Skocz do zawartości

BMW 320 Cabrio E46 by SNB Gdynia


Arturo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień po Lagunie zawitało do nas BMW 3ka w Cabrio, auto stało nie jeżdżone od listopada i wtedy też było myte po raz ostatni :( Jak stopniał śnieg i właściciel przypomniał sobie o samochodzie, odezwało się jego sumienie i postanowił przygotować auto na lato nie żałując mu niczego :u

Tak BMW wyglądało gdy zawitało w nasze progi:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Lakier był dość zniszczony a miejscami miał bardzo głębokie rysy. W niektórych miejscach jechaliśmy na D1 i futrze ale większość auta była zrobiona S17+ na białym padzie, miejscami użyliśmy D2 i żółtego wafla MS. Finisz to ACP 150 na super delikatnym niebieskim waflu DOL. Na koniec całe auto zabezpieczone Safety Paint. Oto efekty:

Dołączona grafika

Na zdjęciu 50/50 widać że coś jeszcze rysek zostało więc później była dalsza zabawa, celem było zbliżenie się do 100 % korekty tak bardzo jak to możliwe - z zachowaniem zdrowego rozsądku i lakieru na BMW ;)

Tu po miejscowych poprawkach:

Dołączona grafika

Tylna klapa pomimo że mała pochłonęła sporo pracy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pod maską czyścił Adams a plastiki konserwował SAS Nielsena. Mata izolująca pod maską zakonserwowana "Undercarriage Spray" od Adamsa o zapachu jakby winogronowym - jak właściciel zajrzał pod maskę i poczył winogrona to go zdziwko strzeliło :lol:

Dołączona grafika

Nadkola namaszczone SAS'em, a na felgi poszedł Hi Temp

Dołączona grafika

We wnętrzu też było co robić. Skóry czyszczone Nielsenem i konserwowane ACP. Dach zaimpregnowany AquaImp.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety z przykrością i skromnością stwierdzam że fotka nie oddaje prawdziwego efektu - tak jak czasem na fotografii auto wygląda lepiej niż w rzeczywistości to tu jest odwrotnie :|

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do lakieru to nie mam uwag, bo nie jestem w stanie określić po zdjęciach (zresztą nikt nie jest chyba, że "specjaliści"), ale auto wygląda bardzo dobrze, jestem pewny, że Seba zadbał o to żeby dobrze wyglądało.

Ale pozwólcie że przedstawię kilka uwag: pierwsza rzecz to efekt końcowy delikatnie burzą brudne szyby (np na foto z dachem).

Druga rzecz to tapierka skórzana: na początku (mniemam, że zaczynacie, więc bez obrazy :) ) pracuj raczej na mniejszych elementach. Powiedzmy po dwa kawałki zszytej skóry na raz. Niektóre clenaery są tak mocne że po nałożeniu na cale siedzisko farba potrafi puścić, szybko działać trzeba.

W całości ujmując praca bardzo dobra, powodzenia i dużo klientów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozwólcie że przedstawię kilka uwag: pierwsza rzecz to efekt końcowy delikatnie burzą brudne szyby (np na foto z dachem).

Druga rzecz to tapierka skórzana: na początku (mniemam, że zaczynacie, więc bez obrazy :)) pracuj raczej na mniejszych elementach. Powiedzmy po dwa kawałki zszytej skóry na raz. Niektóre clenaery są tak mocne że po nałożeniu na cale siedzisko farba potrafi puścić, szybko działać trzeba.

Ad.1 Hmmm... Ale tam nie jest nigdzie napisane że to efekt końcowy.... Na tej fotce dach jest zaimpregnowany dopiero w połowie (co widać po różnicy w kolorze) czyli ktoś jeszcze pracuje nad autem, później jeszcze uszczelki dookoła szyb i drzwi były robione więc jaki jest sens przed tym myć szyby :-?

Ad.2 Dzięki za uwagę, będziemy pamiętać. Powiem też szczerze że cleaner Nielsena nie jest zbyt mocny - na pewno nie tak jak APC który nie zdążył dojść tamtego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Arturo bardzo ładna praca :) auto z mojej ulubionej stacji wiec tym bardziej miło się ogląda :)

Ja do niczego nie zamierzam się czepiać ;) ale przydały by się foty pod halogenem bo jarzeniówki jednak nie uwydatniają rys tak jak odpowiedni halogen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ze sreberkiem interesujące :u

Praca świetna, a macie zdjęcia na zewnątrz?

