliska, i zaszklona (w/w produkt zawiera carnaube, powoduje sam sobą szkło na lakierze). Jak napisałem, nakładało się bardzo przyjemnie, bardzo ładny zapach troszkę kokosowy, kojarzący się z Wedlowskimi kokosankami, który zdominował mój garaż o powierzchni około 140mkw.

Również ścieranie wosku po około 20-30 minutach (gdyż na jeden panel był nałożony DJ SN, a on wg. Maćka/Noxa wymaga przynajmniej 20minut) było przyjemne, rzekłbym nawet iż łatwiej się go ściągało niż wspomnianego SN.

Na pierwszy rzut oka LO miał dużo większą głębie niż SN, oraz więcej WETLOOK.

Uważam, iż gdy będę miał luz na kasie, to na pewno zakupię dużą puchę Lusso Oro.

Trwałość... Astra została posmarowana 1.03.2011, niestety, trwałości nie sprawdzę, gdyż w okolicy 30.03 - 1.04.2011 będzie kolejny treatment związany ze zmianą wosku na aucie. (nie wykluczam użycia któregoś z mojej palety DJ - PH, BV, SN)

Post włożony tutaj, gdyż według mnie, wosk idealnie nadaję się na lato.

Aha, niestety, dzisiaj, po nocy wygrzewania auta w garażu temp około 20,5stopnia Lusso Oro troszkę się wypocił, przetarty Shag Eurowa po wyjeżdzie na słońce znów po kilkunastu minutach zaczął się pocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja ostatnio testowałem kombinacje CL68 NSC + Lusso Oro efekt wychdozi ciekawy NSB bardzo fajnie szkli lakier a lusso dodaje mu tego czegoś co robi końcowy efekt :)

Kombinacja dosyć trwała i bardzo dobrze wyglądająca no i przede wszystkim fajnie zrzuca wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Będę zaczynał prawdopodobnie od następnego weekendu - 11-13marca.

Auta - tylko dwa Civici - Pirates Black i Silver Mettalic bo mam je najbliżej i codziennie będę widział i się o nie troszczył.

jak tam woski? zacząłeś już coś kłaść?

ciekawi mnie co wybrałeś/wybierzesz na Silver Mettalic i jak by na nim Natty’s Blue wyglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze próby wosków za nami :f

Na pierwszy ogień poszedł Insta finish Butter Wet Wax

Wygląd na lakierze daję bardzo mokry. Fajny wosk, przyjemny w nakładaniu, wydajny, nie pyli przy ścieraniu i nie brudzi plastików. Efekt można zobaczyć tutaj:

Honda Civic 1997 5D - Wash, Wax and Rock&Roll [Duże fotki !]

________________________________________________________________________________________________________

Kolejnym woskiem był Poorboy's World Natty's Blue

Wygląd daje jak producent pisze:

Pozostawia ekstremalnie „mokre” i lśniące wykończenie na lakierze samochodowym.

Wzmacnia głębię koloru ciemnych lakierów, dając tym samym niepowtarzalny efekt.Może nie taki ekstremalnie mokry ale jest dość mokro. Podoba mi się bardzo :)

W porównaniu do wcześniej nałożonego Instafinish Butter Wet Wax efekt "mokrego" lakieru jest mniejszy. Chyba lol.

Efekt i można zobaczyć tutaj:

Poorboy's Natty's Blue vs Meguiar’s NXT 2.0

________________________________________________________________________________________________________

Następny będzie.... hmm jeszcze nie wiadomo 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...