Skocz do zawartości

Witam okolice Skierniewic i Żyrardowa oraz całe Forum


Saddam

Rekomendowane odpowiedzi

Przygodę z detailingiem zacząłem niedawno. Posiadam Megankę i gdzieś ktoś na forum megane właśnie rzucił temat. Spodobało mi się, zacząłem czytać i tak właśnie trafiłem do Was. Projektów własnych nie mam ponieważ dopiero pierwsze kroki stawiam w tym temacie i byłbym naprawdę wdzięczny za wszelkie instrukcje, pomoce a najlepiej rzeczowy opis od jakiego zestawu mogę moją przygodę zacząć.

Serdecznie pozdrawiam z małej miejscowości Puszcza Mariańska gdzie od niedawna mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witamy w rodzinie ;)

Zapraszam do zadawania pytań w odpowiednich działach, również w dziale "Pierwsza pomoc" jest kilka zestawów startowych. Możesz również opisać tam jakie masz auto, jaki lakier, co chcesz osiągnąć. Sporo tu amatorów, którzy chętnie udzielą pomocy :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco Was oszukałem, co nieco jednak robiłem, aczkolwiek porównując do Was to amatorszczyzna. Zdjęcia jakieś mam, jak znajdę to wrzucę.

Zająłem się Fiestą mk3 '97 czerwoną. Robiłem to jakieś 2 miesiące temu.

1. Korzystając z dobrej pogody (temp. na plusie, bez opadów), umyłem auto

szamponem z Autolandu, nie pamiętam jakim, podobno o neutralnym ph, na 2 wiadra.

2. Wprowadziłem do garażu, za pomocą irchy wysuszyłem lakier.

3. Do wyczyszczenia lakieru z wszelkiego pozostałego po myciu syfu użyłem produktu SONAX Spray & Clay - glinka i poślizg do niej.

4. Po zastosowaniu glinki wysuszyłem lakier tam gdzie było to konieczne, po czym nałożyłem politurę Autolandu, łącznie z polerowaniem.

5. Na to dałem wosk SONAX Xtreme Wosk Polish & Wax Nr.2 Nano Pro plus oczywiście polerka ;)

Wszystko robiłem ręcznie, jako nowicjusz nie miałem łatwo ;) Zeszło mi się ok. 4-5h, z tym, że robiłem wszystko dokładnie i powoli.

Efekt zaskoczył nie tylko mnie, choć wiedziałem, czego mniej więcej mogę się spodziewać. Teść tymczasem nie wiedział i po prostu "opadła mu kopara", szwagier natomiast - sceptyk, bo on sam swojego Passata "dał na polerkę i wybulił 4 stówy" oparł się dolną częścią pleców o klapę bagażnika i... ześliznął się z niej :D

Także jakiś początek już za mna ale niezupełnie o takie coś mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...