Właściciel był dzisiaj,obejrzał i powiedział że szkoda mu wyjeżdżać bo nie jest kompletnie sucho na drogach. Zapytał się czy może zostawić do weekendu bo ładna pogoda i już drogi powinny być suche :D

Tak więc fotek na zewnątrz nie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www1.picturepush.com/photo/a/518 ... E46/13.jpg o ta fotke mi chodziło, rzeczywiście widze teraz, że dach do połowy zrobiony, biję się w pierś. Przyjmij moją krytykę raczej jako radę, nie chę tu umiejszczać waszej pracy bo widać, że wkładacie w to serce i duzo zaangażowanie a to dobrze, praca powinna w końcu sprawiać przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www1.picturepush.com/photo/a/5186719/800/BMW-320-Cabrio-E46/13.jpg o ta fotke mi chodziło, rzeczywiście widze teraz, że dach do połowy zrobiony, biję się w pierś. Przyjmij moją krytykę raczej jako radę, nie chę tu umiejszczać waszej pracy bo widać, że wkładacie w to serce i duzo zaangażowanie a to dobrze, praca powinna w końcu sprawiać przyjemność.

Kanar krytyka czy tez nazwac to podpowiedzia jest wrecz wskazana :u ,skora jasne Sebastian pokazal jak sie czysci na przednich fotelach z takimi samymi zaleceniami jak Ty piszesz, i zobacz tylko czlowiek sie odwroci i juz mlodziez po swojemu robi :mrgreen:

Nox co do halegonu to moze masz racje ale przy tej lampie co jest pracowalo sie bardzo dobrze bo nie daje ciepla jak halogen :u, zobacz kiedys sam jak sie pracuje przy takiej przenoszonej jarzeniowce i ile rys widac mozna sie zdziwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fot przy lampie, to zależy jaki efekt zdjęć bysmy chcieli uzyskać. Do fot typu show&shine każdego dodatkowe źródło światła spotęguje efekt, odbicia, załamania światła, podłoga w z kaflami ułozonymi "w kratkę", różna tam są kombinacje. Odnośnie fotek przy halogenie i 50/50 to nie wiem, nie umiem takich robić więc nie pomogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata izolująca pod maską zakonserwowana "Undercarriage Spray" od Adamsa o zapachu jakby winogronowym

fakt, dość specyficzne te winogrona ;) podoba mi się ten specyfik choć próbowałam tylko z kawałkiem nadkola;

Artur, w jaki sposób konserwowaliście tą matę? psikaliście, wcieraliście?

Super, że bmw do Was dotarło, wygląda rewelacyjnie :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, w jaki sposób konserwowaliście tą matę? psikaliście, wcieraliście?

Oczywiście najpierw pojechaliśmy matę szczoteczką i APC a później tak jak piszesz - efekt wizualny nie był bardzo widoczny, przynajmniej nie na tyle żeby ująć to na fotce.

P.S.

Winogrona to chyba najbliższy zapach ale nie jestem pewien czy to trafne określenie... Może guma do żucia o smaku winogronowym była by trafniejsza :) W każdym bądź razie przyjemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec całe auto zabezpieczone Safety Paint.

Moglibyście coś więcej napisać ? Co to jest ? Sealant ? Czy jakaś inna powłoka ?

Jak obchodziliście się z lakierem wokół tego logo ?

Dołączona grafika

Bardzo fajna praca, lecz troszkę mało zdjęć - ale przecież jeszcze będą okazje ;)

Powodzenia ! :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec całe auto zabezpieczone Safety Paint.

Moglibyście coś więcej napisać ? Co to jest ? Sealant ? Czy jakaś inna powłoka ?

Jak obchodziliście się z lakierem wokół tego logo ?

Dołączona grafika

Bardzo fajna praca, lecz troszkę mało zdjęć - ale przecież jeszcze będą okazje ;)

Powodzenia ! :u

Ad.1 Właśnie kończę tłumaczenie na temat zabezpieczania lakieru metodą PPS - niestety nie ma materiałów polskojęzycznych na ten temat, ale takie podstawy działania postaram się ująć w kilku zdaniach ;)

Ad.2 Bez obklejania, najprecyzyjniej jak się dało przy krawędziach naklejki i kilka przjazdów bez nacisku po naklejce

Ad.3. Jest 17 moich fotek i prawie 30 Seby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...