Jump to content

Wosk + Sealant?


halski1982

Recommended Posts


  • Administrator

Hey ,

Woski naturalna z woskami syntetycznymi bardzo się lubią :)

Wszystkie polimerowe zabezpieczenia chętnie przyjmują na siebie carnaubę .

Ważna jest kolejność poza paroma wyjątkami zawsze nakładaj sealanta a na to wosk naturalny , warto również zwrócić uwagę na czas między aplikacjami . Polimerowa warstwa wymaga utwardzenia nawet w przeciągu 24h , wcześniejsza ingerencja nawet naturalnego wosku może mieć negatywny wpływ na trwałość takiej kombinacji .

Osobiście nigdy nie stosowałem kombinacji NXT + wosk naturalny aczkolwiek produkt Meguiar'sa bazuje na wspomnianych polimerach w teori powinno być ok , teraz tylko pora to zweryfikować w praktyce :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jak myślicie, jest sens położenia DJ Purple Haze na nałożoną wczesniej jedną warstwę NXT 2.0. Czy raczej mija się to z celem?

Wszystko zależy od tego jakie efekt chcesz uzyskać. Jeśli chcesz podkręcić "wet look" o te przysłowiowe 2% to możesz nałożyć PH. Ale, z drugiej strony, najprawdopodobniej w ten sposób zepsujesz efekt hydrofobowy, który zapewnia NXT 2.0. Z własnego doświadczenia powiem, że o ile w przypadku NXT 1.0 czasem dodawałem warstwę DC3 lub GCLW to kiedy przesiadłem się na NXT 2.0 dałem sobie z tym spokój. Efekt wizualny NXT 2.0 już sam w sobie był dobry, a spływanie wody z lakieru przy 50-60km/h ... bezcenne. Żaden inny wosk/sealant, którego używałem nie pobił tego wyniku. :))
Link to comment
Share on other sites

Efekt wizualny NXT 2.0 już sam w sobie był dobry, a spływanie wody z lakieru przy 50-60km/h ... bezcenne. Żaden inny wosk/sealant, którego używałem nie pobił tego wyniku. :))

Tak, zgadzam sie z Roninem. Nakladalem na NXT2.0 warstwe #16 i nie widzialem roznicy ani w poprawieniu trwalosci ani w poprawieniu wygladu. BTW, osobiscie uwazam, ze NXT2.0 jest niedocenianym produktem - a dla mnie: chyba ulubionym :-bd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...